Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuPo godzinach – czyli gry na Androida cz XX

Po godzinach – czyli gry na Androida cz XX

03.07.2014 02:22

Łał. Pamiętam jak pod koniec zeszłego roku zacząłem pisać pierwszego bloga o ciekawych grach na androida i popatrzcie tylko - doczekaliśmy się dwudziestej odsłony i to dokładnie dzień przed HotZlotem. W swoich blogach zawsze staram się opisać gry ciekawe pod względem pomysłu oraz grywalności. Biorę też pod uwagę opinię czytelników i tak dobieram następne tytuły by jak najbardziej trafniej sprostały ich gustom.

W poprzednim blogu zająłem się tytułami z tematyki dziecięcej (w sumie niekoniecznie, skoro zachęciłem Songokuu do zagrania) i zamierzam dotrzymać zdania które napisałem w ostatnim blogu : "przedstawię dwa kolejne ciekawe tytuły, w tym jeden piekielnie trudny". A mianowicie, w ostatnim blogu przed HotZlotem zajmiemy się strzelinianką samolotową w klasycznym stylu - Sky Force 2014 oraz darmowym i trudniejszym następcą Super Hexagonu - Spiral Pulse.

Sky Force 2014

Kto w dzisiejszych czasach nie pamięta takich klasyków jak Invaders, Stargunner, Raiden Legacy czy jak mój faworyt - Tyrian 2000 ? No chyba że młodzież wychowana na tabletach i nowych komórkach ... Nic straconego - może Tym tytułem zachęcę ich do ogrywania w te świetne produkcje, gdzie nie liczyła się fabuła a bardzo dynamiczna akcja która potrafiła nas trzymać w napięciu jeszcze przez długie godziny po skończeniu poziomu.

Podchodziłem do tego tytułu z wielkim dystansem, gdyż gry tego pokroju skończyły się dla mnie właśnie na Tyrianie. Wielkim zaskoczeniem dla Mnie było odkrycie tej gry. Dopiero po przegraniu w nią dziesięciu godzin zdecydowałem się o niej napisać, gdyż jako jedyna z setek podobnych klonów potrafiła "zawładnąć" mym czasem. Fabuła nie jest zbyt ważna i zauważalna w tego typu grach - jest jakiś zły, trzeba go wyplenić i bla bla bla ... mało nas to interesuje. W grze zasiadamy za sterami powietrznej machiny wojennej która wypełniona arsenałem ma za zadanie powstrzymać złego generała przed jego niecnymi planami (oklepana fabuła, co?).

Totalna rozwałka na mapie ...
... a oczy cieszy grafika :)

Naszym zadaniem jest strzelanie do machin wojennych - tych nadlatujących oraz tych które próbują nas zestrzelić. Oczywiście, prócz naszych wzmagań z wrogiem musimy nauczyć się wymijać nadlatujące pociski i tak manewrować naszym statkiem powietrznym, by nie roztrzaskać się o wrogą infrastrukturę. Twórcy zadbali o ciekawą opcję gry - płynność walki. Gdy nie sterujemy naszym samolotem czas zwalnia na tyle że możemy spokojnie zaplanować kolejny ruch lub z gracją ominąć nadlatujące pociski. Sterowanie odbywa się tutaj na dwa sposoby - albo wskazujemy stronę w którą ma lecieć nasz pojazd, albo sterujemy samym pojazdem trzymając go (przełączenie opcji sterowania dostępne w opcjach gry). Warto tutaj wspomnieć iż samolot posiada automatyczny tryb strzelniczy.

Nasz Hangar
Menu Misji

Za niszczenie urządzeń wroga otrzymujemy złote gwiazdki oraz odznaczenia. Odznaczenia zwiększają nam szybkość wypluwania pocisków przez nasz pojazd, a gwiazdki sumowane są pod koniec starcia i służą nam do wykupywania dodatkowego sprzętu. By zakończyć daną planszę należy spełnić określone warunki - zakończyć przynajmniej jedną z czterech podanych misji. Kończenie ich pozwala nam na ponowne rozpoczęcie danej mapie, tym razem mając włączony mnożnik zebranych gwiazdek (tzn. 4 skończone misje = 4x więcej gwiazdek). Bardzo gorąco polecam Sky Force 2014 gdyż wręcz oszałamia swoją przystępną grafiką oraz płynnością w działaniu i co najważniejsze jest za darmo :)

Spiral Pulse

Obiecałem coś trudnego, prawda ? Natrafiłem na Nią w rekomendacjach sklepu Google Play jako taką która może mi się spodobać. I napiszę tak - w życiu tak nie leciały ze mnie przekleństwa gdy grałem w ten tytuł. Super Hexagon to był pikuś - ostre krawędzie dawały nam pewien komfort przy wymijaniu ich naszym samolocikiem, ale tutaj to wręcz niewykonalne. Mój najlepszy wynik nie był większy niż 46 sekund, a graczem w takich tytułach zręcznościowych jestem dobry. Po prostu natrafiłem na koszmarnie trudny tytuł.

To niestety nie mój wynik :(
To niestety nie mój wynik :(

Czym jest, oraz jak się w To gra każdy powinien wiedzieć. Ot musimy tak przesuwać nasz samolocik w prawo, albo w lewo by nie zderzyć się ze zbliżającymi się ścianami. Niby prosto to wygląda, ale niestety wykonanie jest diabelnie trudne. W tle przygrywa nam świetnie wpadająca w ucho techniawa która bardzo mi się spodobała, choć nie lubuję się w tym gatunku muzycznym.

PS: Na kanale YouTube użytkownika "seth tueffel" - można znaleźć filmik, gdzie z kolegą wręcz katują ten tytuł. A ich wyjście poza wynik 20 sekund jest wręcz sukcesem :)

I to tyle w tym blogu. Liczę iż każdy z Was będzie się dobrze bawił grając w w/w tytuły. Czekam na propozycje gier do zrecenzowania i zapraszam do zapoznania się z wcześniejszymi blogami z serii "Po godzinach – czyli gry na Androida".

GryTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)