Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuPo godzinach - czyli gry na Androida cz XIII

Po godzinach - czyli gry na Androida cz XIII

22.04.2014 15:10

I po świętach Wielkanocnych :) Teraz pewnie każdy wraca do codziennej szarej rzeczywistości, a ja wreszcie się zmobilizowałem do napisania kolejnego bloga o ciekawych i wartych uwagi grach na Androida. Święta upłynęły mi nader spokojnie, więc miałem możliwość w wolnym czasie przetestowania kilku ciekawych tytułów. W dzisiejszym blogu zajmę się takimi tytułami jak Dots: A Game About Connecting, Dropdot: Kids Connect the Dots oraz Memo.

Dots: A Game About Connecting

Kto z nas nie umie łączyć kropek, ręka w górę. Każdy ? No jasne że tak! Tytuł gry jest tak samo banalny jak sama gra - w której łączymy kropki tak, by połączyć je w jednym ruchu w jak największej ilości i zdobyć przy tym jak najwięcej punktów. Mimo takiego banału gra potrafi wciągnąć bo jest właśnie tak przyjemnie prosto skonstruowana.

W tej grze łączymy kropki tego samego koloru w określonym czasie by zdobyć jak największą ilość punktów. Za każdą partię dostajemy tzw. bonusowe kropki które możemy wydać na ulepszenia - możliwość usunięcia jednej kropki z pola, dodania 5 sekund dodatkowego czasu bądź usunięciu kilkunastu kropek w danym kolorze. Niestety ta ostatnia umiejętność kosztuje nas sporo kropek - musimy w grach połączyć aż 5000 kropek by wykupić pakiet tej umiejętności. Mimo wszystko gra jest bardzo przyjemna i prawie darmowa. Możemy w nią zagrać sami - w trybie czasowym lub przy określonej z góry ilości ruchów, jest też tryb wyzwań gdzie gramy z losowo wybieranym graczem lub tryb nieskończony, który odblokowuje się dopiero po opłacie 6,17zł (mikro-płatność w grze).

Menu
Plansza Gry
Tablica Wyników
Opcje

Mimo że jak już wspomniałem, gra jest banalnie prosta, to i tak warto w nią zagrać - bo mimo swej banalności potrafi zauroczyć, wciągnąć czy po prostu odstresować swą prostotą.

Dropdot: Kids Connect the Dots

Długo nad tym myślałem i wreszcie podjąłem decyzję że zrecenzuję także ten tytuł skoro jesteśmy już przy kropkach. Przedstawiam Wam drodzy czytelnicy - Dropdot, czyli to w co pewnie większość z Was bawiła się będąc dziećmi - łączyła kropki by np. stworzyć z nich kontur jakiegoś rysunku czy przedmiotu. Zabawa bardzo znana i banalna w swym wykonaniu. Chciałbym powiedzieć że to pierwsza gra w moim blogu skierowana głównie dla dzieci, choć nie do końca :)

O co w niej chodzi ? O połączenie kropek. Proste ? Bardzo. Ale za to jak fajnie można się tym pobawić, przypomnieć sobie te czasy gdzie była to prawdziwa frajda, a jak mamy dziecko to zawsze możemy mu dać tą grę do zabawy - tym bardziej że gra jest po angielsku, a przy każdym udanym połączeniu kropek i wyświetleniu obrazka "możemy usłyszeć" poprawną nazwę (po Angielsku) danej rzeczy, zwierzęcia czy budynku. Możemy, gdyż jedną z wad tego tytułu jest fakt iż każda zaznaczona kropka odlicza nam swoje zaznaczenie po Angielsku - co jest dość irytujące, a wyłączenie dźwięku równoznaczne jest z brakiem nazewnictwa pod koniec łączenia kropek, ale mi to w ogóle nie przeszkadzało :)

Łączymy kropki ...
... to na pewno NIE samolot :)
ilość rzeczy do odkrycia
ukryte opcje - wybawienie dla uszu

W grze mamy dość pokaźny wybór odkrywanych elementów - są tutaj do wyboru zwierzęta leśne, środki transportu, liczby, gwiazdy, kwiaty czy rodzaje sportów - w sumie 480 zdjęć, których jest coraz więcej przy pojawiającej się co jakiś czas aktualizacji. W tej grze nie jest ważne ile punktów dostaliśmy czy to że jesteśmy od kogoś lepsi - tutaj łączymy kropki, zgadujemy, odprężamy się wykonując najprostsze czynności, a jak bawimy się z dzieckiem - możemy go podszkolić w języku angielskim :)

Memo

Ostatni tytuł został polecony przez użytkownika Patryk D., który oczywiście musiałem przetestować.

514095

Czym jest Memo ? Niczym innym niż grą typowo pamięciową. A o co w niej chodzi ? O zapamiętanie przez podany czas położenia kolorowych kafelków, a po skończeniu odliczania odkryć je parami kolorów. Proste. Ale czy zawsze ? Nie, gdyż w grze z każdą grą jest trudniej - więcej kafelków, mniej czasu - a co za tym idzie więcej wysilania szar... kolorowych komórek :)

115200
115201

Kolejna gra z tych które potrafią wciągnąć tych, którym znudziły się już strzelanki w 3D lub inne beznadziejne klony typu Mafia Farm. Polecam z całego serca - gdyż wszystkie te gry tworzą bardzo ciekawą intelektualną mieszankę :)

GryTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)