Blog (606)
Komentarze (4.8k)
Recenzje (24)

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.44

Strona główna@lordjahuPo godzinach — czyli gry na Androida cz.44
02.06.2015 23:25

Jak to już mam w zwyczaju, przynajmniej raz na miesiąc staram się opisać warte uwagi pozycje do zagrania na urządzeniach wspierających system android. Czasu niestety mało na testowanie nowości z dziedzin gier, sprzętów czy grania w nowego Wieśka gdyż zostały ostatnie 2 egzaminy do zaliczenia ... na szczęście za 2 tygodnie człowiek wreszcie zazna "urlopu" od nauki. Przynajmniej na jakieś 3-4 miesiące. Wakacje są bardzo ubogie w premiery nowych i ciekawych tytułów, więc nie liczcie na wysyp super produkcji. Tym razem znów sporo klasyków lub oklepanych do granic możliwości klonów które być może znajdą swoich fanów w nowych odsłonach. Zapraszam do zabawy :)

Magic Rush

Bardzo ciekawa produkcja łącząca w sobie system rozwijania herosów i będąca w pewnym sensie klonem gier typu "obrona wieży". Zaczynamy od posiadania małej grupki herosów i po każdym meczu zdobywamy stosowne ulepszenia dzięki którym możemy zwiększać ich możliwości bojowe. Po udanej potyczce rozdysponujemy zebrane dodatki do postaci by nasi milusińscy zdobyli coraz to wyższe poziomy doświadczenia. Owy zabieg owocuje zwiększeniem parametrów bojowych postaci oraz odblokowaniem dodatkowych umiejętności bojowych, które po zapełnieniu paska adrenaliny można aktywować na wrogach.

Drugi tryb rozgrywki to typowy, wspomniany wcześniej - tower defense - w którym bronimy naszej bazy przed napływającymi falami wrogów. Tutaj możemy skorzystać z ukrytych umiejętności naszych herosów oraz ulepszać je. Warty uwagi tytuł dla wszystkich tych którzy lubią dobrą grę taktyczną przy miłej wizualnie atmosferze.

bEqOITqv

Magic Rush dostępny w sklepie Google Play.

Lara Croft: Relic Run

Relic Run to taki typowy Temple Run z tą różnicą że osobą biegnącą jest ... Lara Croft. Ale czy to wszystko ? Oj nie. Dostajemy o wiele więcej dzięki bardzo udanej aplikacji od Square Enix. Mechanika jest taka sama jak we wspomnianej wcześniej produkcji, no może z tą różnicą że lara porusza się zwinniej i z większą gracją :)

555333

Prócz samego biegania, otrzymamy możliwość jazdy motorem lub skakania na lianach co bardzo urozmaica rozgrywkę. Całość jest przedstawiona w bardzo przyjemnej grafice, a ścieżka dźwiękowa szybko wpada w ucho.

bEqOITqB

Lara Croft: Relic Run dostępny w sklepie Google Play.

Państwa Miasta

Perełka wśród perełek polskiej myśli gier pisanych na kartce. Tym razem na smartfonie możemy zagrać na czas w pojedynkę lub rozegrać partyjkę ze znajomym.

555338

Niestety, sporym utrudnieniem jest fakt iż aby pograć, musimy być posiadaczami konta Google+, gdyż inaczej ze znajomymi nie pogramy.

bEqOITqC

Państwa Miasta dostępne w sklepie Google Play.

Bouncy Bits

Niby prosta platwormówka w której sterujemy odbijaniem się naszej postaci od podłoża by nie uderzyć w przeszkodę. Mechanika bardzo zbliżona do Flappy Birds z tą różnicą że całość przedstawiona jest w rzucie izometrycznym.

555343

Grafika jest bardzo miła dla oka, a tytuł na oko prosty - nie raz napsuje nam krwi swą trudnością. Mimo wszystko warty polecenia za swą grywalność :)

bEqOITqD

Bouncy Bits dostępne w sklepie Google Play.

Bitcoin Billionaire

Typowy clicker w którym pomnażamy swoje fundusze wykupując specjalne boostery lub korzystając z napływających do nas wspomagaczy. Gra opiera się na systemie wytwarzania wirtualnej waluty bitcoin z tworzonych danych.

555348

By zostać komputerowym Bilionerem trzeba mieć wyćwiczone palce, co osiągniemy na pewno w tej aplikacji :)

bEqOITqE

Bitcoin Billionaire dostępne w sklepie Google Play.

Pako - Car Chase Simulator

Przyjemna dla oka ścigałka w której staramy się uciec przed chcącymi nas pojmać policjantami. Mimo wszystko musimy uważać by nie zderzyć się z pozostawionymi autami lub nie wpaść w ręce policji.

Po kilku godzinach spędzonych przy tytule śmiem twierdzić że gra nie należy do najtrudniejszych, choć pierwsze minuty wydają się strasznie trudne. Na szczęście po szybkim opanowaniu poruszania się, pościgi dodają masę frajdy.

Pako - Car Chase Simulator dostępny w sklepie Google Play.

Bird Climb

Na koniec zostawiłem przyjemną grę przygodowo-taktyczną w której pomagamy odbijać się od ścian tytułowemu ptaszętu :)

555358

Na ścianach musimy uważać by nie trafić w wystające krawędzie, a dzięki regulacji lotów przez naciśnięcie ekranu staramy się je omijać. Bardzo przyjemny tytuł na zabicie czasu.

Bird Climb dostępny w sklepie Google Play.

bEqOITrr