Blog (171)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (2)
@MaXDemageIdiota, Linux, Orange i Microsoft instalują kamerkę…

Idiota, Linux, Orange i Microsoft instalują kamerkę…

04.09.2012 22:38

... czyli trochę o nas samych.

Pokój miał na pierwszy rzut oko niewiele ponad dziesięć metrów szerokości i długości. Właściwie to był salon, niezwykle gustowny salon, zaznaczyć trzeba. Na samym środku otoczony krzesłami stał ogromny drewniany stół. Pod każdym naporem skrzypiał co nie miara, ale taki był już jego urok. Tyle co on przeżył, tyle co widział. Tysiące śniadań, kolacji, obiadów, narady rodzinne pełne burzliwych komentarzy jak i łzy, gdy rodzina zbierała się by powspominać tych co odeszli.

429251

Choć blat wydawał się bezkresny to sam w sobie był tylko drewnianą deską uformowana w pewien kształt. Bez rodziny przy nim obradującej nie różniłby się niczym od innego stołu stojącego chociażby na wystawie w sklepie. To on wspierał liczne wyprawy po całej europie jako pierwszy - użyczając swej powierzchni pod mapy, na których snuli te niesamowite wyjazdy. Dzieci na nim grały w karty oraz inne poste zabawy, odrabiały lekcje, uczyły się, czytały – ten więc kawałek drewna był ich wsparciem wiedzowym. Sąsiadki przychodziły poplotkować właśnie przy tym stole – ileż on oper mydlanych się nasłuchał. Mnie by uszy bolały – jego pewnie bolały nogi z racji nie posiadania innych części.

Więc pewnego pięknego dnia – poniedziałek to był chyba – usiadło przy nim czterech mędrców i postanowiło zainstalować mu kamerkę.

A oto i oni: Fan linuxa (przedstawiać go nie trzeba), pracownik Orange (bo ci łatwo nie mają), niezbyt świadom użytkownik produktów firmy Microsoft (głównie pirackiego Windowsa) oraz jeden idiota (słownie: jeden!).

Usiedli i zaczęli się zastanawiać – po co właściwie tam są.

#

Wiecie skąd pochodzi słowo „blag”? Część pewnie z was może kojarzyć komiks XKCD - to właśnie dzięki niemu pokochałem to niesamowite słowo: http://xkcd.com/148/ jak i http://xkcd.com/181/ na stałe włożyły do mojego słownika wersje bloga przez „a”. Nie bez powodu.

Randall – twórca XKCD – jest bardzo ciekawym blagerem i choć czasem jego wpisy są niezwykle przytłaczające wiedzowo, to mimo wszystko się je dobrze czyta. Ot, taki chyba jego urok.

Więc zapytam się was moi drodzy teraz – czy wiecie „czym” jest blag?

Jest dokładnie tym czym chcemy my, autorzy, żeby był. Może być więc, jak ten stół z początku. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia i odwaga.

Gdy zaczynałem pisać na blagach DP było dla mnie jasne, iż Internet przyjmie wszystko, niczym papier. Co z nim zrobi to już osobna historia, ale dowolna bzdura może zostać wyeksponowana do niesamowitych rozmiarów i w ułamku chwili ugrzęznąć w waszych mózgach jako prawda objawiona, lub niczym Maybach pewnego księdza. Jeśli nie jesteś tego świadom to z intertuby korzystasz źle! Jeszcze gorzej, jeśli nie bierzesz tego pod uwagę pisząc swój blag lub czytając czyjeś wypociny.

Podsumowując moją myśl w krótkich żołnierskich słowach: nie ma gorszych i lepszych blagów. Nie ma mniej lub bardziej zasłużonych blagerów. Są tylko te blagi i ci autorzy, które nam się podobają, których osobiście lubimy. Dlatego nie zazdroszczę @Cebuli jego niesamowicie ciężkiej pracy i decydowaniu o czyimś być albo nie być. Bo to co robi może mieć niejednokrotnie wpływ na psychikę człowieka – nie to żebym mu teraz uświadamiał i wywierał jakiś nacisk ;p bo powinien już dawno wiedzieć.

Proszę też nie zrozumcie mnie źle. Pod żadnym pozorom nie odmawiam wam pisania i komentowania kontrowersyjnego gdy wam coś nie pasuje. Flejmujcie i hejtujcie ile wlezie – ale miejcie świadomość, że skoro wy możecie to mogą i inni. W dokładnie taki sam sposób. Intertuba jest pod tym względem piękna i prosta niczym ten stół, na którym wszystko się dzieje. W jednej chwili jemy kolację, w drugiej omawiamy plany na jutrzejszy dzień a w trzeciej skaczemy sobie do gardeł o to, kto wżera cały keczup w domu. I tak jak młodsi przy stole, nie koniecznie muszą się na wszystkim znać tak i starzy niekoniecznie muszą wiedzieć lepiej.

#

Kiedy wszyscy ucichli i zakończyli przekrzykiwać się w swoich idiotycznych pomysłach na zainstalowanie jednej biednej niedziałającej kamerki, odezwał się idiota. - A może by tak włożyć kabelek? - Nie, nie, nie! – oburzył się użytkownik produktów Microsoft. - Na instrukcji jest napisane, że dopiero po tym jak włożymy płytę do napędu CD. - Ja pierdzielę, człowieku, to nie napęd CD, tylko DVD, naucz się odróżniać. Poza tym wystarczy wklepać odpowiednia komendę, czyli install kamera i musi zadziałać. Tylko dajcie mi klawiaturę. - Przepraszamy. Wszyscy nasi konsultanci są chwilowo zajęci, proszę poczekać na linii…

Witam w Internecie – miejscu gdzie każdy może powiedzie co chce i w taki sposób jaki chce. A ty drogi czytelniku, masz prawo to hejtować ;)

Choć nie musisz.

PS. Nie uważam że jakość blagów spadła, uważam, że te z początków były stanowczo zbyt zaje... jak mój kot.

...mój kot...
...mój kot...
WindowsLinux
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)