Blog (754)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Szybki przegląd nowych ładowarek od Natec Extreme Media. Jest tanio a dobrze!

@lordjahuSzybki przegląd nowych ładowarek od Natec Extreme Media. Jest tanio a dobrze!
23.03.2018 18:24

Na rynku elektroniki mobilnej dominują w dużej mierze nowoczesne telefony oraz wszelakiej maści akcesoria. Marka Natec widząc braki pewnych akcesoriów na rynku, stworzyła specjalną linię Extreme Media która idealnie wpasowuje się w tą niszę. Oczywiście na myśli mam wszelakie urządzenia ładujące, powerbanki oraz podręczne akcesoria.

Mało ale konkretnie
Mało ale konkretnie

Dotychczas na warsztacie znalazł się powerbank oraz przeróżne akcesoria samochodowe. Tym razem otrzymałem do testów ładowarkę sieciową z opcją ładowania bezprzewodowego oraz stację ładującą do 4 urządzeń jednocześnie. Urządzenia te charakteryzują się dobrym wykonaniem oraz bardzo przystępną ceną. A jak wygląda to w praktyce ?

4 urządzenia na raz!

Pierwszym urządzeniem jest stacja sieciowa obsługująca aż 4 porty USB 2.0 - Charge Tower (NUC-1116). Kształtem przypominający głosowego asystenta przedmiot, został pokryty dobrej jakości szczotkowanym plastikiem z domieszką gumy antypoślizgowej. Na froncie znajdziemy porty USB 2.0 którymi jednocześnie ładować możemy do czterech urządzeń.

647497

Na spodzie znajdują się 4 wgłebienia na śróbki mocujące oraz nadrukowana informacja o producencie i danych technicznych urządzenia. Dołączony na stałe do urządzenia kabel ma ok. 145 cm i został zakończony płaską wtyczką bez bolca, także będzie pasował do wszystkich europejskich kontaktów.

647499

Szkoda że producent nie zainstalował w urządzeniu żadnej diody informującej o włączonym zasilaniu sprzętu. Nieco negatywne odczucia mam też do zastosowanych materiałów - niby mamy tu do czynienia z domieszką gumy antypoślizgowej ale i tak urządzenie ma tendencje do łatwego przesuwania się po blacie. Jednakże specyfikacja techniczna nieco wybacza te błędy.

  • Napięcie wejściowe - AC 100~240 V 50/60 Hz
  • Napięcie wyjściowe - DC 5V
  • Prąd wyjściowy - do 6A (2x 2A, 2x 1A)
  • Liczba portów - 4 USB

Dodatkowo porty nie są oznaczone które wspierają szybkie a które wolne ładowanie. Producent podaje również że i w tym wypadku zastosował inteligentny chip dostosowujący optymalny prąd ładowania oraz stosowne zabezpieczenia przed przepięciem i przeciążeniem. Niestety ale nie mam technicznych możliwości jak to sprawdzić. Nadmienić mogę za to że podczas testów udało mi się bez problemów naładować kilka urządzeń choć trwało to nieco dłużej niż w przypadku korzystania z opcji szybkiego ładowania w mojej Motce. Koszt tego urządzenia to około 50zł.

Małe, poręczne, wydajne

Drugim, tym razem wartym uwagi względem poprzednika jest urządzenie wielkości puderniczki - ładowarka sieciowo-bezprzewodowa (NUC-1118). To maleństwo zostało wyposażone w dwa porty USB oraz jeden USB-C. Dodatkowo producent wyposażył je w niebieskie diody po bokach, informujące o podłączeniu do prądu oraz ładowania.

647505

Nowością jest tutaj również możliwość ładowania bezprzewodowego urządzenia posiadającego taką cechę - ładowanie indukcyjne. Plastik jest materiałem z którego w całości został wykonany ten gadżet a na jego spodzie znajdziemy cztery gumowe nóżki, uniemożliwiające przesuwanie się urządzenia po blacie. Z tyłu ładowarki znajduje się wejście zasilające microUSB. Te możemy podłączyć do komputera/laptopa za pomocą dołączonego kabelka lub skorzystać z własnej ładowarki sieciowej (brak w zestawie).

647507

Na froncie znajdziemy dwa porty USB oraz jeden USB-C, oferujące port wyjściowy 5V2,4A. Zamocowana na górze płytka indukcyjna ma wartości 5V1A, 9V1A, więc musimy być przygotowani na o wiele dłuższe ładowanie niż za pomocą kabla. Ładowarkę sieciową wpierającą szybkie ładowanie możemy zakupić za około 60zł.

SprzętTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)