Blog (293)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)

Najczęściej piracone filmy 2010 roku

@luqassNajczęściej piracone filmy 2010 roku22.12.2010 17:00

Rok 2010 dobiega końca, a serwis torrentfreak opublikował listę dziesięciu filmów, które były najczęściej nielegalnie pobierane z sieci w tym roku. Poza zdobywcami Oscarów takimi jak „Avatar” i „The Hurt Locker”, lista zawiera także kilka zaskakujących tytułów i kilka znaczących nieobecnych.

W ubiegłym roku „Avatar” pobił wszelkie rekordy popularności. Sukces filmu przełożył się również w tym przypadku na ilość pobrań filmu z sieci. 16.580.000 tyle razy Avatar został ściągnięty z sieci BitTorrent, taki dorobek zapewnia mu kolejne wyróżnienie- na najbardziej piracony film tego roku.

Warto wspomnieć że żaden film wcześniej nie został tyle razy ściągnięty z sieci. Zeszłorocznym zwycięzcą był Star Trek z 10.960.000 pobrań.

Wartą uwagi pozycję na liście najbardziej piraconych filmów w 2010 roku zajmuje „The Hurt Locker”. Ten film był już dostępny w sieci BitTorrent przez większość 2009 roku, ale naprawdę zaczął zwracać na siebie uwagę po zdobyciu sześciu Oscarów. Ten ogromny sukces online w stosunku do skromnych zarobków filmu był najprawdopodobniej jednym z powodów, dlaczego twórcy filmu pozywali wiosną ubiegłego roku użytkowników sieci BitTorrent ściągających ten film.

Jak zwykle bywa w rankingach, nie obyło się również bez wielkich nieobecnych w tym przypadku z bardzo dobrze zarabiającymi, „Toy Story 3” i „Alicji w Krainie Czarów”. Z drugiej strony, „Kick-Ass” i „Green Zone” były bardzo popularne wśród wśród użytkowników BitTorrent, natomiast ich wpływy z biletów były stosunkowo niewielkie.

Dane dla tej listy są zbierane przez TorrentFreak z kilku źródeł, włączając sprawozdania z tysięcy trackerów BitTorrent. Zliczane są wszystkie formaty wersji, łącznie z wersjami cammed. Potem dane są dokładnie sprawdzane i poprawiane.

375571
Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)