Blog (1)
Komentarze (37)
Recenzje (0)

LBRY — czyli odskocznia od YouTube

Strona główna@Madiator2011LBRY — czyli odskocznia od YouTube
15.01.2019 00:46

Teraźniejsze problemy

Dzisiejszy internet zdominowany jest przez gigantów takich jak Google, Facebook, Amazon etc. Codziennie przez ich serwery przelatują setki różnych danych pokroju zdjęć, filmów. Ale czy wiemy co się dzieje z tymi danymi? Czy na pewno są one pod naszą kontrolą? Dowiecie się tego czytając dalej.

669394

Dlaczego zrezygnowałem z YouTuba?

Nie wiem kiedy to tak dokładnie było, ale pewnego dnia wprowadziło nowe wymagania dotyczące zarabiania na YouTube. Jako iż nie jestem twórcą z milionami subskrypcji na liczników, możliwość zarabiania została mi wyłączona. Ten sam problem dotknął wielu innych mniejszych twórców. Mimo część z nich robi materiały wysokiej jakości, nie mają szansy na ukazaniu się światu bo YouTube pokazuje tylko największych twórców, dlatego trudno jest zacząć swoją karierę na tej platformie. Innym problemem tej platformy jest słynny system Content ID. Często ten system miewał problemy pokroju blokowania filmów, które nie naruszały praw autorskich. Na najśmieszniejszy przypadek na który trafiłem to 3 godzinny film z białym szumem (aka dźwięki, które pomagają zasnąć) , a tu niespodzianka 4 firmy upominają się, że dany film zawiera ich utwory :D .

bDXKWYfH

Więc co mamy zrobić w takiej sytuacji?

669398

Sieć rozproszona i Blockchain na ratunek

Blockchain to magiczne słowo, które jest popularne w mediach. Jak słyszy się je usłyszy to pierwsze skojarzenie to Bitcoin. W przypadku platformy LBRY blockchain jest gigantyczną bazą danych, która zawiera w sobie informacje na temat kto jest autorem danej treści, jaki to rodzaj treści. Danych w tej bazie danych nie zmieni nikt za wyjątkiem osoby która ją wrzuciła (osoba posiadająca klucz prywatny). Blockchain to także kryptowaluty. Specjalnie dla platformy LBRY została utworzona wewnętrzna forma płatności LBC, umożliwia ona wspieranie ulubionych twórców, kupowaniu płatnych treści ( na tej platformie możesz zdecydować czy chcesz udostępnić treść za darmo czy za określoną cene), walutę tą można wymieniać na inne kryptowaluty.

bDXKWYfN

Walutę można zdobyć na wiele sposobów np. system nagród, napiwki od innych osób, YouTube Sync (tak można zarobić za synchronizowanie swojego kanału YouTube na platformę, proces ten jest automatyczny) czy przez program funduszowy o którym dowiecie się więcej na temat w kolejnym wpisie na blogu.

Drugą integralną częścią platformy jest sieć BitTorrent, która umożliwia przesyłanie plików między użytkownikami, dzięki temu nasz plik nie zniknie z sieci, chyba że sam go skasujesz.

Legalność

Jak wiadomo jest prawo, jak i są ci co je łamią. Nawet na YouTube można znaleźć pełne kopie filmów. Jeśli interesują was informację o legalności zapraszam was do przeczytania informacji z oficjalnej strony kliknij tutaj .

Bonus

Specjalnie dla czytelników dobreprogramy.pl wraz z LBRY przygotowaliśmy mały prezent, który pozwoli wam się zapoznać z platformą.

bDXKWYfO

Dla pierwszych 100 czytelników, którzy wpiszą w aplikacji kod "dp-madiator-lbry" otrzymają kilka LBC na start.

Aplikację możecie pobrać z oficjalnej strony lbry.io

Mam nadzieję, że uda się ją dodać do bazy programów na dobreprogramy.pl :D

PS.

Jest to mój pierwszy wpis na blogu, dlatego byłoby mi niezmiernie miło usłyszeć waszą opinię na temat co poprawić, ulepszyć etc :)

bDXKWYfP

Do redakcji DP jeśli są jakieś zastrzeżenia proszę o kontakt :)

bDXKWYgD