Blog (167)
Komentarze (922)
Recenzje (0)

KDE 4.7 beta wydane

Strona główna@lucas__KDE 4.7 beta wydane
26.05.2011 14:29

Jeszcze nie opadł kurz po premierze najlepszego na świecie środowiska graficznego, znanego wszem i wobec jako KDE 4.6, a już deweloperzy przygotowali nową wersję oznaczoną jako KDE 4.7 beta. Z tego też powodu piszę tego jakże wielce skromnego newsa, aby ukazać wszystkim wspaniałości nowego wydania. Co by nie przeciągać zapraszam do przeczytania kilku z wielu nowinek, poprawek oraz innych niespodzianek jakimi uraczyli nas twórcy.

Kwin - menadżer okien Plasmy wspiera OpenGL-ES 2.0, co powinno poprawić wydajność oraz umożliwić działanie na większej liczbie urządzeń mobilnych. (Do malkontentów dotyczy to również biurkowego Linuksa)

Znany i ceniony przez wszystkich menedżer plików o zacnej nazwie Dolphin (od takiej pływającej ryby czy tam ssaka) doczekał się wielu usprawnień w interfejsie.

bErqXGaL

KDM - menadżer logowania, lepiej współpracuje z Grub2 (co powinno ucieszyć wszystkich ubuntowych fanatyków, którzy muszą się z nim męczyć)

Marble wspiera teraz wyszukiwanie adresów offline, co czyni jego mobilną wersję szczególnie użyteczną podczas podróży (jakby ktoś tego używał)

A teraz najważniejszy punkt całego newsa czyli zrzut ekranu

385969

Jak komuś nie szkoda instalować bety, która może mu popsuć system to sobie może luknąć na tężę stronkę.

bErqXGaR

Jeśli ktoś wątpiłby w prawdziwość słów tutaj opisanych może sobie poczytać oryginalnego newsa: http://www.kde.org/announcements/announce-4.7-beta1.php

PS. W natłoku parówkowych wpisów, pomyślałem, a co mi tam, ja też dla odmiany dam coś innego, stąd ten wpis ;)

Udostępnij:
bErqXGbH