Blog (572)
Komentarze (4.8k)
Recenzje (24)

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.47

Strona główna@lordjahuPo godzinach — czyli gry na Androida cz.47
31.07.2015 12:43

Zaledwie niedawno nastąpiła największa premiera systemu operacyjnego od kilku lat ... strony internetowe zalewane były sponsorowaną treścią a panowie i panie od Micro$oftu opowiadali o systemie jakby byli z jakiejś sekty. Sam postanowiłem sprawdzić czy warto się przenosić z Win7 na Win10. Po aktualizacji (z którą też były problemy) ujrzałem przekombinowany okienkami i dziwnym podglądem aplikacji rodem z Windows Phone, pulpit Win7. Równie dobrze mogli zastosować nakładkę na Win7 i Win10 lepiej by to wyszło niż zagubione programy, niewidoczne pliki czy aplikacje które na nowym systemie nie działają - kompatybilność wsteczna, ha ?

HotZlot już dawno minął a mi wciąż chodzi on po głowie. Chciałem na początku coś sklecić na blogu o nim, ale gdy zobaczyłem nagonkę i różne opinie blogerów doszedłem do wniosku że sobie daruję. W końcu komentarze na forum też się liczą - trzeba przebić temat HZ2015 większą ilością postów ... na temat oczywiście :)

Puzzle Forge 2

Na pierwszy ogień idzie dosyć trudna a zarazem bardzo wciągająca gra typu puzzle, w której łączymy ze sobą podobne kryształki by wytworzyć lepsze metale. Po ich wytworzeniu łączymy je w pary ze schematami tworząc części wyposażenia - broń, pancerze lub klejnoty o różnorakich wartościach.

561992

Co jakiś czas do naszej kuźni zgłoszą się chętni zakupu nowej broni lub elementu wyposażenia - wtedy będziemy musieli sprostać ich zamówieniu, czasami określoną ilością ruchów. W grze zdobywamy również poziomy doświadczenia gdzie za każdy nowy poziom otrzymujemy specjalny klejnot uprawniający nas do rozwinięcia bazowych umiejętności.

bDXMoKMn

Puzzle Forge 2 dostępny w sklepie Google Play

96%

Przyjemna gra, mechaniką zbliżona do Familiady - gdzie odpowiadamy na zadane pytania jak największą ilością odpowiedzi. Za każdą ilość odgadniętych pytań otrzymujemy punkty procentowe, a za pełną ich ilość złotą gwiazdkę. Odkrycie wszystkich złotych gwiazdek uprawnia nas do przejścia do kolejnej gamy pytań.

127270
127271

Mimo ciekawej mechaniki rozgrywki, tytuł oferuje więcej niedociągnięć niż mogłoby się to wydawać. Nie raz natrafimy na zadania, w których będziemy musieli sami się domyślić co zrobić a niekiedy nawet odpowiedzi nie będą pasować do zadanego pytania. Dla niecierpliwych - zawsze możemy wydać gwiazdki do małej podpowiedzi w zadaniach.

bDXMoKMt

96% dostępny w sklepie Google Play

Cliffy Jump

Tytuł bardzo podobny do Crossy Road z tą różnicą że całą akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego. W grze zbieramy złote monety za które wykupimy nową skórkę dla naszej postaci.

562004

Cliffy Jump dostępny w sklepie Google Play

Brain Dots

Przyszła pora na wartą uwagi grę logiczną. W Brain Dots otrzymujemy możliwość rysowania przedmiotów a dzięki nim musimy połączyć ze sobą dwie kulki.

Rysowanie elementów daje masę frajdy a masa poziomów buduje coraz to trudniejsze zadania. Bardzo wciągająca !

bDXMoKMu

Brain Dots dostępne w sklepie Google Play

Rysowanie

Na koniec zostawiłem klasyczną aplikację do rysowania na system Android. Dla osób poszukujących takiego rozwiązania na ten system operacyjny będzie to najlepszy wybór gdyż aplikacja jest bardzo wydajna i zajmuje mało miejsca.

127273
127274

W programie możemy korzystać z rozbudowanego przybornika i masy filtrów do upiększania naszej pracy. Możemy również skorzystać z dzielenia się stworzonymi pracami w opcjach społecznościowych.

bDXMoKMv

Rysowanie (Paint Free) dostępne w sklepie Google Play

bDXMoKNj