Blog (393)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

LG poprawia dedykowane dla Apple monitory UltraFine 5K

Strona główna@macminikLG poprawia dedykowane dla Apple monitory UltraFine 5K
05.02.2017 10:33

Kilka dni temu wspominałem o problemach jakich mogą doświadczyć posiadacze dedykowanych do komputerów Apple monitorów LG UltraFine 5K. Użytkownicy tych rekomendowanych przez Apple monitorów zauważyli bowiem, że ustawienie monitora w pobliżu routera WiFi powodowało problemy z jego działaniem, polegające na zniekształcaniu obrazu lub jego braku oraz resetowania monitora.

Od piątku sprawa znalazła swoje rozwiązanie i jak nie trudno się domyśleć, problem wynikał z niedostatecznego zabezpieczenia układów elektronicznych przed wpływem fal generowanych między innymi przez routery WiFi.

614635

Jak wynika z oświadczenia LG, problem został zidentyfikowany i wszystkie monitory produkowane po lutym 2017 roku otrzymają już fabryczne, dodatkowe zabezpieczenie układów elektronicznych i tym samym, wspomniana wada zostanie wyeliminowana. Firma LG zachęciła też obecnych użytkowników monitorów LG UltraFine 5K do kontaktu z działem wsparcia, celem ustalenia sposobu usunięcia usterki z monitorów będących już w użytkowaniu. Nie wiadomo, czy owo usunięcie usterki będzie polegało na „naprawie” monitorów, czy na wymianie ich na nowe, poprawione egzemplarze.

bEDojVuf
We have been made aware that the LG UltraFine 27-inch 5K display (model 27MD5K) may experience performance issues caused by signal interference when a Wi-Fi access point is positioned behind the display within a distance 2 feet (0.6 meter). Changing the location or positioning of either the router or the display should resolve the issue. Customers continuing to experience issues with their UltraFine displays are advised to contact their nearest LG customer center for prompt service. LG apologizes for this inconvenience and is committed to delivering the best quality products possible so all LG UltraFine 27-inch 5K displays manufactured after February 2017 will be fitted with enhanced shielding.

Co ciekawe, LG wspomina o problemach, jakie mogą się pojawiać, gdy monitor znajduje się w odległości 2 stóp (0.6 m) od routera, podczas gdy użytkownicy twierdzą, że bezpieczna odległość to minimum dwa metry.

W ociepleniu nadszarpniętego wizerunku firmy LG pomaga też Apple, które włączyło monitory LG UltraFine 5K do swojej akcji promocji urządzeń z portem USB-C/Thunderbolt 3, mającej na celu popularyzację tego standardu wśród użytkowników. Zgodnie z założeniami promocji, monitor został przeceniony o 25% z wyraźnym zaznaczeniem, że zamówione monitory będą dostarczane dopiero po 31 marca, a więc będą pochodziły z poprawionej już serii.

Na koniec warto wspomnieć, że pomijając stwierdzoną wadę, monitory te cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników i chwalone są za świetne odwzorowanie kolorów i parametry wyświetlanego obrazu.

Udostępnij:
bEDojVvb