Blog (2)
Komentarze (1k)
Recenzje (20)

Blog, nie blog czyli produkt blogopodobny.

Strona główna@macaleksBlog, nie blog czyli produkt blogopodobny.
17.09.2015 16:02

O czym będzie?

O chęci pomagania tym którzy nie wstydzą się swego zaawansowanego wieku i próbują być na bieżąco z PC.No i chcą być mobilni w stosunku do urządzeń mobilnych.

Dla kogo?

Dla nas starych.Tych 70+,80+ i lepiej ,aby nie bali się tych piekielnych maszyn i tej wiedzy tajemnej.Dla tych co jeszcze nie wejdą do BIOSU i nie zrobią FORMATU,ale dla tych co już potrafią wysłać e-meil'a , nacisnąć Enter no i pobuszować w Wikipedii czy wygooglać godzinę odjazdu pociągu czy autobusu.No i dla tych co już potrafią zciągnąć czy jak kto woli zassać dowolna aplikację,program itp.

Po co?

Aby ci Użytkownicy potrafili utrzymać swój PC,tablet bądź smartfon w dobrym stanie czyli sprawności.

Zestaw podstawowych narzędzi które warto posiadać na swoim PC.

Podobnie jak w ogródku posiadamy szpadel,grabki,haczkę itp. narzedzia którymi pielęgnujemy swój Eden,tak i nasza maszyna wymaga narzędzi pielęgnacyjnych. Na moim PC posiadam następujące programy które przez długi okres czasu chronią mnie przed formatem zajęciem pracochłonnym no i co tu owijać w bawełnę diablo-nudnym.I te aktualizacje instalowane nocami brrrr.Są to: 1.CCleaner- 2.Clean Master- 3.JetClean- 4.Odkurzacz* 5.Wise Disc Cleaner- 6.Wise Registry Cleaner- 7.WinMend Registry Defrag 8.System Ninja- 9.Wise Memory Optimizer- 10.Defraggler+ 11.PrivaZer+ Programy przy których postawiłem pauzę/kreskę/ są w codziennym użyciu.Zaznaczone gwiazdką zgodnie wytycznymi.Zaznaczone krzyżykami raz na kwartał czasem raz na 2 miesiące. Ale zawsze pierwszy Defraggler ma zrobić swoje a po nim dopiero PrivaZer. Te wszystkie programy są darmowe,proste w obsłudze i skuteczne. Oczywiście,że posiadam i inne programy ale ich rola jest inna niż czyścicieli i optymalizatorów. Na dzisiaj wystarczy.Co za dużo to nie zdrowo.Odradzam instalację tzw. kombajnów/pakietów/.Czemu?Wyjaśnię w dyskusji jeśli taka będzie i jeśli mój blogopodobny produkt zostanie pozytywnie zweryfikowany. Jeszcze kilka uwag.Mój pierwszy wpis blogowy zamieściłem kilka lat temu.Dzisiaj zdaję sobie sprawę z jego słabych stron. W tamtym wcieleniu DP nie było problemu z dodawaniem obrazów.Dzisiejszy swój wpis chciałem okrasić nimi też.Przyznaję,że "jest to mało wygodne" to najdelikatniejsze określenie jakiego mogę użyć.U Pana Zuckerberga czy na Wordpressie nie mam z tym problemu.W nowym wcieleniu /mimo zapisu/ zniknęły moje fotki o czym informowałem."Gdzie moje fotki?" Tylko Semtex znalazł się elegancko i przyznał sobie złotą łopatę ARCHEO.Reszta.. ..nie tylko,że była milczeniem,ale nawet nie było "pocałujta wójta".Semtex za to napisał instrukcję. http://forum.dobreprogramy.pl/osadzenie-grafik-na-blogu-portal-dobreprogramy-t408463/ Czy jest ona aktualna?Nic nie pomoże pisani instrukcji do instrukcji instrukcji.Na mój stary łeb trzeba to uprościć. Aha zapomniał bym pochwalić się.Jedna z moich maszyn Asus Intel COREi5 NVIDIA GEFORCE 720M wystartowała dzisiaj jak UFO w 8 sekund- po rusku PŁO.Screen w załączeniu. http://prntscr.com/8hb3eg Może istotnie te czyściciele i optymizatory ją tak pogoniły?Zobaczymy.

bDZJvRFz