Blog (766)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuSharp prezentuje telewizory z bardzo cienką ramką [PRASÓWKA]

Sharp prezentuje telewizory z bardzo cienką ramką [PRASÓWKA]

28.06.2021 19:00, aktualizacja: 28.06.2021 19:40

W drugim tygodniu czerwca Sharp Consumer Electronics - jeden z przodujących producentów technologii na świecie, wprowadził na rynek nową linię telewizorów bezramkowych. Mają one być uzupełnieniem serii DN oraz DL, charakteryzującej się smukłą konstrukcją, systemem operacyjnym Android TV, doskonałą jakością obrazu i fenomenalnym dźwiękiem. 

Wysoka jakość obrazu

Nie ma co ukrywać że monitory oraz telewizory bezramkowe wpasowują się w dzisiejszych czasach w pewien standard jakościowy. Pomału odchodzimy od grubych ramek na rzecz większej przestrzeni roboczej. Smukłe telewizory producenta osadzone zostaną na eleganckich, stylowych nóżkach, świetnie komponujących się z otoczeniem nowoczesnego salonu. Jakość obrazu oferowana przez nowe modele polega na sprawdzonych wyświetlaczach AQUOS, działających na standardach obrazu HDR10 i HLG (Hybrid Log Gamma), zapewniając tym samym rozszerzony zakres kontrastu i żywe kolory. 

Ramka jest prawie niewidoczna
Ramka jest prawie niewidoczna

Ponadto telewizory posiadają wiele nowoczesnych technologii, takich jak Active Motion 600 zwiększającą ostrość ruchu i redukująca zniekształcenia obrazu. Ponadto producent nie zapomniał o technologii Dolby Vision. Wersja 65-calowa została wykończona w smukłej, aluminiowej obudowie, wyposażonej w panel LCD LED o jasności na poziomie 400 nitów.

Gratka dla audiofili

Producent nie pożałował jakości w swoich produktach. Nawiązując współpracę z najbardziej renomowanymi markami, udało się zintegrować głośniki harman/kardon a w modelach DN, firma Sharp zastosowała technologie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Dzięki takiemu krokowi, użytkownik może cieszyć się dźwiękiem przestrzennym o realistycznym brzmieniu i głębi, a technologia przetwarzania dźwięku dts Virtual:X zapewnia doskonałej jakości wysokie tony i czysty dźwięk. Dodatkowo model 65-calowy wyposażony został w dwa głośniki o mocy 10W wspomagane przez 15W subwoofer, który pomoże lepiej odtwarzać i rozpraszać niskie tony.

Multimedialny kombajn

Telewizory z serii DN oraz DL z systemem Android posiadają nieograniczone możliwości rozgrywki, informacji i łączności. Dzięki stałemu dostępowi do sklepu Google Play użytkownik ma do dyspozycji ogromną kolekcję aplikacji i bibliotek multimedialnych z kategorii programów użytkowych, gier, muzyki i wideo. Nie zabrakło wsparcia dla Apple TV. 

742332

Treści można będzie głównie oglądać za pośrednictwem serwisów wideo typu VoD. Będzie możliwość odtwarzania muzyki z programów Spotify, Deezer czy Tidal a ponadto każdy z modeli wyposażony został w technologię Google Chromecast, umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie treści z urządzeń przenośnych.

Nowe modele wyposażone zostaną w potrójny tuner HD, odbierający programy telewizyjne nadawane drogą kablową (DVB-C) oraz naziemną (DVB-T/T2), a także satelitarną (DVB-S/S2). Model 42-calowy oferuje aż trzy wejścia HDMI oraz trzy porty USB. 50-calowy cztery wejścia HDMI, czytnik kart pamięci microSD oraz dwa porty USB. Największy z modeli (65-cali) posiada trzy wejścia HDMI oraz dwa USB.

Ceny i dostępność

Modele 50-calowe UHD z serii DL i DN będą dostępne już w tym miesiącu. Ich cena klaruje się na poziomie: 2790 zł (DL) oraz 2830 zł (DN). 65-calowy Sharp będzie dostępny od lipca w cenie detalicznej na poziomie  3900 zł (DL) oraz 3950 zł (DN). Cena 42-calowego modelu nie jest dokładnie znana, ale jego cena nie powinna przekroczyć 2600 zł. 

SprzętSpołeczność
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)