Blog (636)
Komentarze (4.9k)
Recenzje (24)

Pospolite ale nieźle brzmiące słuchawki dokanałowe. Recenzja Audictus Explorer!

Strona główna@lordjahuPospolite ale nieźle brzmiące słuchawki dokanałowe. Recenzja Audictus Explorer!
16.12.2017 11:55

Całkiem niedawno testowałem słuchawki dokanałowe przeznaczone dla osób uprawiających sporty. W dzisiejszej recenzji chciałbym wam polecić również słuchawki o takim przeznaczeniu, ale które łączą się "po kablu". Kolejnym modelem marki Audictus jest Explorer. Są to klasyczne słuchawki kablowe, charakteryzujące się dobrymi parametrami oraz stosunkiem ceny do jakości.

Minimalizm ponad wszystko

Słuchawki zostały spakowane podobnie jak w modelu Endorphine. Z tą różnicą że osiadają one nie na gąbczastym, a na plastikowym podłożu. Prócz nich, w kartoniku znajdziemy skróconą instrukcję obsługi w 8 językach oraz 2 pary dodatkowych silikonowych wkładek.

638422

Audictus Explorer stanowią wyższy poziom wykończenia niż jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego modelu. Mając je pierwszy raz w rękach, narastało we mnie poczucie klasy premium. Kabel został pokryty tekstylnym materiałem i zakończony kątowym wtykiem mini-jack 3,5 mm. Sam kabel ma łączną długość 1,2 metra. Na 83 centymetrach znajduje się sztywny rozgałęźnik. Prawa słuchawka została wyposażona w pilota sterującego który posiada mikrofon oraz przycisk sterujący multimediami.

638424

Przyciskiem tym możemy zastopować oraz wznawiać utwory, odbierać połączenia głosowe, a przy podwójnym wciśnięciu przełączyć się do kolejnego utworu. Słuchawki zostały wykończone metalowymi wstawkami z logo producenta. Na nich znajdują się też ikonki podpowiadające w które ucho należy je włożyć.

Specyfikacja techniczna

  • Pasmo przenoszenia - 20 Hz -20 kHz
  • Dynamika - 102 dB +/- 3 dB
  • Impedancja głośników - 16 Ohm
  • Czułość mikrofonu - -40+3dB
  • Pasmo przenoszenia mikrofonu - 100-10 kHz
  • Długość kabla - 1,2 m

Jakość a wygoda

Jak na słuchawki kablowe, douszne nie spodziewałem się niewiadomo jakiej jakości ale miałem nadzieję że okażą się godnym rywalem dla innych urządzeń tego typu znanych marek. Ogólna jakość dźwięku jest dobra, ale zauważyłem że tony wysokie są za bardzo podbite. Na plus działa bas, który został tu również podbity. Niestety, ale przy odtwarzaniu utworów nawet najwyższej jakości, znikoma jakość tonów wysokich może zepsuć nam jakość odtwarzanego materiału. W większości wypadków nie zwrócimy na to uwagi przy normalnym odtwarzaniu, ale gdy podgłośnimy ...

638430

Na plus trzeba jednak zaznaczyć wygodę podczas ich noszenia. Leżą one bardzo dobrze, bez szans na przypadkowe wypadnięcie. Jakość rozmowy telefonicznej stoi na dobrym poziomie - rozmówca słyszy nas dobrze, choć my jego niekoniecznie. Miałem wrażenie że osoba z którą rozmawiam, mówi do mnie przez karton. Zabrakło mi tylko na pilocie sterującym, klawiszy głośności.

Podsumowanie

Miałem nadzieję że słuchawki Audictus Explorer pokażą jakość godną poprzedniego modelu, ale okazało się że tańsze, nie zawsze oznacza lepsze. Na dzień dzisiejszy za słuchawki zapłacimy niewiele więcej niz 70zł, co wg. mnie jest ceną dobrą, ale w porównaniu z innymi słuchawkami przewodowymi w cenie, lepiej jest się zainteresować konkurencją. W podobnej kwocie, ale z nieco lepszą jakością dźwięku dostaniemy JBL T110 lub Soundmagic ES18. W tym wypadku ... szału nie ma.

bEKYZbTb