Blog (167)
Komentarze (922)
Recenzje (0)

KDE Visual Design Group - co zrobiono do tej pory?

Strona główna@lucas__KDE Visual Design Group - co zrobiono do tej pory?
21.06.2014 02:40

Minęły blisko cztery miesiące kiedy pierwszy raz pisałem o KDE Visual Design Group. W ciągu tego okresu deweloperzy i projektanci dokładali coraz to nowe elementy do szaty graficznej Plasma 5. Mając chwilę wolnego czasu postanowiłem sprawdzić co zrobiono do tej pory. Chyba najłatwiejszym sposobem na wypróbowanie nowego pulpitu jest pobranie obrazu iso Neon 5, co też sam uczyniłem. Dodam tylko, że to co widać na poniższych zrzutach ekranu uaktualniane jest niemal z dnia na dzień i w żadnym wypadku nie jest to wersja finalna, aczkolwiek daje pewien wgląd jaki będzie efekt końcowy.

Nowe ikony i styl okien

Monochromatyczne ikony to chyba pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy, wystarczy otworzyć menu programów, aby dostrzec nowy trend.

117033
117034

Jak widać powyżej cały pasek kategorii został ujednolicony, wraz z ikonami odpowiadającymi za wyłączenie, wylogowanie itd. Zmiany nie ominęły również dolphina, który również doczekał się nowych ikon. W połączeniu z nowym stylem okien całość wygląda tak:

521229

Nowy styl używa Qtcurve, jednak jest to rozwiązanie tymczasowe, bo w planach jest przerobienie oxygena, aby używał nowego stylu. Oprócz monochromatycznych ikon, powoli pojawia się również nowy zestaw "zwykłych" ikon, co widać dosyć dobrze na przykładzie okna ustawień systemowych.

521231

Za ikony odpowiedzialny jest założyciel Nitrux. Należy pamiętać, że stworzenie zestawu ikon to czasochłonny proces, dlatego póki co mamy taki mix starych i nowych ikon.

Ustawienia pulpitu

521234

Moduł ustawień pulpitu został całkowicie przepisany z użyciem QML i prezentuje się zacnie, zwłaszcza jeśli uzupełnimy go o zestaw ciekawych tapet.

Okno zamykania systemu, ekran blokady pulpitu

521237

Zmianą, która szczególnie przypadła mi do gustu jest nowy ekran zamykania systemu i blokady pulpitu

521239

Ustawienia systemowe

117040
117041

Przemodelowanie ustawień systemowych nabiera coraz bardziej wyraźnych kształtów, czego oznaka jest choćby przedstawienie 2 propozycji nowego układu nad którym każdy może głosować tutaj. W międzyczasie koncepcja nowego wyglądu ustawień systemowych cały czas ewoluuje, a jej ostanie szkice prezentują się, tak jak na zdjęciu powyżej.

Głosowanie na domyślną tapetę

521246

Jakiś czas temu pisałem o trwającym konkursie na domyślną tapetę pulpitu. Spośród nadesłanych prac, zostało nominowanych 15. Każdy użytkownik ma możliwość zagłosowania na 3, jego zdaniem najlepsze. Głosować można tutaj. Radzę się śpieszyć, bo głosowanie może zakończyć się w każdej chwili.

bEBWkZMn