Blog (766)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuUszkodzona ładowarka, wymuszona kopia z dysku? Zestaw ratunkowy marki Natec już w sklepach

Uszkodzona ładowarka, wymuszona kopia z dysku? Zestaw ratunkowy marki Natec już w sklepach

10.02.2018 18:14, aktualizacja: 13.02.2018 07:46

Jakiś czas temu wspominałem na blogu o nowościach tego producenta, dostępnych na polskim rynku. Teraz do testowanego wcześniej powerbanka oraz klawiatury bezprzewodowej, dołączają kolejne akcesoria. Nazywam je komputerowym zestawem ratunkowym, gdyż nic tak nie oddaje znaczenia tej definicji jak dobrej klasy zasilacz uniwersalny do laptopów oraz stacja dokująca do dysków HDD. Oba urządzenia można zakupić w stosunkowo niskich cenach, a w praktyce wychodzą one tak:

643304

Stacja dysków twardych

Kiedyś gdy przerzucałem dane ze starego komputera na nowy, korzystałem z zabudowanego dysku, podpinając go jednocześnie do gniazdka i komputera. W tym wypadku jest tak samo. W opakowaniu znajdziemy kabel z zasilaczem sieciowym, kabel służący do przesyłu danych USB 3.0 oraz samo urządzenie. Oczywiście możemy również liczyć na instrukcję w języku polskim.

643307

Samo urządzenie nie jest typową puszką w której zamkniemy dysk twardy, lecz bardziej traktowałbym ją jako stację dokującą. Kształtem przypomina ona trochę mobilny głośnik bezprzewodowy, całkowicie wykonany z plastiku. Na jednej ze ścianek znajduje się przycisk zasilania, wtyk na kabel zasilający oraz gniazdo na kabel do przesyłu danych. Górna ścianka została wyposażona w osłonkę, zamocowaną na sprężynce umożliwiając włożenie dysku 3,5 cala ale również 2,5 cala SATA I / II oraz III.

643309

Instalacja oraz sposób użytkowania jest bardzo prosty. Wpinamy dysk, podłączamy zasilanie i wpinamy kabel przesyłu danych. Po wykryciu stacji przez komputer i zainstalowaniu domyślnych sterowników, w stacji dysków pojawi się nowy magazyn. Stacja dokująca Natec Kangaroo jest dostępna w cenie ok. 70 zł.

Zasilacz uniwersalny

Innym testowanym przeze mnie elementem był zasilacz uniwersalny do laptopów. Natec Torpedo UNI-90 posiada aż 8 wymiennych końcówek, kompatybilnych z większością urządzeń o różnych napięciach. Urządzenie to posiada zabezpieczenie antyprzepięciowe oraz system oferujący wybór prawidłowego napięcia, przesyłanego do laptopów.

643313

W zestawie znajdziemy odpinany kabel zasilający do gniazdka oraz kolejny, przytwierdzony na stałe do zasilacza. Urządzenie jest wykonane z dobrej jakości plastiku i posiada - jak wspominałem wcześniej aż 8 przejściówek do laptopów. Mam tu na myśli modele takich marek jak: Toshiba, Acer, Asus, IBM, Lenovo, HP czy Dell. Urządzenie jest wyposażone w specjalne zabezpieczenia:

  • OL (przeciążenie zasilacza)
  • SC (zwarcie)
  • OC (zbyt wysoki prąd)
  • OV (przepięcie)
  • OT (przegrzanie)
643316
643317
643318

Każda z końcówek została oznaczona innym kolorem i opisana inną literką. Ich symbolika określa inny typ napięcia oraz przynależność do różnego typu urządzeń. W celu bezproblemowego wyboru, należy posiłkować się instrukcją obsługi lub popatrzeć na tabelkę z tyłu opakowania.

643320

Samo urządzenie działa bez zarzutów oferując napięcie wejściowe 100V-240V 50/60hz oraz wyjściowe DC-18-20V 90W. Jego maksymalna moc to 90W. Miałem przyjemność podładować nim laptopa marki ASUS oraz kilkukrotnie naładować do pełna domowego Chromebooka. Zasilacz uniwersalny marki Natec jest dostępny w dość interesującej cenie - 110 zł. Na pewno spełni się w swojej roli.

SprzętPoradnikiTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)