Blog (23)
Komentarze (170)
Recenzje (2)
@max1910GG za darmo w telefonie..?

GG za darmo w telefonie..?

10.03.2011 10:43

Wykonywanie połączeń głosowych i pisanie SMS-ów już nie wystarcza użytkownikom telefonów mobilnych. Rozwój technologiczny, który w ostatnim czasie jest dość duży przyzwyczaił posiadaczy komórek do takich gadżetów jak aparat fotograficzny, radio, odtwarzacz muzyki czy swobodne korzystanie z internetu w telefonie. Wielu użytkowników korzysta na co dzień z portali społecznościowych, porozumiewa się za pomocą komunikatorów internetowych, więc dlaczego miałby nie korzystać z nich na swoim telefonie? Chcąc być w stałym kontakcie ze znajomymi z Facebook`a czy GG nie mając dostępu do komputera do tego celu służy nam nasz telefon, który powoli swoimi możliwościami dorównuje komputerom.

380418

Wiele modeli telefonów obecnych teraz na rynku wymaga połączenia z internetem dlatego większość z nas wykupuje pakiety internetowe za określoną kwotę, aby nie płacić dodatkowych pieniędzy za ilość pobranych danych.

Mamy już „stały” dostęp do internetu w naszym urządzeniu, więc wystarczy uruchomić komunikator (większość telefonów ma już fabrycznie zainstalowany oficjalny komunikator GG) i już możemy cieszyć się kontaktem z innymi użytkownikami GG.

Cieszyć się możemy, ale ile ta radość nas będzie kosztować?

Pierwszy tydzień użytkowania nasza radość będzie kosztować nas tylko opłatę za wykorzystany transfer danych. Jeśli mamy pakiet internetowy wykupiony lub korzystamy z WiFi to się nie musimy martwić o dodatkowe koszty z tytułu użytkowania komunikatora.

A co dalej?

Jeśli spodobała nam się mobilna wersja oficjalnego programu GG możemy z niego nadal korzystać, ale już nie za darmo, ponieważ producent dodatkowo pobiera opłatę za dostęp do usługi, płacimy również za przesyłanie danych swojemu operatorowi komórkowemu.

Cennik Mobilne Gadu-Gadu (aplikacja działa we wszystkich sieciach)

1,22 PLN (1 PLN + VAT) GG w telefonie na 7 dni - 0,17 gr dziennie 4,88 PLN (4 PLN + VAT) GG w telefonie na 30 dni - 0,16 gr dziennie 10,98 PLN (9 PLN + VAT) GG w telefonie na 90 dni - 0,12 gr dziennie

Podsumowując korzystanie z Mobilnego Gadu-Gadu płacimy podwójnie: za dostęp do aplikacji oraz za ilość przesłanych danych.

Nie da się taniej!?

Możemy skorzystać z alternatywy jaką proponują nam operatorzy komórkowi mianowicie z GG Plus, PlayGG lub EraGG. W ramach tych programów płacimy tylko za dostęp do aplikacji niezależnie od ilości przesłanych danych.

Ile to kosztuje w danej sieci komórkowej?

Przez pierwszy tydzień z usługi GG Plus korzystamy za darmo*. Po tygodniu, za każde kolejne 7 dni, płacimy 1,50 zł z VAT. Można również aktywować aplikację od razu na 30 dni i zapłacić 5 zł z VAT.

PlayGG przez pierwsze dwa tygodnie będziemy korzystać z darmo*. Po tym okresie za dostęp do PlayGG zapłacimy od 1,22 zł za tydzień.

EraGG pierwszy tydzień darmowo*, później płacimy 1,5 zł tygodniowo lub 5zł miesięcznie.

*darmowo- tzn. w danym okresie nie płacimy za dostęp do aplikacji i ilość przesłanych danych.

Dużej oszczędności nie poczyniliśmy, ponieważ mając wykupiony pakiet internetowy nadal dodatkowo do naszej faktury zostanie doliczona opłata za dostęp do aplikacji (w GG Plus, PlayGG i Era GG jedynie nie martwimy się o ilość przesłanych danych, ponieważ w tych usługach płacimy tylko za dostęp a nie za ilość przesłanych danych). Jest to dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających wykupionego pakietu internetowego.

Czy można inaczej..? Dlaczego nie wykorzystać połączenia WiFi w naszym telefonie czy wykupionego pakietu internetowego?

Możemy z tego skorzystać pod jednym warunkiem, że zrezygnujemy z oficjalnego programu Mobile GG i zainstalujemy sobie wersję mobilną PALRINGO. Dokładny opis komunikatora w moim kolejnym wpisie.

A czy to jest legalne..?

Zgodnie z regulaminem komunikatora Gad-Gadu art. 20.

Korzystanie z usług Komunikatora Gadu-Gadu (w szczególności komunikacja z innymi Użytkownikami Komunikatora Gadu-Gadu) jest możliwe wyłącznie za pomocą rozpowszechnianego przez Operatora oprogramowania służącego do korzystania z tych usług, dostępnego na stronie internetowej http://www.gadu-gadu.pl,(...). Korzystanie przez Użytkownika z usług Komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami Komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu.(...)

Wykorzystując Palringo do komunikacji między użytkownikami Gadu Gadu łamiemy art. 20.

Co nam za to grozi..?

Art 21.

Korzystanie przez Użytkownika z usług Komunikatora Gadu-Gadu z naruszeniem Regulaminu lub Licencji stanowi podstawę do podjęcia przez Operatora działań mających na celu uniemożliwienie Użytkownikowi korzystania z usług Komunikatora Gadu-Gadu, w szczególności poprzez rozwiązanie przez Operatora Licencji, co skutkuje pozbawieniem Użytkownika możliwości korzystania z Numeru Użytkownika.

Zgodnie z regulaminem za jego złamanie możemy zostać pozbawieni numeru GG. Szkoda, że operator ogranicza nas użytkowników i tworzy pewnego rodzaju monopol protokołu GG. Pozostaje nam więc liczyć, że nie będzie egzekwował tego rodzaju naruszeń i nie pozbawi nas numeru.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)