Blog (167)
Komentarze (922)
Recenzje (0)

Wieści z frontu (KDE 4.9): nowy widget explorer, activity manager

Strona główna@lucas__Wieści z frontu (KDE 4.9): nowy widget explorer, activity manager
13.01.2012 10:38

Powstawanie KDE 5 postępuje niemal niezauważalnie. Jednym z kluczowych składników tego procesu jest migracja na QML elementów plasmy. Wraz nadchodzącym KDE 4.8 będziemy mogli korzystać z nowego powiadamiania o urządzeniach (device notifier). Jednak jest to dopiero zapowiedź zmian jakie nas czekają. O dziwo jednak dla większości z nas, powinny być one jak najbardziej transparentne. Marco Martin na swoim blogu, zaprezentował wstępny efekt prac. Jednym z nich jest nowy "widget explorer"

403528

Dla niewtajemniczonych, pozwala on na dodawanie nowych elementów plasmy do pulpitu KDE. Oprócz tego uaktualniony został "activity manager", który odpowiada za zarządzanie działaniami pulpitu (activites).

403530

Jak podkreśla autor, wraz ze stopniowym zastępowaniem poszczególnych komponentów plasmy ich odpowiednikami w QML, większość kodu w C++ zostanie usunięta. Skutkować ma to ogólnym uproszczeniem całego kodu, jak również ułatwić partycypację w projekcie dla nowych uczestników. Już teraz dzięki dokonanym zmianom udało się zastąpić 4000 linii kodu w C++ przez 1000 w QML. Mimo, iż uaktualniony interfejs wygląda niemal tak samo jak stary, da się zauważyć kilka istotnych różnic. Jednym z nich jest dodanie nowych animacji oraz precyzyjne ułożenie elementów, co było problemem w poprzedniej implementacji.

403532

Więcej informacji

http://www.notmart.org/index.php/Software/Brand_new_Widgets_explorer

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)