Blog (624)
Komentarze (4.8k)
Recenzje (24)

Po godzinach – czyli gry na Androida cz XXVI

Strona główna@lordjahuPo godzinach – czyli gry na Androida cz XXVI
08.09.2014 21:42

Witam, witam i o czas wolny pytam, o godziny na granie i nowych gier na system Android testowanie. Moje krótkie wakacje się skończyły i wróciłem do tej szarej rzeczywistości by opisać parę nowych tytulików na które udało mi się natknąć w czasie tych dwutygodniowych dni relaksu. Na liście dzisiejszych tytułów znalazło się kilka gier premierowych oraz tych mniej znanych które już jakiś czas temu znalazło swoje miejsce w sklepie Google. Ogólnie miesiąc wrzesień nie jest chyba świetnym miesiącem na wypuszczanie gier, gdyż spora ilość grających zaczyna swoją - niestety niechcianą - przygodę z systemem nauczania. Choć jak sami wiecie zawsze istnieje alternatywa zagrania podczas trasy do szkoły lub po odrobieniu zadań domowych. Dla hardkorów polecam granie podczas zajęć :)

W dzisiejszym blogu chciałbym się z Wami podzielić ciekawymi tytułami, a mam na myśli nowe dziecko Rio Mobile czyli Angry Birds Stella, bardzo przyjemną grę o napadzie na bank - Daddy Was A Thief, świetną oldschoolową strzelankę samolotową Aces of the Luftwaffe, emocjonującą samochodówkę Smash Bandits Racing oraz na koniec coś dla fanów dołującego filmiku od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Uratuj Smutny Autobus!.

Angry Birds Stella

Kolejna odsłona i kolejne zbijanie kasy na tytule o Wściekłych Ptakach. A szkoda bo już myślałem że po ostatniej odsłonie z Angry Birds Epic twórcy pokażą coś nowego ... a tu bardziej różowo.

Nowe odsłona wściekłych ptaków choć skierowana głównie do płci pięknej, znajdzie swoje swoje miejsce także na urządzeniach przenośnych męskiej załogi, a to za sprawą tego że nic się w tytule nie zmieniło prócz nowych ptaków, scenerii czy nowej napisanej fabuły. Mechanika się nie zmieniła, poziomów mamy 120 i pewnie będzie ich więcej po aktualizacji ... wg. Mnie żenada. Ale coś w tej grze jest takiego że grać się chce i zdobywać te 3 gwiazdki za każdą mapę. Kolejna część o wściekłych ptakach i kolejny wyzysk w aplikacji - chcesz wygrywać ? Kup monety ... ciekawe czy doczekam czegoś nowego. Mimo wszystko polecam zagrać.

Daddy Was A Thief

Tytuł już jakiś czas grzeje miejsce w sklepie Google i cieszy się dość dużą popularnością. I choć fabuła jest banalnie prosta to wykonanie tytułu oraz radocha płynąca z zabawy jest tak duża, że nie powinno się przejść obok niej obojętnie.

Gracz wciela się w tytułowego "tatusia" który stracił pracę i nie czekając na informację o nowej ofercie biura pracy postanowił obrabować bank. Nasz bohater zaczyna rozgrywkę uciekając z banku i dostając się na dach wieżowca. Naszym zadaniem jest zmuszenie by nasz złodziejaszek silnym skokiem przełamał podłogę i zeskoczył na piętro niżej. Biorąc pod uwagę ile pięter gra nam oferuje, można dojść do wniosku że ten bank jest naprawdę wysoki ;)

119055
119056

W trakcie gry wypełniamy przeróżne zadania od niszczenia elementów po nabijanie combo. Za zakończone zadania otrzymujemy złote monety, które również możemy zebrać na mapach. Za zdobyte fundusze możemy wykupywać dodatkowe przedmioty w grze jako magnesy na monety lub dopalacze. A także bezużyteczne, no chyba że nadające tylko uroku osobistego nakrycia głowy dla naszego złodzieja. Warto zagrać gdyż gra się bardzo przyjemnie. Ps: Polecam korzystanie z wanny podczas przebijania się na niższe poziomy wieżowca.

Aces of the Luftwaffe

Jakiś czas temu opisywałem podobny tytuł, lecz ten zasługuje na więcej. Świetna, klimatyczna a zarazem oldschoolowa grafika, trzy samoloty i pięć scenariuszy to i tak dużo jak na tak świetny tytuł.

Rozpisywać się o co w chodzi w tej grze, nie ma sensu - sterujemy samolotem - banał. Za strącone samoloty otrzymujemy medale, które po zebraniu możemy wydać np. na rozwijanie naszych maszyn. Podczas walk powietrznych zbieramy również specjalne dopalacze w postaci wsparcia samolotów lub dodatkowe uzbrojenie dla naszej maszyny. Dla takich gier warto szukać ciekawych tytułów w androidowym sklepie.

Smash Bandits Racing

Mieliśmy już masę samochodówek, ale z tego typu grą się nie spotkałem. Nasze zadanie jest niby proste - musimy uciec przed pościgiem, jednak sposób sterowania oraz brak mapy terenowej to poważne utrudnienie, gdyż nasze auto wiele nie zniesie ...

Sterowanie odbywa się poprzez trzymanie palca na ekranie i przesuwanie nim raz w prawo a raz w lewo, jednakże przesunięcie palca w prawo powoduje że auto jedzie w lewo i na odwrót - prawie jak w łodzi ... ale nie wiem czemu autorzy wprowadzili ten system sterowania. Poniekąd gra się bardzo przyjemnie a dynamika rozgrywki potrafi rozgrzać procesor do maksimum. W grze zdobywamy punkty, które w końcowym rozrachunku przeliczane są na na pieniążki, które możemy wydać na nowe auta lub rozwijanie obecnego. W wiele podobnych gier grałem, ale jak na razie tylko ta wciągnęła mnie na tak długi czas.

Uratuj Smutny Autobus!

Kończąc wpis o grach chciałbym się z Wami podzielić dobrą i prostą gierką o nieszczęsnym autobusie. Większość pewnie oglądała filmik od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Smutny Autobus. Filmik którego zadanie było proste - pokazać że trzeba kontrolować auta by złomy nie jeździły po drogach i powodowały wypadki, miał też drugą stronę medalu - ale przecież nie będę pisał o eutanazji na portalu o tematyce nowych technologii ... Także pewien człowiek nie wytrzymał i postanowił pomóc naszemu Smutnemu bohaterowi. Teraz i Ty masz szansę uratować smutne autobusy przed ich tragicznym końcem.

528905

Było już parę gier tego typu gdzie musimy wybierać którą stronę naciśniemy - prawą czy lewą. Tu jest tak samo - jedna odpowiada za uratowanie auta, a druga za zniszczeniem, a dodatkowo czas mija nieubłaganie. Jeśli uratujemy autobus, gramy dalej. Jeśli nie, no cóż - musimy zaczynać od początku. A pomylić się jest bardzo łatwo, choć autobus wyróżnia się od innych aut. Fajna gierka na odstresowanie się to ... nie jest, gdyż można się nieźle zdenerwować ;)

bEEJxPTX

Miłego grania :)

bEEJxPUT