Blog (167)
Komentarze (922)
Recenzje (0)

Plasma Active Two wydana

Strona główna@lucas__Plasma Active Two wydana
14.12.2011 14:54

Niespełna dwa miesiące temu twórcy KDE wydali pierwszą odsłonę swojego interfejsu dla urządzeń z ekranem dotykowym, a już możemy się cieszyć nową wersją oznaczoną jako Plasma Active Two.

400727

Co nowego?

W tym wydaniu deweloperzy skupili się głównie na szeroko pojętych usprawnieniach, co ma się przejawiać znaczącym zwiększeniem wydajności, szybszym uruchamianiem oraz obniżonym zapotrzebowaniem na pamięć. Biorąc pod uwagę, że Plasma Active działa nawet na Nokii N950 wydaje się, że programistom udało się zrealizować zamierzone cele.

Activites

400731

Cała koncepcja Plasma Active obraca się wokół tzw. "Activites", w uproszczeniu obszarów roboczych, które możemy dowolnie tworzyć oraz umieszczać na nich wszelkie przejawy naszej "aktywności" począwszy od typowych plików, poprzez aplety plasmy, a skończywszy na kontaktach. Jednym z celów jaki starają się zrealizować deweloperzy, jest zatarcie granicy pomiędzy różnorodnymi formami dostępnych zasobów, jakie występują w obecnej rzeczywistości. "Activites" możemy dowolnie zmieniać, dzięki dostępnemu przełącznikowi.

Rekomendacje

400734

W tej wersji twórcy wprowadzili system rekomendacji. Polega on na tym, że na podstawie naszych działań jakie wykonujemy podczas pracy z urządzeniem, specjalny algorytm "uczy się" pewnych wzorców zachowań. Dzięki temu w zależności od tego co robimy, system sugeruje nam pewne rzeczy w formie rekomendacji.

Uruchamianie i przełączanie programów

400737

Usprawnienia doczekały się również górnego panelu, który pozwala na wyszukiwanie, uruchamianie i przełączanie pomiędzy programami. Miejmy nadzieję, że prace na Plasma Active przyniosą wymierne korzyści również wszystkim użytkownikom tradycyjnych biurkowych komputerów. Na koniec filmik prezentujący działanie całego interfejsu na żywo.

Więcej informacji: http://plasma-active.org/

bEBWrxmv