Blog (21)
Komentarze (359)
Recenzje (0)

Mój smartfon - Nokia 6310i

Strona główna@mati75Mój smartfon - Nokia 6310i
03.07.2013 18:16

Telefon ten zadebiutował na rynku w 2002 roku, więc 11 lat temu. Mój egzemplarz został wyprodukowany rok później, więc już dobrą dekadę ma. Mimo dużego wieku urządzenia telefon wytrzymuje na baterii 5 dni. Niech mi ktoś pokaże nowy "telefon", który jest w stanie pochwalić się takim wynikiem.

Nie jestem starym dziadkiem, który używa starego telefonu. Jak sama nazwa telefon ma służyć do dzwonienia, a nie robić wszystko poza tym jak telefony z serii dla iDiotów. Za niedługi czas będą potrafiły robić kanapki bez ingerencji właściciela lub jak chce paletkę do ping-ponga to kupuje paletkę a nie smarfon tej samej wielkości.

474893

Jako następną wadę nowych dotykowych "telefonów" uważam dotykowy ekran. Niech ktoś mi spróbuje odpisać na sms jadąc samochodem, powodzenia, nie do wykonania. Na mojej starej Nokii bez odrywania wzroku można to zrobić.

bEDlPGXX

Stara Nokia posiada aż 178123 B (z czego 128 kB pamięci statycznej i 50 dynamicznej) nie potrzebuje żadnego marketu, żeby pobrać jakąkolwiek aplikacje, wszystko już mamy.

Jeśli chce przeglądać internet mam do tego laptopa z wbudowanym modemem gsm, nie muszę przeglądać na małym ekraniku. Ewentualnie mogę użyć służbowego telefonu BlackBerry.

Czego mi brakuje po tylu latach użytkowania telefonu? W zasadzie tylko radia, czasem w drodze autobusem czy pociągiem można byłoby posłuchać oraz z tym związanego normalnego wejścia/wyjścia audio np. mini jack.

Póki nie znajdę nic nowego podobnego do mojego zabytku będę go wciąż używał ;)

bEDlPGYd

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij:
bEDlPGYT