Blog (393)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)
@macminikCzy Apple nabierze rozpędu?

Czy Apple nabierze rozpędu?

31.05.2014 18:34

Już w poniedziałek rozpocznie się kolejna konferencja Apple dla developerów w San Francisco. Oficjalnie otwarcie rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 19:00 polskiego czasu. Podczas tej konferencji nie zostaną zaprezentowane nowe produkty, bo nie o to w niej chodzi. Konferencje takie organizowane są dla developerów po to, by swoje produkty mogli dopasować do obecnych i przyszłych produktów Apple. Tym samym, jednak jakiś rąbek tajemnic Apple będzie musiał być uchylony.

518786

Z pewnością Apple zaprezentuje kolejne odsłony iOS - zapewne będzie to już 8 wersja tego systemu, wiele osób oczekuje informacji na temat kolejnej odsłony OS X, nad którą prace podjęto już na początku tego roku. Zreszta banery w Moscone Center jednoznacznie wskazują, że iOS 8 "Okemo" i OS X 10.10 "Yosemite" zostaną przedstawione deweloperom.

116301
116302

Informacjami na które czekają nie tylko developerzy, są nowe urządzenia Apple i w kolejnych wersjach Beta iOS i OS X takie informacje będą się zapewne pojawiały, choć będą dosyć mocno zakamuflowane.

Nie czekając na analizy developerów, swoimi przewidywaniami dzielą się już analitycy rynkowi, którzy na podstawie zamówień na rozmaite komponenty oraz na podstawie rozmaitych sygnałów starają się mniej lub bardziej skutecznie wybiec w przyszłość i przewidzieć kolejne posunięcia Apple.

Jedną z ciekawszych analiz przedstawił analityk Ming-Chi Kuo który przewiduje, iż to własnie trzeci kwartał (lipiec-wrzesień) powinien stać się tym, w którym zaczną pojawiać się nowości Apple. I tak zgodnie z jego przewidywaniami, końcem czerwca lub na początku lipca powinna nastąpić duża aktualizacja iMac'a oraz obniżenie jego ceny podobnie jak miało to niedawno miejsce z MacBook Air. Czy nowy iMac dostanie ekran Retina na który czeka wielu użytkowników, z którego produkcją było tak wiele problemów ?

518794

We wrześniu natomiast pojawią się aktualizację iPada Air i iPada Mini, oraz zostanie zaprezentowany iWatch. Kolejną nowością ma być 4.7" iPhone w zupełnie nowej obudowie. Opierając się na tych "wróżbach" i tym co się pojawia w sieci można przyjąć, że nowe iPady będa miały procesor A8 oraz TouchID w przycisku Home, tak jak ma to obecnie iPhone 5S.

518796

Pojawiające się w sieci liczne zdjęcia nowego iPhone 6 sugerują, że właśnie tak ma on ostatecznie wyglądać, jednak znaczna ilość takich "przecieków" zastanawia czy aby nie są to "przecieki" celowe, choćby po to by odwrócić uwagę od iWatcha o którym mówi się już od blisko dwóch lat, a którego istnienie można uznać za pewnik. Jego bliską premierę także może sugerować fakt, iż Nike ma zamiar zrezygnować z elektronicznych opasek dla osób aktywnych. Jak ma wyglądać natomiast iWatch i jakie ma posiadać funkcje, nadal nie wiadomo.

518798

Na początku października ma pojawić się nowy, jeszcze cieńszy MacBook Air z 12" ekranem, który miałby zastąpić wersję 11". Rezygnacja z MacBooka Air 11" w mojej ocenie sugeruje, że być może jedna z wersji iPada będzie miała właśnie taki ekran o przekątnej 11" i to właśnie on zastąpi najmniejszego MacBooka Air. Przemawiać za tym może fakt ubiegłorocznego zamówienia krótkiej serii zasilaczy zbyt mocnych jak na potrzeby dotychczasowego iPada, a zbyt słabych na potrzeby MacBooka. Wraz z 12" MacBookiem Air ma mieć miejsce kolejna aktualizacja MacBooka Pro.

Zdaniem Ming-Chi Kuo, także w październiku należy spodziewać nowego modelu AppleTV lub dużej aktualizacji obecnego modelu. Przemawiają za tym także prace nad możliwością uruchamiania gier na AppleTV co sprawiłoby, że stanie się on nie tylko centrum multimedialnym ale konsolą do gier. Warto przypomnieć, iż AppleTV działa pod kontrolą zmodyfikowanego iOS, a więc ewetualna baza gier już jest całkiem pokaźna, a o pomysłach wykorzystania iPada, iPhone'a jako kontrolera wiadomo od pewnego czasu. Zresztą, nie darmo chyba Apple umożliwiło wraz z iOS 7 tworzenie kontrolerów gier dla tej platformy.

518801

Wisienką na torcie ma być przedświąteczna prezentacja nowego iPhone'a o przekątnej 5.5" cala oraz iOS 8.

518803

Ciężko mi powiedzieć na ile taki scenariusz jest prawdopodobny i na czym dokładnie opierał się Ming-Chi Kuo planując poszczególne etapy pojawiania się nowych produktów Apple. Jadnak nagromadzenie tylu nowości w drugiej połowie roku będzie z pewnością czymś, na co liczą i użytkownicy i akcjonariusze Apple.

Sprzęt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)