Blog (768)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuPo godzinach – czyli gry na Androida cz XXVII

Po godzinach – czyli gry na Androida cz XXVII

17.09.2014 21:28, aktualizacja: 19.09.2014 11:01

Kolejny tydzień i kolejny wysyp gierek do zagrania. Początek roku szkolnego spowodował że w sklepie z aplikacjami na androida zaroiło się od nowości - tych ciekawych oraz kolejnych klonów i nużących powtórek. W sumie nie spodziewałem się takiego obrotu spraw ale z drugiej strony cieszę się, gdyż może wreszcie wpadną fajne tytuliki w moje łapska :) Dużo świetnych tytułów jest niestety płatnych, a te najwybitniejsze zdrowo przekraczają 20 złotych za tytuł, co jest pewną przeszkodą dla chcących zagrać np. w Final Fantasy IV ... gdyby tylko twórcy takich aplikacji wypuścili chociaż dema by móc przetestować taki tytuł przed kupnem. Ale nic nie poradzimy na takową sytuację. Bogaci będą kupować, biedniejszym zostaną pozostałe tytuły. A szkoda.

W dzisiejszej odsłonie gier na androida zajmiemy się recenzją dynamicznej gry akcji -Spider-Man Unlimited, poukładamy puzzle by rozbudować królestwo w Puzzle Craft, porozjeżdżamy muntanty w MUTANT ROADKILL. Dla fanów szybkich reakcji polecę Fastest : Test Reaction Time, fanów Flappy Birdsa zachęcam do zagrania w NIMBLE BIRDS, by na sam koniec odprężyć się w Tiny Tennis.

Spider-Man Unlimited

Na pierwszy ogień idzie wszystkim znany człowiek pająk w nowej grze od studia Gameloft. Tym razem przyjdzie nam walczyć z groźnymi kosmitami oraz znanymi z Uniwersum Spidermana złoczyńcami.

Jak już napisałem wcielamy się w tytułowego Spidermana i walczymy ze złem - chyba najbardziej intuicyjne i proste do zrozumienia zdanie :) Osobiście jakoś nie przepadam za tym uniwersum, chociaż w dzieciństwie sporo się naoglądałem komiksów i bajek z pająkiem w roli głównej. W tej grze mamy możliwość powalczenia trochę w stylu Temple Run, gdzie biegnąc wciąż naprzód możemy wybrać jedną z trzech tras i w odpowiedniej chwili zmienić ją na inną. Po drodze mamy też sporo skakania przez różnorakie przeszkody oraz powalczenia z przeciwnikami którzy masowo stają na naszej drodze.

Animacja jest bardzo ładna ...
... i bardzo płynna.

Sterowanie opiera się głównie na gestach palcem po ekranie w kierunkach poziomym (poruszanie się w lewo i prawo) oraz pionowym (ataki z dołu lub z góry). Za każde zadanie zdobywamy nowy poziom i odkrywają się przed nami dodatkowe zadania oraz skórki, w które nasza postać może się przebrać. Gra jest bardzo dynamiczna, a za sprawą świetnej trójwymiarowej grafiki oraz wpadającej w ucho muzyki gra się długo i bardzo przyjemnie.

Puzzle Craft

Kolejna gra typu puzzle pomyślicie. Oczywiście, stary konspekt ale nowe, bardzo grywalne wykonanie. I najważniejsze - gra w całości po polsku ! (Google Play Polska). Jakbyście podeszli do tytułu gdyby waszym zadaniem było takie operowanie surowcami by jak najlepiej rozbudować królestwo ? Zobaczcie sami :

Mechanika gry opiera się na łączeniu ze sobą surowców w kopalni, oraz na polu by zebrać ich jak najwięcej. A za zebraną w ten sposób surkę możemy wykupywać nowe budynki i rozwijać swoją wioskę. Pracując w polu zbieramy trawę lub zboże, a pracując w kopalni wydobywamy węgiel, kamienie czy srebro. Rozwijając wioskę odblokujemy nowe materiały do zebrania czy specjalne umiejętności które przydadzą się do szybszego wydobycia surowców. Możemy też nająć robotników do szybszego zbierania surowców lub wykupywać za złoto potrzebne nam narzędzia.

Zbieranie surowców na polu
Nasze miasteczko

Gra jest w pełni darmowa, reklam podczas grania nie uświadczyłem. Wciągnęła mnie świetna oprawa audio-wizualna, oraz grywalność. 15 godzin zajęło mi rozwinięcie całego miasta, po czym z poziomu gry wyzerowałem wyniki i zacząłem od początku. Gra oferuje możliwość wykupienia dodatkowego złota, ale oznajmiam wszem i wobec że nie jest to aż tak potrzebne jakby się wydawało. Co określony czas nasza osada generuje ten zasób, a dodatkowo zawsze możemy sprzedać jakiś surowiec by otrzymać złoto. Bardzo polecam zagrać gdyż mnogość surowców i możliwość ich eksploatacji jest duża.

MUTANT ROADKILL

Idealna gierka na wyluzowanie się przed kolejnym tytułem. W tytułowej gierce, siadamy za sterami specjalnych samochodów i rozjeżdżamy napotkane na trasie zombiaki.

Nie ma się tutaj co rozpisywać. Sterujemy autem za pomocą wybierania palcem kierunku jazdy i zwracamy uwagę by rozjechać jak najwięcej mutantów na drodze. Czasami na trasie pojawi się jakiś bonus do zebrania, dający nam lepszą odporność na zderzenia czy dodatkowy karabin maszynowy do zestrzeliwania zombiaków przed autem. Gra idealna dla osób które szukają szybkich i dynamicznych gier które nie zabierają za dużo czasu.

Fastest : Test Reaction Time

Fastest : Test Reaction Time to świetna mini gierka która ocenia naszą prędkość reakcji. Nie jest rozbudowana, nudzi się tak szybko że zapomnicie że w ogóle ją odpaliliście :) A o co w niej chodzi ? O szybkość reakcji właśnie.

529499

Naszym zadaniem jest wypełnić trzy banalne zadania - opierające się na naszej szybkiej reakcji i wciśnięciu ekranu. A co czego to ma służyć zapewne się zastanawiacie. Otóż aplikacja mierzy mniej więcej czas jaki zajęło nam wciśnięcie guzika. Podliczając wynik wiemy też czy należymy do bardziej sprawnych lub mniej graczy. A takowy test sprawdzi nam się i w grach na Androida i w grach komputerowych lub konsolowych. Ot taki programik.

NIMBLE BIRDS

Szuka ktoś kolejnej odsłony Flappy Bird'sów lub czegoś na kształt Angry Bird'sów ? Trafił idealnie. W sklepie Play można znaleźć Nimble Birds - mieszanka wściekłych ptaków i klona klonów opisywanej już nie raz gry. Tym razem wszystko poszło dobrze i wyszedł całkiem ciekawy produkt.

W grze kierujemy ptakopodobnym stworzeniem (ptakiem tego nazwać nie mogę) i zważając na sufit lub podłoże zbieramy rozsiane po mapie niebieskie kulki za które zdobywamy więcej punktów. I choć gra jest bardzo podobna do sławnego Flappy Birds, to właśnie inna - wręcz otoczka w stylu Noir i głęboka, dziwna muzyka zachęcają do spędzenia kilku dodatkowych minut w grze. I choć nie jest ona aż tak trudna jak oryginał, to potrafi dać wiele frajdy i satysfakcji z grania.

Tiny Tennis

Na koniec polecam zapoznać się z arcypiękną grą o tenisie osadzoną w genialnej grafice 8-bitowej.

Naszym zadaniem jest takie sterowanie naszą postacią by odbić nadlatującą piłkę, przy okazji nie wpadając na nadlatujące butelki. Gra jest bardzo prosta i przyjemna - zapewne znajdzie wielu fanów gier 8-bitowych, takich jak ja :)

Przyjemnego grania życzy lordjahu :)

GryTelefonyHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)