Blog (167)
Komentarze (922)
Recenzje (0)
@lucas__KDE Homerun - nowy układ pulpitu (launcher) dla KDE

KDE Homerun - nowy układ pulpitu (launcher) dla KDE

13.08.2012 02:20

Jakiś czas temu pisałem o tym, co się będzie działo w KDE, w najbliższej przyszłości. Już teraz widać pierwsze echa spotkania Pineda de Mar. KDE Homerun, to nic innego jak port układu pulpitu, znanego pod nazwą "znajdź i uruchom" na QML. Projekt jest jednym z wielu przedsięwzięć jakie finansuje Blue Systems. Co więcej prace nad nowym układem pulpitu posuwają się pełną parą i już teraz możemy się cieszyć pierwszymi efektami. KDE Homerun w pełni wykorzystuje modularną budowę KDE oraz korzysta z niezwykle pomysłowych rozwiązań środowiska. Jak to wygląda w praktyce? Ano zobaczmy:

426691

To co widać powyżej to zwykły aplet plasmy, który możemy przypiąć w dowolnym miejscu panelu.

426693

Po kliknięciu pojawia pełnoekranowy "launcher" pozwalający na wyszukiwanie i uruchamianie programów. Dzięki zastosowaniu QML całość została okraszona delikatnymi efektami, przy czym wszystko działa niezwykle sprawnie. To było jedno z możliwych zastosowań KDE Homerun. Innym jest możliwość ustawienia go jako odrębny układ pulpitu (w GNOME robi się do tego oddzielne powłoki ;p)

426695

W zależności od tego czy ustawimy Homerun jako zwykły launcher czy jako układ pulpitu, zależy jego zachowanie. Zauważyłem, że są pewne różnice, zarówno w wyglądzie jak i wyszukiwaniu.

426697

Dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak to wygląda w działaniu, polecam filmik:

Należy pamiętać, że całość jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju, dlatego każdy kto chce może zgłaszać swoje sugestie na oficjalnym forum KDE (link poniżej).

Więcej informacji: http://forum.kde.org/viewtopic.php?f=226&t=107239

OprogramowanieLinux
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)