Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Po godzinach — czyli gry na Androida cz. 40

@lordjahuPo godzinach — czyli gry na Androida cz. 4026.03.2015 21:55

Początek wiosny już za nami, słonko coraz częściej zagląda nam przez szyby do naszych miejsc pracy lub szkół, no chyba że ktoś się raczy urlopem. Od jutra też skorzystam ze słońca w czeskiej Pradze ... no może nie do końca bo zapowiadają tam dość gęste chmury. To będzie mój pierwszy wypad do Pragi więc trzeba skorzystać z lokalnych browarów i pozwiedzać trochę miasto. W między czasie zacząłem swoją przygodę z Battlefield Hardline i muszę rzec że EA postarało się tym razem, gdyż sieka na mapach jest ogromna a rozgrywka wreszcie jest trudna i wymagająca :)

Pocket Mine 2

Od ósmego bloga minęło sporo czasu, a twórcy części pierwszej niedawno zaserwowali nam kontynuację. Czym jest nowa wersja Pocket Mine rozpisywać się nie będę - zainteresowanych odsyłam do wcześniejszego bloga - opiszę zatem co nowego.

548689

Mechanika produkcji i główne założenia nie uległy zmianom, twórcy zaserwowali nam za to sporo nowości. Jedną z nich jest dodanie kilkunastu nowych lokacji oraz więcej kart dzięki którym rozwiniemy znajdowane "w ziemi" power-up'y. Kolejną nowością jest możliwość stworzenia własnego ludka i wyposażenie go w znalezione wcześniej przedmioty dodające specjalne bonusy do statystyk.

548691

W trakcie rozgrywki natkniemy się na przedmioty specjalne, które po skompletowaniu dodadzą nam unikalne przedmioty dla naszej a raczej naszych postaci. Do naszej dyspozycji jest też masa bonusów wydłużających rozgrywkę i umilające nam dodatkowo czas w produkcji.

Pocket Mine 2 dostępne w sklepie Google Play.

King of Thieves

Bardzo przyjemna i ciekawa w swojej prostocie produkcja. Wcielamy się w tytułowego złodzieja i zajmujemy się ograbianiem zamków i komnat z ukrytych w nich kosztowności. Na naszego bohatera czyha masa niebezpieczeństw, gdyż w każdej lokacji są zastawione na nas pułapki lub wypuszczona niebezpieczna zwierzyna.

548696

Podczas upychania zebranego złota do naszych kieszeni otrzymujemy możliwość ulepszenia własnej kryjówki w kopalnię złota lub w specjalne miejsce do wytwarzania klejnotów potrzebnych do tworzenia specjalnych mikstur. Z racji tego że inny gracz może nas okraść - inwestujemy w zasadzki, które dopiero po przetestowaniu i dwukrotnym przejściu przez nas samych, możemy na stałe zamontować w kryjówce. Gra bardzo przyjemna i wciągająca.

King of Thieves dostępny w sklepie Google Play.

Angry Birds Stella POP!

Kolejna wersja spod znaku wściekłych ptaków nie musi być tak schematyczna jak poprzednie. Tym razem nasze zadanie opierać się będzie na łączeniu kul w kolory i zdobywaniu jak największej puli punktowej.

Gra jest bardzo przyjemna dzięki bardzo przyjemnej ścieżce dźwiękowej oraz prostocie rozgrywki. I choć gra wygląda bardzo dziecinnie, potrafi wciągnąć i dorosłych.

Angry Birds Stella POP! dostępna w sklepie Google Play.

Circle

Ta gierka jest moim faworytem z prostych gier które potrafią wciągnąć swoją prostotą wykonania na długie godziny przy czym nie nudzą jak pozostałe, tego rodzaju produkcje. Nasze zadanie polega na takim odbijaniu kółeczka, by nie dotknęło ono swymi krawędziami trasy którą podążamy. Zadanie niby banalnie proste, szybko przeradza się w bardzo trudne.

548706

Podczas gry zbieramy żółte klejnoty, które możemy później wydać na zakup przeróżnych skórek do okręgów - np. zwierzaczki :) Z poziomu menu możemy brać również w specjalnych zadaniach za które dostaniemy dodatkowe klejnoty. Uwaga! Zadania są bardzo trudne.

Circle dostępne w sklepie Google Play.

Magic Touch: Wizard for Hire

Na koniec zostawiłem sobie bardzo ciekawą gierkę - swoistą perełkę. W grze wcielamy się w czarownika chroniącego zamek przed "atakiem z powietrza" wrogiej armii. Nasz bohater używa zaklęć - które kreślimy na ekranie naszego urządzenia.

Znak zaklęcia wisi na balonie nad postacią - początkowo zaczynamy od prostych zadań, gdy wojownika trzyma jeden balon lecz im dalej gramy tym balonów przybywa. Za powstrzymanych wrogów otrzymujemy złote monety za które wykupujemy dodatkowe zaklęcia lub scenerie.

Magic Touch: Wizard for Hire dostępny w sklepie Google Play.

Scanbot

Na koniec jak zawsze zostawiam sobie do polecenia dla Was bardzo przydatną bądź wartą uwagi aplikację. Dziś opowiem Wam o Scanbocie - świetnym programie do tworzenia plików .pdf z materiałów sczytanych z aparatu naszego telefonu.

Program jest bardzo prosty w obsłudze - sam wykonuje zdjęcia przedstawionych notatek lub pozwala nam wybrać co ma być zaznaczone, dodaje nam możliwość polepszania widoku lub ścinania niepotrzebnych fragmentów. Pozwala nam zrobić kilkanaście a nawet kilkaset zdjęć, edytować je i zapisać jako wielostronicowy plik w wymienionym wcześniej formacie. Aplikacja bardzo przydatna dla studentów oraz osób które akurat w danym momencie nie mają dostępu do skanera/ksero. By móc bez problemów korzystać z tej aplikacji musimy dysponować dobrym światłem oraz w miarę dobrym obiektywem. Gorąco polecam wypróbowanie tej aplikacji!

Scanbot - PDF Document Scanner dostępny w sklepie Google Play.

GryTelefonyHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)