Blog (23)
Komentarze (170)
Recenzje (2)
@max1910Za długie hasło..? Tylko na Allegro

Za długie hasło..? Tylko na Allegro

14.02.2012 22:12, aktualizacja: 15.02.2012 15:33

Allegro to nie tylko największy polski sklep internetowy, ale wiele różnych spółek wchodzących w jego skład oferujący usługi, kupony czy wiele innych rzeczy. Jednym z udogodnień jest korzystanie z jednego konta na wszystkich portalach wchodzących w skład grupy Allegro. Jest to spore ułatwienie i nie ma potrzeby zakładania kolejnych kont.

406318

Pierwszy problem napotkałem, gdy chciałem kupić kupon na stronie citeam.pl. Nie mogłem się zalogować za pomocą danych z konta allegro. Zgłosiłem problem i dostałem odpowiedź, że nie odnotowano żadnych problemów z logowaniem. W związku z tym, że szybko chciałem kupić te kupony założyłem drugie konto w serwisie i dokonałem zakupu. I pewnie na tym skończyła by się cała historia, ale problem znów powrócił jak bumerang.

Moje miasto miała odwiedzić mobilna Akademia Allegro. By móc w niej uczestniczyć należało się zarejestrować podając login i hasło z konta allegro. Problem z logowaniem znów się pojawił. W grę nie wchodził błędny login czy hasło gdyż do głównego portalu logowałem się bez problemu. Ponownie napisałem do pomocy allegro. Odpowiedź którą dostałem bardzo mnie zaskoczyła (niestety negatywnie).

Witam. Udało mi się ustalić, że powodem zaistniałej sytuacji jest to, iż ma Pan dłuższe hasło niżeli pozwalamy ustalić (czyli więcej niż 16 znaków). Podczas rejestracji na szkolenie należy wpisać tylko pierwszych 16 znaków swojego hasła, nic więcej. W razie problemów zachęcam do kontaktu. Pozdrawiam

Jak się okazało całej sytuacji winne było moje zbyt długie hasło. Co najciekawsze było rozwiązanie, ponieważ wystarczyło wpisać pierwsze 16 znaków hasła, aby się zalogować. Bardzo mnie zaskoczyła ta odpowiedź, gdyż przy zakładaniu konta czy zmianie hasła jesteśmy proszeni o podanie BEZPIECZNEGO hasła minimum 6 znakowego, które nie może zawierać nazwy użytkownika, imienia ani nazwiska i musi zawierać liczbę. Podczas pisania tego teksu sprawdziłem w serwisie allegro, iż zostało nałożone ograniczenie co do długości hasła do 16 znaków. Musi ono obowiązywać od niedawna, ponieważ ja wpisując swoje hasło jakiś czas temu nie miałem problemu z akceptacją przez serwis.

Napisałem do serwisu w tej sprawie i czekam na odpowiedź. Jeśli tylko dostanę to oczywiście się z wami podzielę jego treścią.

Aktualizacja 2012.02.15 godz: 15:30

Dostałem odpowiedź z allegro na pytanie. Chciałbym zapytać od kiedy obowiązuje ograniczenie hasła do 16 znaków w serwisie Allegro oraz w jakim celu zostało ono wprowadzone? Czym ono było podyktowane?

Witam. Serwis Allegro uznał, ze 16 znaków wystarczy do konstrukcji hasła o złożoności która zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Panu udało się prawdopodobnie wpisać hasło składające się z 17 znaków w wyniku problemów technicznych występujących wówczas po naszej stronie. Pozdrawiam,
Bezpieczeństwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)