Blog (23)
Komentarze (170)
Recenzje (2)
@max1910Moje miejsce dowodzenia

Moje miejsce dowodzenia

29.04.2011 13:33

Kwiecień miesiąc naszych "biurek" dobiega końca. Chociaż na sam koniec akcji chciałbym się załapać i przedstawić wam swoje miejsce pracy.

383815

Cała elektronika ustawiona jest na biurku, które było robione na zamówienie. Moje poprzednie było tak niewygodne i niepraktyczne, że postanowiłem zamówić odpowiednie do moich wymagań i ograniczeń pokoju. Składa się z pięciu szuflad. Jednostka centralna stoi na podstawce na kółkach. Klawiatura znajduje się na wysuwanej półce. Dodatkowo taka wysuwana półka została zamontowana do skanera HP scanjet 4370, który możemy podczas skanowania większych materiałów całkowicie wysunąć. Pod biurkiem znajduje się UPS, listwa zasilająca oraz subufer. Oczywiście nie może zabraknąć plątaniny kabli. Nad biurkiem wisi plan mojego miasta.

Na blacie znajduje się 20 calowy monitor LG W2052V. Przy jego wyborze w 2008 roku kierowałem się ilością złącz sygnałowych (posiada D-sub, DVI, HDMI). Wszystkie obecnie są wykorzystywane. Obok niego leży telefon Sony Ericsson Hazel, który zawsze jest pod ręką. Na głośniku od zestawu Creative INSPIRE T6060 zamontowana jest kamera internetowa Logitech C270. Do oświetlenia miejsca pracy służy lampka z możliwością zmiany natężenia światła. Na pulpicie znajdują się trzy gryzonie. Dwa bez ogonów Logitech M215, który jest wykorzystywany na co dzień, więc znajduje się na podkładce z żelową podpórką pod nadgarstek. Podłączony jest do mojego stacjonarnego komputera. Drugi gryzoń bez ogona to Natec zwany Pumą użytkowany jest na netbook`u Samsung N130. Do pracy wykorzystuję głównie komputer stacjonarny, a z netbooka korzystam gdy jestem w podróży czy na uczelni. Trzecia mysz to pozostałość po moim poprzednim komputerze, który ze względu na brak czasu na przeniesienie danych nadal jest wykorzystywany. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego kalendarza, obok którego jest pilot od zestawu głośnikowego. Na panelach zazwyczaj wiszą żółte karteczki z zadaniami do wykonania. Na foto widoczna jest siatka godzin oraz moje adresy internetowe. Wisząca półka z prawej strony służy do przechowywania wszelkiego rodzaju przyborów biurowych potrzebnych do pracy czy nauki.

383818

Klawiatura to Periboard 308. Zdecydowałem się na ten model, ponieważ ma podświetlenie klawiszy. Bardzo przydatna funkcja dla pracujących po nocach. Do wyboru mamy dwa kolory podświetlenia niebieski i pomarańczowy. Układ klawiatury jest trochę zminiaturyzowany. Zdecydowałem się na taki, ponieważ w poprzednim biurku miałem ograniczenia co do długości klawiatury obecnie wybrałbym ten sam model, ale ze standardowym układem klawiszy.

Obecną jednostkę centralną mam od kilku tygodni. Jej specyfikacja to AMD PHENOM II x4 995 KINGSTON Hyper-X KHX16 4GB GA-870A-UD3 CHIEFTEC SH-018-B-500W GIGABYTE GEFORCE GTS450 dwa dyski SEAGATE 1TB działające w mirroringu dodatkowe trzy wentylatory XILENCE Obecny system to Windows 7 64 bit.

Zestaw sprawuje się dobrze. Jedynym mankamentem jest boxowe chłodzenie na procesorze, które podczas stresu wydaje głośne dźwięki. Wymienię je w najbliższym czasie.

383822

Krzesło to jak to określił zeyomir niskobudżetowa wersja „fotelu szefa” z opcją leżakowania :)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)