Blog (44)
Komentarze (455)
Recenzje (0)
@MonczkinDemokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

22.04.2016 12:36

Nie chodzę na wybory, bo nic to nie zmienia i mam politykę w ... - syntetyczny argument niektórych dyskutantów w politycznych dysputach... Niestety, polityka interesuje się nami, i wkracza praktycznie w każdą dziedzinę naszego życia. Nie inaczej rzecz ma się z grami :)

Fanom gier zapewne znany jest tytuł Democracy będący symulatorem politycznym (w dużym uproszczeniu oczywiście). Cel gry jest prosty - utrzymać się przy władzy, mimo wszelkich przeciwności losu: kataklizmów, niezadowolenia mieszkańców, kryzysów światowych, opozycji - czyli samo życie ;).

Polski dystrybutor tej gry, firma CDP.pl, wprowadza na polski rynek trzecią część - Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna. Już po tytule widzimy, że nawiązanie do obecnej sytuacji politycznej w Polsce jest bezsprzeczne. Ale na samym tytule się nie kończy. Wydanie pudełkowe zawiera ciekawe elementy :) Oprócz gry znajdziemy tu również: - instrukcję pełnego przejęcia władzy - Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej - niezbędnik szefa rządu w formie ebooka - naklejki najlepszego sortu - przedruk nieopublikowanego przez rząd Beaty Szydło wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016 roku.

grafika ze strony gry - cdp.pl
grafika ze strony gry - cdp.pl

Jak możemy przeczytać na oficjalniej stronie gry, z biegiem czasu, wydawane będą dodatkowe scenariusze, przedstawiające graczom polskie realia. Scenariusze przygotował Dariusz J. Michalski - podpisujący się jako Sir Haszak redaktor i dziennikarz w przeszłości pracujący w pismach „Top Secret”, „Gambler”, „Komputer Świat Gry”, a obecnie współpracujący z miesięcznikiem „Pixel”. Pierwszy scenariusz koncentruje się na losach świeżo wyłonionego rządu, który stara się przeforsować politykę "dobrej zmiany" - obniżenie wieku emerytalnego i program 500+ - mającą zagwarantować mu sukces w kolejnych wyborach. Jednocześnie musi rozwiązać bieżące problemy odziedziczone po poprzednikach, m.in: nierentowne górnictwo, starzenie się społeczeństwa i związany z nim deficyt w ZUS-ie czy zanieczyszczenie powietrza.

Okres giercowania mam raczej za sobą, ale zastanawiam się nad kupnem wersji pudełkowej. Ciekaw też jestem odbioru tej gry i reakcji. Politycy skutecznie potrafią antagonizować społeczeństwo - gra pogłębi ten podział i dystrybutor znajdzie się na indeksie obozu władzy czy może przyniesie pozytywny skutek? Czas pokaże. Miłej zabawy!

źródło i część tekstów pochodzi ze strony gry:

https://cdp.pl/demokracja-3-edycja-kolekcjonerska-pud-pc.html

Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)