Blog (393)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)
@macminikSłuchawki Apple EarPods a'la Apple EarPods.....

Słuchawki Apple EarPods a'la Apple EarPods.....

18.01.2013 16:34, aktualizacja: 18.01.2013 17:39

Od premiery nowych słuchawek Apple EarPods zachorowałem na nie. Nie będę opisywał ich zalet, bo nie temu ma służyć ten wpis. Jednak moją chęć posiadania potęgowały coraz bardziej entuzjastyczne opowieści znajomych, którzy już się w nie zaopatrzyli. Na Allegro jest dosyć sporo ofert Apple EarPods w przedziale cenowym od 50 do 129 zł. Dla przypomnienia, cena sklepowa 129 zł. Odrzucamy tą najdroższą ofertę i zamawiamy oczywiście te tańsze, za 50 zł.

SLUCHAWKI APPLE EARPODS IPHONE 5 4 IPOD IPAD+PILOT

Nie wiem jak wam, mnie ten nagłówek aukcji daje jednoznacznie do zrozumienia, iż sprzedawca oferuje słuchawki Apple EarPods.

449468

Zdjęcie z aukcji

Tak naprawdę na zdjęciu nie odróżnicie czy to oryginalny produkt Apple czy podróbka, tym bardziej iż zdjęcie przedstawia prawdziwe słuchawki Apple EarPods. Jedyne co może niepokoić to cena. Apple EarPods kosztują 129 zł i tak naprawdę, w Polsce żaden sklep nie będzie sprzedawał ich taniej. Ceny zachodnie powinny być zbliżone a niewielkie różnice będą wynikały ze zmienności kursu waluty (Euro, Dolar lub Funt). Te jednak sprzedawane były o ponad 50% taniej. Oczywiście i taki wypadek mógłby się zdarzyć gdyby był to pojedyncze egzemplarze. Sprzedawca oferuje ich jednak ponad 50 szt. To już powinno zapalić lampkę ostrzegawczą. Ale mimo wszystko kupuję. List ze słuchawkami dociera po dwóch dniach. Szybko i rzetelnie. Koperta zawiera pudełko w celofanowym woreczku a w nim oczywiście słuchawki.

100446
100447

Tu już może nastąpić rozczarowanie. Oryginalne słuchawki Apple, sprzedawane są w kartonowym pudełku.

449475

Zresztą jak przyjrzycie się zdjęciu słuchawek w pudełku i tych powyżej, widać pierwszą różnicę. [item]Słuchawki oryginalne wykonane są jakby z jednego kawałka plastiku. Te podrabiane składają się z dwóch, plastikowych części[/item]

Pudełko

Samo pudełko na pierwszy rzut oka niczym się nie różni. Oryginalne pudełko Apple ma na białej, spodniej części wytłoczenie nadgryzionego jabłuszka. Te podrabiane nie mają. Trzeba jednak uważać, bo niektóre podróbki też mają wytłoczenie.

100449
100450

Po lewej podrabiane pudełko, po prawej oryginał

Samo wykończenie pudełka daje jednoznacznie do zrozumienia, iż to podróbka. Postrzępione, ostre krawędzie. Apple nigdy na takie partactwo nie pozwalało.

100451
100452

[join][img=P1060111]

Wyciągamy słuchawki z pudełka. Nawinięte są dokładnie tak samo jak oryginał. Ale jak przyjrzeć im się z bliska, z całą pewnością wiadomo, iż do oryginalnego produktu Apple im daleko.

100453
100454

Jak wspominałem powyżej, składają się z dwóch sklejonych części. Montaż nierówny i dająca się wyczuć palcem, nierówna krawędź. Maskownica głośniczków identyczna z oryginałem, jednak krzywo wklejona

100455
100456

Pilot wielkością, kształtem jest taki sam jak oryginał. Jedyne co go odróżnia od pierwowzoru, to bardzo niestaranne połączenie dwóch części z jakich jest zbudowany. Przepraszam za słabej jakości zdjęcie, ale lepiej mi się nie udało. Krawędzie odstają wyraźnie. Jeśli mieliście w ręku oryginalne Apple EarPods wyczujecie, że plastik też jest inny w dotyku.

Praktyka, czyli dajmy im szansę...

Może jednak nie warto przepłacać za oryginalny produkt ? Może pomimo niedoskonałości montażowych warto im dać szansę ? Stanowczo nie. Przy wpinaniu "jacka" do gniazda, słychać w słuchawkach trzaski. Tego nie uświadczycie w jakichkolwiek oryginalnych słuchawkach Apple. Słuchawki bardzo wrażliwe na zakłócenia. Jeśli będziecie ich używać z iPhonem, często słychać w nich buczenie charakterystyczne przy telefonii GSM. Pilot słuchawek ma skłonności do życia własnym życiem. W tym egzemplarzu nie działał przycisk podgłaśniania i ściszania muzyki. Jednakże czasem, pilot sam z siebie przełączał do następnego utworu, czasem do poprzedniego, czasem włączał przewijanie w przód lub w tył. I nie było to sporadyczne, lecz w ciągu 30 minut zdarzało się kilka razy. Bardzo często przy poruszeniu samym "jackiem" włącza się tryb wybierania komend głosowych w iPhone. Także jak pokręcić "jackiem" w gniazdku, słychać trzaski w słuchawkach. Uważam, iż słuchawki generują jakieś zwarcia w pilocie a sam 'jack" jest niedokładnie podrobiony. Na końcu pozostawiam dźwięk. Wiadomo, że to odczucia subiektywne. Sprzedawane podróbki Apple EarPods oferują nieco lepszy dźwięk niż słuchawki Apple starszej generacji (dołączane do iPhone 4, 4S). Związane jest to na pewno z budową. Jednakże różnica nie jest adekwatna do tandetności tego produktu, zwyczajnie strach go używać. W końcu iPhone nie kosztuje 30 zł !!!

Finał

Napisałem do sprzedającego maila, z informacją iż oferowany przez niego produkt jest nieoryginalny choć z aukcji nie wynika nic takiego. Zaproponowałem zwrot słuchawek i zwrot pieniędzy. Sprzedający przez dwa dni unikał kontaktu (telefon w aukcji jest do UK). Dopiero wysłany druk zawiadomienia o popełnionym przestępstwie z art. 286 kk (oszustwo) oraz informacja, iż Apple Poland zostaną udostępnione słuchawki oraz dane sprzedającego, zaowocowały dosyć szybkim zwrotem pieniędzy. Dokładna analiza komentarzy wykazuje, iż w ofercie tego sprzedawcy znajdowały się także nie oryginalne zasilacze Apple, które po kilku dniach zaczynały śmierdzieć spalenizną, oraz podróbki rękawiczek iGlove po 10 zł, z dziurami na palcach.

Sprzedawca

...Sluchawki sa do appla a nie appla, Towar jest zamiennikiem, i jest kopaktybilny z urzadzeniami apple, W tytule podane jest sluchakwi apple poniewaz takie hasla sa najczesniej wpisywane przez klijentow w wyszukiwarce np ladowarka apple, ladowarka iphone. , rozumiem iz wprowadzilem Pana w blad...
SprzętPoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)