Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Po godzinach — czyli gry na Androida cz. 31

@lordjahuPo godzinach — czyli gry na Androida cz. 3117.10.2014 19:27

Kolejny weekend na horyzoncie, a Ci co mają drugie zmiany wręcz wypatrują z zatęsknieniem jego początku jak ja :( . Dziś zacząłem swoją przygodę z nową częścią serii Borderlands z podtytułem The Pre Sequel, którą mam zamiar opisać w Pierwszych Wrażeniach za jakiś czas ... przynajmniej jak poznam dogłębniej ten tytuł i związane z nim nowości. A na razie skupię się na kolejnych ciekawych grach na system android. Opisywać dziś będę ciekawy symulator producenta samochodów w Motor World Car Factory, odwiedzimy kolejne podziemia w Welcome to the Dungeon by zaraz potem pokierować naszym bohaterem w turowej grze RPG Cardinal Quest 2 a zakończymy na Hopeless: The Dark Cave. Dzisiejszą aplikacją będzie rozbudowany Kalkulator Procentowy.

Motor World Car Factory

Spotkałem się z tą grą już jakiś czas temu i byłem wręcz pewny że została opisana na naszym portalu, ale znaleźć wpisu o niej nie udało mi się. Pora pochwalić się jaka to gra zabrała mi najwięcej baterii i wolnego czasu ... wciągnęła mnie całkowicie.

Naszym celem w tej grze jest budowanie nowych aut, zatrudnianie nowych pracowników i sprostanie bardzo dynamicznemu rynkowi samochodowemu. Wcielamy się w kierownika fabryki samochodowej i uczestniczymy w tworzeniu nowych aut, rozwijaniu nowych technologii lub przy wyborze doskonałej kadry pracowniczej. Duży wpływ na wysokie profity i szybkie wybicie się w świecie gry, mają nasze umiejętności rozdysponowania zasobów pieniężnych oraz ... różowych pączków, odpowiadających za siłę do pracy naszych podwładnych. Gra oferuje naprawdę dużo możliwości, możemy odkrywac nowe dodatki do aut, wykupywać je i wystawić auto do kupna po wyższych cenach, za co otrzymujemy więcej funduszy na nowsze auta.

119778
119779

Dodatkową walutą są tutaj zielone "dolary" za które możemy wykupywać wszelakie udogodnienia lub zakańczać trwające projekty - tę formę płatności zdobywamy na dwa różne sposoby. Możemy ją zakupić za realną gotówkę lub brać udział w zadaniach i otrzymywać je w formie nagrody. Prócz gotówki zbijanej na giełdzie aut zawsze możemy wybudować dodatkowe punkty sprzedaży które po pewnym czasie będą nam generowały dodatkową gotówkę. Co do tytułu - codzienne ładowanie baterii oraz szybsze spędzanie czasu przy telefonie mówi samo za siebie - MMCF potrafi wciągnąć na długie godziny.

Welcome to the Dungeon

Kolejna gra z cyklu karcianek tym razem pomieszana z klasycznym RPG'em. Tym razem stajemy po stronie potworów i demonów i wcielamy swój diaboliczny plan w życie - podbijamy coraz to większe terytoria. Po każdej wygranej walce, przeznaczamy zdobyte fundusze na przyzywanie coraz to nowych sług i zwiększanie ich poziomów umiejętności. Wypoziomowanych tak wojowników używamy w każdym natarciu. A każdy nasz wojownik posiada unikalną dla siebie umiejętność.

532197

Przed każdą potyczką możemy wybrać jakich wojowników przeznaczamy do walki. Podczas potyczki wybieramy jaki nasz wojownik ma zadawać cios - a to bardzo ważne gdyż kierować się musimy tutaj zasadą zadawania obrażeń ze względu na żywioł, tzn:

Ogień -> Liść -> Woda -> Ogień ....

Gra jest bardzo przyjemna, walki też choć potrafią znużyć po pewnym czasie swoja monotonnością. W grze zdobywamy prócz funduszy, punkty doświadczenia dla naszych podwładnych za które uzyskują one większe poziomy zwiększające ich życie, zadawane obrażenia czy odporność na ataki. Dochodzi oczywiście jeszcze jedna waluta - znana każdemu graczowi - dodatkowa, za którą kupimy lepsze rzeczy, lub przyzwiemy silniejsze potwory do naszej armii. Taką walutę możemy otrzymać za każdy zdobyty poziom lub za wydanie realnej waluty. Ewentualnie po wykonaniu zadań otrzymujemy ją jako nagrodę. Jak ktoś lubi mieszanie karcianek z grami spod znaku RPG to mu się ten tytuł bardzo spodoba.

Cardinal Quest 2

Cardinal Quest 2 to idealny przykład gier RPG z elementami gier turowych. Wcielamy się tutaj w rycerza (na samym początku mamy do wyboru tylko tą postać) i wyruszamy po planszach zdobywać nowe przedmioty i wybijać krążące po nich potwory lub żądnych skarbów przeciwników. Każdy nasz ruch odpowiada ruchowi pozostałych potworów na planszy, przez co musimy dokładnie zaplanować nasze poczynania podczas walki, gdyż wróg może nas osaczyć lub zaatakować znienacka.

532203

Podczas przechodzenia plansz zdobywamy punkty, dzięki którym w późniejszym czasie możemy wykupywać nowych bohaterów dostępnych w menu - Złodzieja, Czarodzieja, Strzelca, Paladyna lub Boksera. Każda klasa ma inny tryb walki, poruszania się - i wymaga innego podejścia do rozgrywki. Podczas wędrówki zbieramy złoto, przedmioty oraz lepsze wyposażenie które możemy wręczyć swojemu herosowi. Stara 8-bitowa klasyczna grafika dodaje tej grze smaczku a proste sterowanie pozwala szybko zaznajomić się z grą.

Hopeless: The Dark Cave

Głównym bohaterem tytułowej gierki jest świecąca, żółta plazma wyglądająca na pierwszy rzut oka na stopioną margarynę. Nasz świecący przyjaciel dzierży pistolet i jest pozostawiony sam sobie w otchłani mroku. W ciemności czai się zło, a co chwila wyłania się z niej jakiś potwór którego trzeba "odstrzelić" dla zasady.

532207

Jeśli nie damy się złapać potworowi, to z cienia przybiegną nas wspomóc nasi bardzo podobni do nas przyjaciele. Wspomogą nas dodatkową siła ognia. Trzeba tez uważać by kogoś z naszych towarzyszy nie zastrzelić - tzn. nie wziąć go za wroga. By dać nam jakąś szansę na przyszłe potyczki, twórcy udostępnili nam sklepik w którym możemy wydać zarobione złoto na wykupienie lepszej broni lub specjalnych umiejętności takich jak np. wysłuchiwanie nadchodzących wrogów. Minimalizm efektów i prostota gry sprawia że spędza się czas miło i przyjemnie.

Kalkulator Procentowy

Dzisiejszym programem który polecam każdemu jest tytułowy Kalkulator Procentowy. Kalkulator jak kalkulator, ma nam obliczyć dane wartości. Ta aplikacja pomoże nam obliczyć różnorakie zadania takie jak np. napiwek, cena za ilość, wzrost i spadek procentowy, narzut i marżę czy obliczyć lokatę.

532211

Programik jest darmowy i po polsku, daje nam duże możliwości wyliczeń. Docenią go na pewno osoby które co dzień muszą borykać się z takimi obliczeniami oraz osoby chętne poznania takowych wyników w swoim życiu przy zakupach lub wyliczenia ile tracimy na ratach. Udanego weekendu życzy lordjahu.

GryTelefonyHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)