Blog (255)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)

Dużo nowości w Hearthstone — Witamy Rok Feniksa!

Strona główna@luqassDużo nowości w Hearthstone — Witamy Rok Feniksa!
18.03.2020 02:35

W karciankę od Blizzarda gram od stycznia 2014 roku, czyli od początku otwartej bety. Przez te 6 lat gra niesamowicie się zmieniła i rozwinęła. Do gry każdego roku wchodziło kilka (czasem bardziej, czasem mniej udanych) dodatków z setkami nowych kart, wprowadzono podział na Standard i Dzicz oraz ustalono zasady rotacji między nimi. Doczekaliśmy się też dwóch nowych trybów: Karczemna Bójka oraz Ustwka. Zwłaszcza ten ostatni tak mocno przypadł mi do gustu, że już niemal całkowicie zrezygnowałem dla niego z gry rankingowej. Dziś ogłoszono zmiany, które nadejdą w kolejnym cyklu nazwanym rokiem Feniska. Rok ten podzielony został na trzy fazy, o pierwszej wiemy już niemal wszystko, na szczegóły dotyczące dwóch pozostałych przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

697171
697172

Nowy dodatek: POPIOŁY RUBIEŻY

Pierwszym rozszerzeniem w Roku Feniksa będą POPIOŁY RUBIEŻY, dodatek zawita na serwerach 7 kwietnia 2020 r. i wprowadzi do gry 135 nowych kart, w tym 15 kart należących do zupełnie nowej klasy Łowcy Demonów, oraz nowe rodzaje stronników: Prime’y i Uwięzione Demony.

697175
697176

Nowa klasa: Łowca Demonów

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że kiedykolwiek doczekam się nowej klasy w Hearthstone. Zachowanie balansu pomiędzy dziewięcioma istniejącymi już w grze bohaterami jest tak trudne, że wydawało mi się niemożliwością zwiększenie puli dostępnych bohaterów. Jednak wraz z premierą Popiołów Rubieży do Hearthstone trafi pierwsza nowa klasa od premiery gry: Łowca Demonów. Jego moc specjalna Demoniczne szpony o koszcie 1 da +1 do ataku. Działać więc będzie podobnie jak moc specjalna druida (+1 do ataku i pancerza, ale za dwa many).

697179

Tożsamości tej klasie ma nadać zupełnie nowe słowo kluczowe Wyrzutek, które zapewnia potężny efekt po zagraniu kart z lewego lub prawego skraju ręki.

697181

Karty neutralne przeniesione do Sali Sław

26 marca do Sali Sław dołączy 5 kart neutralnych. Będziemy mogli zachować ich kopie, a oprócz tego otrzymamy rekompensatę w postaci ich pełnej wartości tajemnego pyłu. Wreszcie legendarny Leroy Jenkins, który finiszował zdecydowanie zbyt dużo gier rankingowych odchodzi na zasłużoną i długo wyczekiwana przez społeczność emeryturę.

697184

Karty kapłana przeniesione do Sali Sław

Jedna z moich ulubionych klas jaką jest kapłan zostanie bardzo mocno zmieniona. Projektanci gry postanowili że aż sześć kart kapłana zostanie przeniesiona do Sali Sław, a ich miejsce zajmie sześć nowych. Zastąpione karty przejdą do Sali Sław, więc będą dostępne w trybie Dziczy.

R.I.P. Circle of Healing Auchenai Soulpriest
R.I.P. Circle of Healing Auchenai Soulpriest
Nowe karty które uzupełnią kolekcję kapłana
Nowe karty które uzupełnią kolekcję kapłana

Zmienione zostanie też siedem kolejnych kart kapłana, aby nieco wzmocnić zestaw podstawowy i klasyczny tej klasy.

697190
697191
697192
697193

Zmiana w ekonomii gry

Od kilku lat w grze działa algorytmy losujący podczas otwierania pakietów kart, który uniemożliwia wylosowanie dwóch takich samych kart legendarnej rzadkości. Dzięki temu wylosowana legenda zawsze była to kartą, której jeszcze nie mieliśmy. Niestety nie dotyczyło to innych klas rzadkości (zwykła, rzadka, epicka). Od 26 marca algorytmy losujący będzie dotyczył wszystkich typów rzadkości! Jestem pod ogromnym wrażeniem tego kroku, kompletowanie talii od teraz powinno być dużo łatwiejsze. Mi samemu podczas otwierania pakietów nie raz trafiało się po kilkanaście/kilkadziesiąt tych samych kart, podczas gdy innych za żadne skarby nie mogłem trafić. Teraz nareszcie z tym koniec. Przy czym zmiana ta w żaden sposób nie wpłynie na ogólny rozkład rzadkości podczas losowania kart z pakietów. Więc żeby trafić legendę wciąż będzie trzeba otworzyć całą masę pakietów- pewna jest co najmniej jedna na każde 40 pakietów.

Darmowa nowa Legenda dla każdego

Kael'thas Słońcobieżca to legendarny neutralny stronnik, który będzie dostępny w Hearthstone na miesiąc przed premierą rozszerzenia. Wszyscy gracze, którzy zalogują się do gry od 17 marca, otrzymają go natychmiast.

697198
Udostępnij:
bEDSQiMD