Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Tanie słuchawki nauszne 7.1 dla graczy. Recenzja Genesis Radon 600 + Konkurs!

@lordjahuTanie słuchawki nauszne 7.1 dla graczy. Recenzja Genesis Radon 600 + Konkurs!07.08.2017 20:20

Ponad dwa miesiące temu miałem możliwość przetestowania taniego aczkolwiek całkiem wydajnego zestawu dla graczy. Sam należę do tej szanowanej grupy osób więc staram się w sposób zwięzły i uczciwy, przedstawiać sprzętowe nowinki techniczne również z tego segmentu. Tak się złożyło że tym razem nabrałem ochotę na przetestowanie akcesoriów związanych nie tyle ze sterowaniem, co z odbieraniem bodźców podczas gry.

Na moim blogu można przeczytać wiele wpisów o myszkach i klawiaturach, a teraz będzie też trochę o słuchawkach. Jak wiadomo ciężko jest pisać o jakości dźwięku gdyż każdy ma inne gusta i inaczej odbiera odtwarzany materiał, ale szczere opisanie własnych doświadczeń związanych z użytkowaniem urządzenia może w pewien sposób nakreślić jego faktyczne działanie. Słuchawki nauszne które przyszło mi testować to Radon 600, charakteryzujące się odbieraniem dźwięku przestrzennego w standardzie 7.1.

Mało lecz konkretnie

Marka Genesis stawia na tanie i wydajne rozwiązania, więc w ich zestawach nie przeważa przepych niepotrzebnych bajerów, wypełnień i papierologii. Samo pudełko zostało skrzętnie opisane najważniejszymi funkcjami urządzenia oraz krótką specyfikacją techniczną. Po odchyleniu zapięć zabezpieczających, musimy jeszcze wyjąć dodatkowy kartonik w którym znajdują się słuchawki. Prócz omawianych słuchawek, w pudełku znajdziemy jeszcze krótką instrukcję obsługi oraz naklejki od producenta.

627632

Gdy wyjmiemy słuchawki z kartonowego pałąka, szybko zwrócimy uwagę na jakość wykonania urządzenia. Dominujące materiały to w większości plastik oraz metal. Słuchawki zostały zamocowane na dwóch metalowych prętach, zabezpieczonych gumą. Pomiędzy nimi znajduje się ściągacz dopasowujący się do naszej głowy i poprawiający komfort podczas noszenia. Został on pokryty skóropodobnym materiałem.

627634

Słuchawki wyposażono w przetworniki 50 mm, owinięte naokoło skóropodobnym materiałem, wysokiej jakości. Dzięki dobrze wyprofilowanym poduszkom, są one bardzo wygodne i nie męczą aż tak mocno uszu po kilku godzinach noszenia. Na zewnętrznej stronie słuchawek, za plastikową kratką zamontowano podświetlone logo producenta. To nie jedyna świecąca część, gdyż podświetlony został również czubek mikrofonu. Ten wychodzi z lewej słuchawki i nie jest odczepiany. Na tylnej ściance zamontowano regulator głośności.

627636

Słuchawki łączą się z komputerem, dwu metrowym kablem zakończonym wtyczką USB. To całkiem miła odmiana, niż podwójne wtyki 3,5 mm oddzielnie do mikrofonu i słuchawek. Dzięki zastosowaniu jednej wtyczki, nie musimy się martwić o niepoprawne podpięcie kabli oraz o ich poplątanie. Został on pokryty grubym materiałem, odpornym na przetarcia.

Specyfikacja techniczna

Pasmo przenoszenia - 20-16000 Hz Dynamika głośników - 98 dB Impedancja - 32 Ohm System Audio - Virtual 7.1 Długość kabla - 2 metry Złącze - USB 2.0 Podświetlenie - czerwone LED Gwarancja - 2 lata

Prosta konfiguracja

Instalowanie słuchawek jest szybkie i bardzo proste. By móc korzystać z podstawowych funkcji urządzenia, należy włożyć kabel USB do odpowiedniego portu, a komputer / laptop sam zainstaluje sterowniki. Gdy włączymy grę możemy - ale nie musimy, w opcjach ustawić dźwięk przestrzenny ( z 2.0/5.1 na 7.1). Różnica jest taka że przy sprzętowym wyborze słuchawek w opcjach gry, te samoczynnie uruchomią dźwięk wielokanałowy w grach. Opcja ta świetnie sprawdza się w CS:GO, Battlefield 1 oraz w Worlds of Tanks.

627642

Osoby, które tak jak ja - cenią zaawansowane efekty dźwiękowe w grach, zapewne ucieszy fakt iż w tym modelu zaimplementowano wbudowana kartę muzyczną. Dzięki takiej decyzji, sami możemy skonfigurować te słuchawki pod swoje preferencje. By tego dokonać możemy skorzystać z prostych programów do korekcji dźwięku lub użyć oprogramowania Cmedia Device, polecanego przez producenta. Sterowniki te można też pobrać bezpośrednio ze strony produktu.

Zadowalająca jakość

Jak na urządzenie marki Genesis, Radon 600 świetnie spisuje się w średnim segmencie cenowym. Jakość odtwarzanego dźwięku może nie przebija warte kilkanaście razy więcej topowe urządzenia dla audiofilów, ale jako sprzęt dla graczy spełnia swoją rolę. Odradzam natomiast korzystania ze słuchawek stricte do słuchania muzyki wysokiej jakości, np. FLAC. Może się zdarzyć że sztucznie podbite zostaną basy a całość utworu wyjdzie nieco stłumiona. Podczas grania w tytuły postawione na rozgrywkę wieloosobową, nie spotkałem się z powyższymi problemami. Słuchawki grają bardzo dobrze, świetnie odwzorowując pole bitwy z tym bliższym jak i dalszym planie (Battlefield), zbliżające się kroki wrogów (CS:GO) a nawet piętnując napięcie w grze Observer ... Ups. Chyba zdradziłem co recenzuję :)

627646

Mogę z ręką na sercu polecić te słuchawki osobom, które poszukują tanich aczkolwiek zadowalających rozwiązań. Za około 150 złotych, otrzymujemy wysokiej jakości urządzenie, odtwarzające dźwięk przestrzenny w standardzie 7.1, który docenimy głównie w grach komputerowych ale nie tylko. Mimo że cena jest bardzo atrakcyjna, to nie spodziewajmy się tutaj cudów, gdyż nie można było upchać wszystkiego.

Konkurs

Wraz z zestawem recenzenckim, otrzymałem kilka spinnerów od producenta które chciałbym przeznaczyć na kolejny konkurs dla czytelników. Są one dostępne w dwóch kolorach - czarnym oraz czerwonym i są wykonane z dobrej jakości materiałów (nie to co 70% rynku). Do oddania mam kilka sztuk więc szansa na wygraną jest spora :)

By wziąć udział w konkursie należy dokończyć zdanie ...

Moje wymarzone słuchawki nauszne zostałyby wyposażone w ...
627652

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników w piątek wieczorem.

AKTUALIZACJA - 11.08.2017

Spinnery lecą do użytkowników :

-netka2000 -Canaletto -Samurai -t0ken

Skontaktujcie się ze mną na PW na forum w celu wysłania nagród do was ;)

SprzętGryTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)