Blog (293)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)

HLSW przydatny program dla gracza

@luqassHLSW przydatny program dla gracza04.12.2010 11:30

HLSW to oprogramowanie, które umożliwia graczom na całym świecie lokalizowanie serwerów gier, jak również umożliwia administratorom łatwy sposób na zarządzanie ich serwerami.

374862

HLSW to akronim pochodzący od wyrażenia „Half-Life Serverwatch”, ponieważ w pierwszej wersji program umożliwiał wyszukiwanie serwerów tylko dla gry Half-Life. Obecnie liczba obsługiwanych gier, i modyfikacji wynosi około 220 i zawiera takie tytuły jak na przykład: Alien vs. Predator 2, Battlefield, Call of Duty, Counter Strike, Counter Strike: Source, Jedi Knight, Neverwinter Nights, Day of Defeat Quake, Rune, Star Wars, Wolfenstein.

HLSW oferuje swoim użytkownikom automatyczne wyszukiwanie i filtrowanie serwerów w czasie rzeczywistym. Tym samym gracze, jak również administratorzy uzyskują bieżące informacje dotyczące stanu serwera na przykład: liczbę uczestników, mapy, ping. Mamy również możliwość błyskawicznej komunikacji z przyjaciółmi znajdującymi się na liście znajomych. Ponadto możemy śledzić osoby z naszej listy znajomych, w łatwy sposób uzyskując informacje w jakie gry, i na jakich serwerach grają.

Nie tylko gracze, ale także administratorzy serwerów mają zaawansowane narzędzie do zarządzania i administrowania serwerami, które z HLSW jest szczególnie łatwe. Oprogramowanie umożliwia za pomocą RCON (remote control) korzystanie ze wszystkich funkcji serwera gry. Połączenie z serwerem za pomocą klienta gry nie jest niezbędne. Pełną kontrolę sprawujemy za pomocą programu z poziomu pulpitu.

HLSW wydany został na platformę Windows w 17 językach: Niemieckim, Angielskim, Chińskim, Czeskim, Duńskim, Hiszpańskim, Fińskim , Francuskim, Węgierskim, Holenderskim, Norweskim, Portugalskim, Rosyjskim, Słowackim, Szweckim, Tureckim, i oczywiście Polskim ;)

374867

Statystyki: Użytkownicy na całym świecie: 7 mln. Aktywnych użytkowników dziennie: 150 tyś. Pobrań od 2004 roku: ca. 35 mln. (tylko z samego serwera hlsw.org)

Wymagania sprzętowe: Windows 2000 z Service Pack 4, Windows XP Professional lub Home Edition, Windows Vista Minimum 12 MB wolnego miejsca na dysku Połączenie internetowe (co najmniej56K) Minimum 64 MB pamięci RAM

Twórcy HLSW stworzyli również mobilną wersje swojego programu- HLSW Mobile dla Androida to produkt, który przenosi funkcję HLSW do urządzeń mobilnych, takich jak Smartphone.

374871

HLSW Mobile umożliwia organizowanie listy serwerów, i sprawdzanie szczegółów serwera. Administratorzy serwerów gry nie muszą już szukać komputera do administrowania swoich serwerów, ale mogą korzystać z funkcji RCON HLSW Mobile. W kilku słowach, administrator możne bezpiecznie zmienić mapę na jednym serwerze, wykopać niepożądanego gracza lub wygodnie zmienić typ rozgrywki. Oczywiście również wszystkie dostępne polecenia mogą być wykonywane w konsoli RCON.

HLSW Mobile jest dostępny do pobrania dla urządzeń mobilnych wyposażonych w system Android w dwóch wersjach: darmowa wersja HLSW Mobile Lite i pełną wersję HLSW Mobile. Program w wersji Lite jest ograniczony do maksymalnej liczby zarządzanych serwerów wynoszącej 10 serwerów i pozbawiony jest niestety funkcji RCON. Pełna wersja jest dostępna na rynku europejskim za 1,79 €, na rynku Amerykańskim koszt aplikacji to 1,50 $.

Główne zalety HLSW: - Możliwość sprawdzania szczegółów, oraz administrowania serwerem bez potrzeby wchodzenia na niego. - Sprawdzanie podstawowych informacji o graczach takich jak: nick, czas gry na serwerze, fragi, ping. - Możliwość szybkiego i dokładnego sprawdzenia pingu serwera, aktualnie granej mapy, czasu pozostałego do końca mapy, aktualnych ustawień na serwerze. - Możliwość przypisywania własnych nicków oraz kolorów graczom. - Tworzenie list znajomych. - Możliwość przeglądanie profili graczy. - Możliwość korzystanie z HLSW jako managera serwerów do szybkiego łączenia się z nimi. - Po wpisaniu hasła RCON naszego serwera otrzymujemy możliwość zdalnego adminowania: możliwość zdalnego dostępu do konsoli naszego serwera, czytanie rozmów oraz rozmawianie z graczami będącymi aktualnie na serwerze, dawanie i zdejmowanie banów, możliwość zmiany mapy. - Wersja mobilna programu.

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)