Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuRecenzja profesjonalnej i niedrogiej myszki dla graczy. Genesis Krypton 400!

Recenzja profesjonalnej i niedrogiej myszki dla graczy. Genesis Krypton 400!

14.11.2017 23:55, aktualizacja: 15.11.2017 10:01

Od jakiegoś czasu zdarza mi się testować i recenzować przeróżne akcesoria dla graczy. Najczęstszym przedstawicielem takich sprzętów jest marka Genesis, która często wypuszcza na rynek coraz to nowsze modele. Charakteryzują się one niską ceną, ale za to wysoką jak na tę klasę - jakością. W dzisiejszej recenzji chciałbym się z wami podzielić wrażeniami z użytkowania gryzonia dla graczy, modelu Krypton 400.

Zaskakująca jakość

Marka Genesis przyzwyczaiła nas już do tego że wewnątrz opakowań swoich produktów, nie pakują niepotrzebnej papierologii. W kartoniku znajdziemy więc myszkę, dodatkowe  nakładki oraz instrukcję obsługi w kilku językach (w tym po polsku).

635821

Gdy wziąłem pierwszy raz mysz do rąk, byłem bardzo zaskoczony gdyż nie spodziewałem się tak wysokiej jakości wykonania. Ta została wykonana z wysokiej jakości plastiku, pokrytym śliską ale przyjemną w dotyku gumą. Symetryczny kształt oferuje wygodny chwyt, idealny wręcz dla ręki osoby dorosłej. Mysz nie jest za duża, bez wystających krawędzi, bardziej zaoblona. Dzięki gumowemu wykończeniu oraz wcięciach po bokach, gwarantuje pewny chwyt i gwarancję nie wyślizgnięcia się z rąk podczas dynamicznej pracy.

635823

Genesis Krypton 400 posiada tuż pod scrollem – dwa dodatkowe klawisze do zmiany DPI, odpowiedniego do naszych upodobań. Na lewej krawędzi, tuż pod kciukiem znajdują się dwa w pełni edytowalne klawisze. Na spodzie urządzenia, tuż przy sensorze podczerwieni, znajdziemy przełącznik do ustawiania odpowiadającej nam częstotliwości. Tych mamy trzy –125, 500 oraz 1000 Hz. Łączność z komputerem odbywa się dzięki zastosowaniu dwu metrowego przewodu w oplocie, który nie powinien krępować ruchów myszki.

635825

Specyfikacja techniczna

  • Sensor - PMW 3320
  • DPI - od 400 do 5200
  • Szybkość przetwarzania - 5300 FPS
  • Akceleracja - do 20 G
  • Szybkość śledzenia - do 80 ips
  • Raportowanie - 125-1000 Hz
  • Przyciski - 7
  • Dł. kabla - 200 cm
  • Wymiary - 123 x 67 x 38 mm
  • Waga - 85 g

Oprogramowanie

By poznać należycie funkcje tego urządzenia, należy zainstalować dedykowane oprogramowanie. Znajdziemy je na stronie producenta. Program ten pozwoli nam należycie skonfigurować naszego gryzonia oraz ustawić go pod nasze preferencje. Szkoda tylko że wybór języka w oprogramowaniu, ogranicza się tylko do chińskiego i angielskiego.

635830

Ekran główny podzielony został na 4 zakładki. Pierwsza z nich odpowiada za edycję klawiszy oraz skrótów. Łącznie możemy przypisać pod 7 klawiszy, odpowiednie zadania. Po prawej stronie ustawimy przy pomocy suwaków, czułość myszy, szybkość przewijania oraz szybkość podwójnego kliknięcia. W drugiej zakładce możemy określić kolor jaki ma być wyświetlany na myszy oraz sposób jego animacji. W specjalnej tabeli ustawimy również odpowiedni kolor pod zmianę DPI w myszy, które możemy również edytować pod własne preferencje.

635832

W trzeciej zakładce ustawimy Makro i zapiszemy je pod odpowiadające nam profile. Czwarta zakładka to wsparcie, z podanym linkiem do strony ze sterownikami.

Funkcje / Możliwości

Jakoś nigdy do mnie nie przemawiało podświetlenie gryzonia, ale dobrze że jest gdyż znam wielu graczy którym to pozwala zidentyfikować mysz w ciemnym pokoju :) Producent zastosował w myszce sensor optyczny PMW3320 marki PixArt, będąca budżetową wersją 3310. Do najważniejszych cech należy zaliczyć optyczny "feeling", brak akceleracji, interpolacji, smoothingu, niski LOD oraz bardzo dobra współpraca z każdą powierzchnią.

Razer Deathadder Elite vs Genesis Krypton 400
Razer Deathadder Elite vs Genesis Krypton 400

Bardzo cieszy możliwość aż sześciostopniowej zmiany czułości DPI od wartości na poziomie 400 jednostek aż po 5200. Osobiście staram się nie przeskakiwać magicznej granicy 1800 DPI, ale trzeba napisać że jest taka możliwość. Z myszy korzystałem i korzystam podczas ogrywania tytułów postawionych na szybką, wzmożoną akcję. W Battlefield 1 oraz Counter Strike, mysz nie robiła żadnych problemów. W mniej wymagających grach, możemy ustawić DPI pod preferencje komfortowej zabawy lub pracy.

Podsumowanie

Genesis Krypton 400 miał swoją premierę 30 października a wystartował w super atrakcyjnej cenie 100 zł. Dziwny jest dla mnie fakt iż 14 dni po premierze, gryzoń wciąż jest ciężko dostępny w sklepach. Na razie znalazłem oferty jego zakupu w muve.pl oraz na Alledrogo. Być może na dniach pojawi się więcej ofert tej ciekawej i taniej myszki dla graczy.

SprzętGryTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)