Blog (23)
Komentarze (170)
Recenzje (2)
@max1910Inwigilację czas zacząć...

Inwigilację czas zacząć...

16.02.2012 13:09

20 grudnia 2011 roku po przeczytaniu tekstu zostałem zachęcony przez TW Nicolassa do podpisania współpracy z SamKnows i tym samym dołączyłem do 6 tys. tajnych współpracowników w Polsce zasilając 100 tys. armię agentów w 30 krajach Unii Europejskiej. Weryfikacja mojej osoby i łącza internetowego trwała 26 dni i 15 stycznia 2012 roku otrzymałem potwierdzenie przyjęcia w szeregi SamKnows.

406404

By móc zacząć działania operacyjce potrzebowałem odpowiedniego narzędzia, które SamKnows zapewnia każdemu współpracownikowi. 30 stycznia otrzymałem paczkę z TP-LINKiem TL-WR741ND wraz z dokładną instrukcją instalacji. Na temat tego routera i jego możliwości nie będę się teraz rozpisywał, gdyż nie mam do niego od strony konfiguracyjnej dostępu. Po zakończeniu współpracy oczywiście go przetestuję i opiszę swoje doświadczenia z tym urządzeniem.

Po kilku godzinach działania urządzenia dostałem pierwszy raport od swojego agenta z potwierdzeniem, że wszystko działa prawidłowo.

Testy jakie przeprowadza urządzenie SamKnows Whitebox obejmą badanie prędkości wielowątkowego pobierania i wysyłania w oparciu o protokół HTTP, dostępność łącza, drgania (jitter), opóźnienia i straty w pakietach (zarówno ICMP jak i UDP), długość zapytania rekurencyjnego i wskaźnik awaryjności zapytania do serwera DNS, czas ładowania strony sieci Web, wskaźnik awaryjności ładowania strony sieci Web oraz szybkość strumienia wideo.

406408

Wyniki wszystkich tych testów możemy zobaczy po zalogowaniu się do panelu administracyjnego SamKnows Performance Monitoring.

Sam z ciekawości co jakiś czas sprawdzam ich rezultaty, aby móc się dowiedzieć czy mój operator internetowy świadczy usługi na odpowiednim poziomie.

InternetBezpieczeństwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)