Blog (767)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuPanParagon (MrReceipt) z nową funkcją. Da znać gdy zakupisz wycofaną żywność!

PanParagon (MrReceipt) z nową funkcją. Da znać gdy zakupisz wycofaną żywność!

24.08.2021 10:08, aktualizacja: 24.08.2021 12:15

Na początku tego roku, na moim prywatnym blogu opisywałem bardzo fajną aplikację do zarządzania paragonami, fakturami i dowodami zakupu. PanParagon okazał się nie tylko świetnym programem do trzymania dokumentów zakupowych w jednym miejscu, ale również doskonałym asystentem zabieganego pana domu. Dzięki aplikacji łatwiej jest mi zarządzać zakupami, kartami lojalnościowymi wielu firm oraz sprawdzać miesięczne statystyki dotyczące wydatków. I choć nigdy nie byłem miłośnikiem zbierania paragonów po zakupach w marketach spożywczych, to w dobie dzisiejszych zdarzeń - wycofywania produktowych w przypadku wykrycia niebezpiecznej żywności, zacząłem takowe paragony kolekcjonować. 

761308

Kilka dni temu polska aplikacja PanParagon otrzymała uaktualnienie, dzięki któremu jest już możliwe otrzymanie specjalnego powiadomienia gdy zakupimy produkt żywnościowy wycofany z obiegu. Dzięki informacjom na stronie GIS (Główny Inspektorat Sanitarny), aplikacja umożliwia szybkie poinformowanie użytkownika o partii wadliwego produktu. Należy mieć na uwadze, iż nie zawsze sklepy z żywnością zdążą wycofać na czas wadliwy produkt, więc takowa opcja w aplikacji, staje się nie tylko pożądana, ale również może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze przyszłe zdrowie. No, bo zastanówmy się. Jeśli zakupimy dany produkt żywnościowy, który niedawno został wycofany z obiegu to skąd otrzymamy informację? Z gazet? Internetu? Sąsiadka pochwali się wiadomością z radia? Czasami może być na to już za późno :(

Tryb nocny :) 
Tryb nocny :) 

Na tę chwilę w aplikacji pojawiła się zakładka "Ostrzeżenia", która z automatu przekierowuje nas na stronę gov.pl / zakładka aktualnych powiadomień GIS. Możemy z niej wyczytać o wycofanych partiach produktów żywnościowych, nazwie produktu oraz numerze partii. Otrzymamy również informację o powodzie wycofania wraz ze zdjęciem produktu. W dniu dzisiejszym wprowadzona została funkcja ostrzeżeń o produktach potencjalnie niebezpiecznych, wysyłana indywidualnie do użytkowników, którzy posiadają takowe produkty w swoich dowodach zakupów. Procedura wysyłania wygląda mniej więcej w ten sposób:

  1. GIS umieszcza w swojej bazie ostrzeżenie dotyczące partii wycofanego produktu;
  2. Użytkownik aplikacji robi zakupy, wprowadza paragon do aplikacji;
  3. System aplikacji dzięki technologii OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) wykrywa wycofany produkt i wysyła stosowne powiadomienie do użytkownika;
  4. Po odebraniu powiadomienia zostajemy przekierowani na oficjalną stronę GIS, dotyczącą konkretnego ostrzeżenia sanitarnego. 
761357

Podsumowując, dziś pojawiło się stosowne uaktualnienie, wprowadzające dla szerokiego grona użytkowników tę jakże pożądaną funkcję. Użytkownik będzie powiadamiany o wycofanych produktach żywnościowych, jeśli takowy zostanie rozpoznany przez aplikację PanParagon. Osoby, które jeszcze nie miały przyjemności zaznajomić się z programem, zapraszam do przetestowania w oficjalnym sklepie Google Play (link). 

PS: Dokumenty są przechowywane online (synchronizacja), ale możliwe jest także trzymanie ich w pamięci podręcznej telefonu - wielu użytkowników zwracało na to uwagę w komentarzach w poprzednim wpisie. Także dla każdego coś miłego :) 

OprogramowaniePoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)