Blog (1)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Jak skasować domyślne wyszukiwarki w nowej Operze

Strona główna@MifczuJak skasować domyślne wyszukiwarki w nowej Operze
11.10.2013 23:11

Każdy korzystający z opery zna system wyszukiwarek gdzie można sobie do dowolnego znaku/znaków przypisać daną wyszukiwarkę. Niestety ktoś pomyślał, że zdefiniują nam kilka domyślnych wyszukiwarek których nie będzie dało się edytować z poziomu wyszukiwarki.

Na szczęście nie jest to jakoś mocno zabezpieczony mechanizm. Więc zaczynamy od uruchomienia jakiegoś edytora tekstu w trybie administratora. Od biedy może być systemowy notatnik ale lepiej użyć czegoś innego bo notatnik nie obsłuży znaków nowej linii i wszystko będzie w kupie.

Uruchom edytor jako administrator
Uruchom edytor jako administrator

Klikamy menu start szukamy naszego edytora po czym klikamy PPM (prawym przyciskiem myszy) i klikamy Uruchom jako administrator. W naszym edytorze klikamy Plik ->Otwórz.... Teraz musimy odszukać katalog w którym mamy zainstalowaną naszą operę a tak katalog resources a w nim plik default_partner_content.json. Domyślnie ścieżka do pliku to: C:\Program Files (x86)\Opera\17.0.1241.45\resources\default_partner_content.json (Jeżeli nie widzisz tam tego pliku to w oknie wybrania pliku na dole wybierz opcję Wszystkie pliki (*.*)).

Jeśli widzimy zawartość pliku to szukamy kodu wersji językowej naszej przeglądarki. Dla mnie to było pl i wygląda mniej więcej tak:

   "pl": {
    "other": {
     "list": [
      "google_pl",
      "bing",
      "allegro",
      "wiki"
     ],
     "speed_dial_index": 0
    }
   },

Oczytani zauważą, że jest to prosty json dla mniej wtajemniczonych zasada jest taka by zachowany był przecinek pomiędzy elementami, więc kasując ostatni element kasujemy też przecinek by ten nie kończył listy. Jak już skasujemy te które nas irytują zapisujemy zmianę i odpalamy ponownie naszą Operę i możemy już z poziomu przeglądarki dodać swoją wyszukiwarkę w miejsce skasowanej. Nie jestem blogerem więc sorry za jakość wpisu ;-)

P.S. Za jaką karę nie można pogrubiać wyrazów?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)