Blog (304)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)
@luqassPrzegląd kont pocztowych. Część I

Przegląd kont pocztowych. Część I

13.07.2010 09:10, aktualizacja: 21.05.2013 08:42

Na razie nie mam zbyt dużo wolnego czasu na pisanie o prawach autorskich, dlatego zachęcam do przeczytanie, o kontach pocztowych, z których korzystam/korzystałem. :)

Onet Darmowe konto można założyć wybierając spośród kilku domen: Onet.pl; op.pl; poczta.onet.pl; onet.eu; vp.pl; buziaczek.pl; poczta.onet.eu; amorki.pl; autograf.pl. Ponadto serwis oferuje nielimitowaną pojemność skrzynki, oraz wysyłanie listów do 50Mb. Onet przygotował również wersje lajt przeznaczoną na telefony komórkowe. Wygląd skrzynki jest bardzo przejrzysty, co zaliczam jako plus. Niestety przez bardzo słaby antyspam, skrzynka codziennie jest wprost zalewana spamem, do "czarnej skrzynki" nadawców można dodać do 50 nadawców spamu, podczas testów zauważyłem że konfiguracja antyspamu nie ogranicza ilości otrzymywanego spamu. Serwis nie działa z niektórymi grami internetowymi.

369054

WP Podobnie jak Onet oferuje nielimitowaną pojemność skrzynki, przy tym obsługuje załączniki do 100Mb. Konto można założyć w jednej domenie: wp.pl. WP przygotowała mobilną wersje swojej poczty dzięki czemu uzyskujemy łatwy dostęp do konta korzystając z telefonów komórkowych. Klasyczny widok ze znajdującą się po lewej stronie listą folderów zaliczam jako plus. Ponadto otrzymujemy konto jabberowe o takiej samej nazwie jak konto pocztowe, z możliwością prowadzenia rozmów po zalogowaniu sie do poczty (WebSpik). Wciagu testów na skrzynkę przyszło kilka niechcianych wiadomości, jednak nieporównywalnie mniej niż w przypadku Onetu. Ponadto występowały problemy techniczne uniemożliwiające założenie konta.

O2 O2 oferuje możliwość rejestracji skrzynki w jednej domenie: o2.pl, jednak otrzymujemy również przypisane do loginy domeny: tlen.pl; go2.pl; prokonto.pl. Pojemność skrzynki wynosi 10Gb, natomiast załączniki obsługiwane są do 100Mb. Klasyczny widok skrzynki nie przysporzy nawet początkującym problemów z orientacją. Kolejnym plusem jest integracja konta pocztowego z komunikatorem internetowym Tlen. Ogromnym minusem jest ilość spamu, porównywalna z liczba niechcianych wiadomości przysyłanych na skrzynkę Onetu, konfiguracja antyspamu nie wiele tu pomaga.

AOL Skrzynkę oferowaną przez AIM Mail zakładamy w jednej domenie: aol.com. Po rejestracji uzyskujemy dostęp do skrzynki o nielimitowanej pojemności, jednak załączniki w listach obsługiwane są do 16Mb. Bardzo przyjemny wygląd, oraz dźwiękowe powiadomienie o nowych wiadomościach zaliczam jako plus, ponadto w domyślnej konfiguracji antyspamu na skrzynkę wciągu testów nie dotarła ani jedna niechciana wiadomość. Konto pocztowe integruje się z komunikatorem AIM. Podczas testów "zniknęła" polska wersja serwisu (zostajemy przekierowani na brytyjska wersje serwisu).

369058

Gmail Lider na rynku kont pocztowych oferuje rejestracje konta w jednej domenie: gmail.com. Na starcie otrzymujemy dostęp do ponad 7Gb wolnej przestrzeni, pojemność skrzynki systematycznie rośnie, jednak tempo tego przyrostu nie wprawia w zachwyt... Załączniki są obsługiwane do 25Mb, istnieje wersja serwisu ułatwiająca dostęp poprzez telefony komórkowe. Poprzez konto pocztowe mamy możliwość integracji z innymi usługami google (Google Dosc). Silny antyspam skutecznie filtruje niechciane wiadomości. Podczas rejestracji dość ciężko jest znaleźć wolny login w związku z czym musimy go rozbudowywać o różne znaki, bądź ciągi liczb.

Zoho Moim zdaniem dobra alternatywa dla Gmail. Serwis oferuje rejestracje skrzynki jedynie w domenie: zoho.com. zarejestrowane konto ma nielimitowaną pojemność. Istnieją jednak pewne ograniczenia: maksymalna waga przychodzących dziennie maili to 250Mb, wychodzących 300Mb. Maksymalna waga załącznika w liście wynosi 10Mb. Dzięki silnemu antyspamowi na skrzynkę nie dotarła żadna niechciana wiadomość. Ponadto korzystając z skrzynki otrzymujemy dostęp do wersji online pakietu biurowego Zoho Docs. Serwis przygotował wersje na Iphone, oraz zapowiedział wydanie wersji na pozostałe telefony komórkowe. Na plus zaliczam również danie użytkownikowi możliwości ustawienia krótkiego hasła- minimum 3 znaki.

369061

Zachęcam do zamieszczania komentarzy, jeśli o czymś ważnym nie wspomniałem.

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)