Blog (167)
Komentarze (922)
Recenzje (0)

Na główną proszę...

Strona główna@lucas__Na główną proszę...
08.12.2011 15:23

Zmiany, zmiany, zmiany

Zmiana ma to do siebie, że może być na gorsze lub na lepsze. Cóż za odkrycie powiecie, no w zasadzie żadne. Jednak pisząc o zmianach mam na myśli ostanie zmiany jakie zauważyłem na portalu. Najpierw te negatywne, co by rozruszać publikę.

News to czy blog

400081

Przeglądając ostatnio stronę główna, zauważyłem niepokojący trend. Otóż czytając niektóre newsy mam wrażenie jakbym czytał bloga. Być może jest to jedna ze zmian dotyczących blogów i zapowiedzi, że niektóre z nich będą promowane na głównej:

bEBWgSbX
Część zmian związanych z blogami jeszcze jednak przed nami. Najważniejszą z nich będzie publikacja wybranych wpisów na głównej stronie dobrychprogramów, co pozwoli ich autorom na dotarcie do najszerszego grona czytelników.

Być może co poniektórzy redakcyjni news-meni chcieli dać nam zajawkę, tego co nas czeka w postaci takich newsów jak ten news o androidzie

Pozwolę sobie zacytować kilka co ciekawszych fragmentów:

Android na każdym kroku naszpikowany jest zdemenciałą, linuksową filozofią i co chwilę irytuje nieprzemyślanym wykonaniem.
bEBWgScd

dalej czytamy

Ustawienia Androida są tak pokręcone, że po miesiącach korzystania z telefonu dalej dostaję oczopląsu, kiedy muszę coś zmienić.

a na sam koniec

Pozostaje mieć nadzieję, że Schmidt również to wie, czego efektem są zmiany w Androidzie 4.0 czyniące ten system bardziej zjadliwym dla użytkowników wyznań innych, niż linuksowe - czyli dla 99% normalnych konsumentów.
bEBWgSce

Mogę zrozumieć, że niektórzy potrzebują miejsc gdzie mogą rozładować swoje atawistyczne popędy, ale czy strona główna portalu jest do tego właściwym miejscem, nie jestem pewien. Powiem nawet więcej, tak się składa, że spora część mojej grafomańskiej twórczości to newsy ze świata KDE. Co więcej, mam wrażenie, że przeważająca część z nich jest bardziej obiektywna niż ten wcześniej cytowany. Rozumiem, że im więcej pikanterii tym lepiej, dlatego niektóre tabloidy zamieszczają zdjęcia gołych panienek (nie żebym miał coś przeciwko ;p), mam jednak nadzieję, że na portalu typowo informacyjnym, takich atrakcji nie uświadczę.

Kilka propozycji domorosłego czarodzieja

Odświeżyłem swoją kryształową kulę, która podpowiada mi kilka rozwiązań jak uzdrowić (haha) całą sytuację

Skoro już obrażamy to może wszystkich po równo... Wprowadzić nową formę, może newso blog?

bEBWgScf

Jednak najlepszym rozwiązaniem, jest przyśpieszenie publikacji niektórych wpisów blogowych na stronie głównej. Nie żebym pokazywał palcem ekhm..., ale biorąc pod uwagę moje wrodzone talenty pisarskie, wybór jest chyba oczywisty.

Zmiany na blogu

Teraz czas przejść do nudniejszej części wpisu, czyli zmian na blogu, szczerze mówiąc pierwotnie miał to być jedyny temat tego wpisu, ale zważywszy na nieoczekiwane okoliczności ujęte powyżej, jest to jedynie dodatek.

Przede wszystkim cieszy fakt, iż zamiast całości wpisów pokazywane są jedynie "zajawki", co oszczędza miejsce na głównej i daje możliwość promowania blogów. Plusem jest również automatyzacja wstawiania tagów, znaczy te przyciski na górze. No i największy + czyli możliwość wstawiania większej ilości obrazków. Od teraz w ramach zemsty będę spamował każdy wpis jak największą ilością obrazków ;) Ok żartowałem, niemniej w końcu będę mógł rozpocząć nową serię na tym blogu, oczywiście z KDE w roli głównej. Hmm i to by było na tyle.

Udostępnij:
bEBWgScT