Blog (45)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Internet mobilny na kartę w najlepszej cenie

Strona główna@mordzioInternet mobilny na kartę w najlepszej cenie
26.07.2014 11:58

Większość moich znajomych nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Portale społecznościowe, poczta, youtube pożerają cenne megabajty i chociaż od ostatniego zestawienia sporo się zmieniło, to jednak w dalszym ciągu rozpiętość cenowa pakietów jest dość spora. Tym razem podejdę do tematu trochę inaczej. Nie będzie to zestawienia wszystkich taryf dostępnych na rynku a będzie to bardziej odwiedź na pytanie "w jakiej sieci jest największy pakiet za xx"Jeżeli szukasz pakietu na wakacje, weekend i masz modem albo telefon z dual-simem, to dobrze trafiłeś.

Pakiety do 10 zł

Na chwilę obecną, w przedziale cenowym do 10 zł, niekwestionowanym liderem pod względem oferty dostępu Internetu na kartę jest Orange ze swoim pakietem 6 GB za 6 zł (pakiet dostępny w taryfach: Orange Yes, Orange One, Orange POP i Nowe Orange Go. Niestety pakiet można aktywować tylko do 31 sierpnia, warto więc rzucić okiem na najlepsze oferty pozostałych operatorów:

bEKjumyf

[list]

[item]Virgin Mobile 1GB/30 dni za 6 zł (cena dla członków klubu Virgin ). Dodatkowy bonus 100 MB za doładowanie powyżej 10 zł. Roczna ważność konta na połączenia wychodzące. Po wykorzystaniu pakietu prędkość pobierania spowalnia do 32 kbit/s[/item][item]Orange Free na Kartę 1GB/rok za 7 zł. Moja ulubiona taryfa, startery z pakietami danach dostępne są na Allegro. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby "zrobić" sobie taki starter samemu. Mega plusem oferty jest to, że posiada bezpłatną roczną ważność konta. Poza tym, w tej taryfie działają promocyjne kody, np. z batonów Lion.

5 GB w batonie- oferta ważna do końca sierpnia
5 GB w batonie- oferta ważna do końca sierpnia

Kupując batona za 90 gr, dostajemy kod, który w tej taryfie wymienia się na 5 GB (kod daje 500 zł na transfer) do wykorzystania przez 24 h.

525267

[/item][item]Lycamobile 1GB/30 dni za 7 zł. Lycamobile działa na infrastrukturze Polkomtela , ważność konta na połączenia wychodzące jest nieograniczona pod warunkiem, że przynajmniej raz na trzy miesiące wykonamy połączenie bądź wyślemy SMSa. Operator wysyła za darmo karty SIM [/item][item]Red Bull Mobile 1 GB/30 dni za 9 zł Darmową kartę SIM z początkowym limitem 250 MB zamówimy tutaj. W przeciwieństwie do przedstawionych powyżej ofert w RBM utrzymanie ważności konta na połączenia wychodzące to koszt 25 zł/miesięcznie. RMB Jako jedyny operator oferuje darmowy Youtube w telefonie. [/item] [/list]

525269

Do niedawna dostępna była bardzo fajna promocja sieci Play z abonamentem w wysokości 9,99 zł, który to zawierał pakiet 2 GB danych oraz nielimitowany Internet po LTE (do 200 GB miesięcznie). Ponoć oferta jest jeszcze dostępna dla obecnych abonentów sieci Play, jednak na stronie operatora nie ma już po niej śladu.

bEKjumyl

Natomiast moim zdaniem "jednodnówki" można potraktować jako ciekawostkę, oferty są tak skonstruowane, że jedna promocja wyklucza drugą (przeważnie z roczną ważność konta) przez co trzymanie takiej karty nie ma sensu. Jeżeli chodzi o pakiety, to za np. 2 zł w Heyah dostaniemy 250 MB, a w Orange za tę samą kwotę dostaniemy 100 MB i to bez lejka, więc po przekroczeniu pakietu słono zapłacimy za każdy dodatkowy MB.

Pakiety od 10 zł do 20 zł

  • Lycamobile 2 GB/30 dni za 10 zł
  • Lycamobile 3 GB/30 dni za 15 zł
  • Mobile Vikings 2GB/30 dni za 19 zł. Przy doładowaniu kwotą 19 zł jako bonus otrzymujemy 2 GB do wykorzystania przez miesiąc. Kwota doładowania zostaje na koncie głównym, którą możemy wydać np. na SMS Premium. Po przekroczeniu pakietu prędkość pobierania spada do 32 kb/s. Bez dodatkowych opłat otrzymujemy również roczną ważność konta na połączenia wychodzące
  • nju 3 GB za 19 zł/ 30 dni

Pakiety od 20 zł do 30 zł

  • lycamobile 5 GB/30 dni za 25 zł

Pakiety od 30 zł

[list] [item]lycamobile 6 GB/30 dni za 35 zł[/item][item]RBM po doładowaniu kwotą 30 zł można aktywować promocję "Szybki Internet LTE" dzięki czemu przez 30 dni można korzystać z Internetu LTE, oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy w zasięgu sieci 4G bez dodatkowych opłat. Kwota doładowania pozostanie na naszym koncie.

525278

Oferta z nielimitowanym Internetem LTE na podobnych zasadach dostępna jest u operatora PLAY w taryfach na kartę.[/item][item]Plus 27 GB/ 120 dni za ok. 60 zł Duży pakiet danych do wykorzystania w przeciągu 4 miesięcy.[/item] [/list]

bEKjumym

Zdaje sobie sprawę, że powyższe zestawienie być może nie jest kompletne. A dobre pakiety można zdobyć o wiele taniej, jak i nie za darmo. Wystarczy trzymać rękę na pulsie, a można skorzystać z naprawdę świetnych ofert. Najlepsze oferty, które nie są już dostępne, a które cieszyły się sporą popularnością jeszcze kilka miesięcy temu, to:

  • 2 GB/5 zł MobileViking (+19 zł do wykorzystania na koncie głównym)
  • 25 GB/30 dni za 15 zł Orange
  • 2 GB (200 GB po LTE)/ 30 dni za 9,99 zł/miesięcznie

Podsumowując

Jeżeli chodzi o swobodę korzystania z pakietu internetowego moim zdaniem wygrywa Orange z taryfą OfnK. Nie musimy się martwić, że przepadną nam niewykorzystane środki. Co więcej, konto można bezpłatnie przedłużyć na kolejny rok wysyłając bezpłatnego SMS. A żeby tego było mało, jeżeli zdecydujecie się na zakup startera Orange, to warto skorzystać z promocji "Czytelnia tu i tam" gdzie za darmo można aktywować próbną subskrypcję Pakiet XL o wartości 18,68 zł, dzięki której można pobrać dowolnego audiobooka ze strony audioteka.pl, Jeżeli nie możecie zdecydować się, którego audiobooka zamówić, to polecam superprodukcję Jo Nesbo: Karaluchy W przypadku rezygnacji z subskrypcji, pobrany audiobook zostaje na naszym koncie.

bEKjumyn

Jeżeli chodzi o miesięczne paczki danych, to najkorzystniej wypada sieć lycamobile. Doładowując konto za pośrednictwem strony Operatora zyskamy 10% więcej.

Warto wziąć pod uwagę startery sieci Plus dostępne na Allegro, za ok 60 zł dostaniemy 27 GB na 120 dni. Co daje rewelacyjne 15 zł za 6,75 GB na miesiąc.

Ponadto warto śledzić promocję na doładowania, dzięki czemu można zyskać nawet 50% na konto główne, z którego pobierane są pieniądze za zakup pakietów. Tutaj polecam upaid.pl, który organizuje bardzo często promocję z siecią Orange. Miesiąc temu mPotwór wraz z Orange premiował dublowane zasilenia. Za dwukrotne doładowanie konta tą samą kwotą jednego dnia, użytkownik otrzymywał gratis 50% sumy doładowań. W rezultacie końcowa cena pakietu stawała się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Jeżeli spytacie czy można jeszcze taniej, ba czy można za darmo korzystać z mobilnego Internetu? Odpowiedź jest prosta - można ! I wcale nie chodzi o Areo2. Ale to temat na drugą cześć, w której porównam Internet Mobilny w ofertach abonamentowych.

Udostępnij:
bEKjumzb