Blog (295)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)
@luqassCubot S1— opaska kompletna

Cubot S1— opaska kompletna

27.07.2017 20:27, aktualizacja: 01.08.2017 16:09

Inteligentne zegarki i opaski stają się coraz bardziej popularne, z dnia na dzień ich ceny spadają, a możliwości rosną. Nad zakupem opaski zastanawiałem się od dłuższego czasu. Sporo gram w piłkę nożną, a parę miesięcy temu zacząłem też trochę biegać, więc postanowiłem rozejrzeć się w kocu za jakimś sprzętem, koniec końców padło na Cubot S1.

627528

Cubot S1 dostępny jest w dwóch wariantach, cały czarny, oraz ze złotą ramką w okól wyświetlacza. W pudełku poza samą opaską znajdziemy również kabel USB, oraz krótką instrukcję. Cubot S1 Wykonany został w większości z wytrzymałego tworzywa sztucznego, oraz aluminium. Całość wygląda bardzo minimalistycznie. W opasce umieszczono dotykowy wyświetlacz OLED o przekątnej 0,96 cala (rozdzielczość 128*64). W pomieszczeniach wyświetlacz dobrze się spisuje, ale w pełnym słońcu czasem mam problem z odczytaniem jego wskazań.

Jeśli chodzi o rozmiar, to S1 jest mały (25.6 cm x 2.11 cm x 1.15 cm), oraz bardzo lekki (zaledwie 25 g). Do tej pory zawsze nosiłem zegarki kwarcowe, S1 jest dużo lżejszy, podczas codziennego noszenia prawie nie czuje go na ręce.

Po wewnętrznej stronie opaski znajduje się sensor mierzący nasze tętno. Możemy wybrać czy tętno będzie mierzone cały czas, czy tylko kiedy tego chcemy. Ja wybrałem pierwszą opcję, ponieważ opaska ma również możliwość mierzenia naszej aktywności podczas snu, więc praktycznie rozstajemy się tylko na czas ładowania. To zaś tyczy się baterii, to jest to wbudowana na stałe bateria LiPo o pojemności 85mAh. Na jednym ładowaniu w zależności od uruchomionych funkcji wytrzymuje około 5 dni (przy całodobowym mierzeniu pracy serca) do nawet miesiąca. Ładowanie trwa około pół godziny.

145031
145032

Oczywiście opaska po połączeniu ze smartfonem wyświetla całą masę powiadomień, o wiadomościach tekstowych, połączeniach przychodzących, osiągniętych wynikach, a nawet o tym, że powinniśmy się napić.

145033
145034

Poza tętnem opaska mierzy także nasze kroki,, oraz przebyty dystans. Dzięki zastosowaniu akcelerometru InvenSense 6, oraz żyroskopu ICM-30632 urządzenie bardzo dokładnie liczy nasze kroki, odległości jakie pokonujemy w ciągu dnia, a nawet rozpozna kiedy idziemy, biegniemy, lub jedziemy rowerem. Wodoodporność IP65 gwarantuje wodoszczelność w trakcie codziennego użytkowania, nie musimy jej zdejmować przed myciem rąk, prysznicem, lub jeśli chcemy pływać (chociaż nie polecam w niej nurkować).

627540

W przeciwieństwie do wielu chińskich opasek Cubot posiada swoją oficjalną aplikację dostępną w sklepie Play dla użytkowników z Androidem, która działa bez większych problemów. W aplikacji możemy szczegółowo śledzić historię swoich osiągnięć, zarządzać powiadomieniami, skonfigurować plan treningu, nie ma niestety możliwości synchronizacji z Google Fit, ale liczba funkcji stale rośnie, i nawet w ostatnim czasie aplikacja została zaktualizowana.

627542

Z S1 korzystam od paru tygodni, i jestem z niej jak najbardziej zadowolony. Jak na opaskę za około 40$ S1 oferuje sporo funkcji, i dobrą jakość wykonania. Uważam S1 za udany produkt, i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu kto szuka nieźle wyglądającej opaski mierzącej tętno, za małe pieniądze. Jedynym minusem jaki znalazłem, jest wyświetlacz który dość słabo spisuje się w pełnym słońcu.

Najważniejsze funkcje:

Pomiar tętna Krokomierz Wysokościomierz, oraz termometr Mierzenie aktywności podczas snu Powiadomienia ze smartfona (wiadomości, rozmowy, anti-lost, budzik etc.)

627546
SprzętTelefonyHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)