Blog (23)
Komentarze (170)
Recenzje (2)
@max1910Korespondencja seryjna cz. 2

Korespondencja seryjna cz. 2

22.02.2011 23:03

Do napisania tego tekstu przyczynił się komentarz pod moim pierwszym artykułem na ten temat pt. "Przedświąteczny problem …? Korespondencja seryjna w OpenOffice.org".

@Bu: Witam, podrzucę mój problem: moje listy seryjne są małe i zajmują 1/4 kartki A4. Z oszczędności papieru chcę na jednej kartce wydrukować listy do czterech różnych osób (na dodatek z dupleksem). Mimo prób nie mogę znaleźć rozwiązania. Jest to możliwe?

Odpowiadając na pytanie zadane przez @Bu jest to możliwe zarówno w pakiecie MS Office jak i w OpenOffice.org.

OpenOffice.org

379460

W dokumencie tekstowym wstawiamy pola naszej korespondencji seryjnej np. <imie><nazwisko> następnie klikamy Wstaw->Pola->Inne. W oknie, które nam się pojawi jako typ wybieramy Następny rekord i w oknie Wybór bazy danych zaznaczamy arkusz, z którego są wstawiane nasze dane i klikamy wstaw.(Jeśli mamy włączone cieniowanie pół Ctrl+F8 to zobaczymy w naszym dokumencie szarą kreskę 1). Kolejnym etapem jest ponowne wstawienie pól korespondencji <imie><nazwisko>. Teraz jeśli użyjemy przycisku dane na pola nie zobaczymy efektów, aby je zobaczyć należy wygenerować plik wynikowy korespondencji seryjnej, w której już jest widoczny efekt. Dokładny opis generowania pliku wynikowego w moim poprzednim wpisie punkt 2. Po wygenerowaniu pliku zobaczymy naszą korespondencję z różnymi adresatami (niebieska ramka).

MS Office 2010

379463

W dokumencie tekstowym wstawiamy pola naszej korespondencji seryjnej np. <imie><nazwisko> następnie klikamy na wstążce zakładkę Korespondencja następnie Reguły->Następny rekord.(Jeśli mamy wyłączony podgląd wyników to zobaczymy w naszym dokumencie pole «Następny rekord» 1). Kolejnym etapem jest ponowne wstawienie pól korespondencji <imie><nazwisko>. Na końcu należy wygenerować plik wynikowy korespondencji seryjnej, w której już jest widoczny efekt. Po wygenerowaniu pliku zobaczymy naszą korespondencję z różnymi adresatami (niebieska ramka).

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)