Blog (45)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)
@mordzioInternet mobilny- zestawienie dostępnych pakietów

Internet mobilny- zestawienie dostępnych pakietów

30.05.2012 00:20, aktualizacja: 24.06.2012 14:36

Kilka dni temu zostałem poproszony o wybranie najlepszego i stosunkowo taniego internetu, bez konieczności podpisywania umowy. Czterech operatorów, masa dostępnych pakietów do tego haczyki i gwiazdki w ofertach. Jak się w tym wszystkim połapać i wybrać najlepszą ofertę ?

Poniżej przedstawiam zestawienie pakietów i taryf internetowych Aktualne na dzień 24-06-2012r.

Heyah

Wszystkie pakiety internetowe w Heyah posiadają „lejek” czyli po przekroczeniu pakietu prędkość spada do 16 kb/s, ale nie jest naliczana opłata za transfer danych. Najtańszy pakiet można aktywować za darmo na próbę, można również zamówić darmowy starter. Heyah i TakTak posiadają identyczne pakiety, różnica jest tylko w cenie. W TakTaku te same pakiety są o kilka zł droższe.

Heyah
Heyah

T-Mobile na kartę (TakTak)

Warunki korzystania z pakietów są identyczne jak w Heyah, czyli lejek i ograniczenie prędkości po wykorzystaniu pakietu do 16 kb/s.

TakTak
TakTak

Plus na kartę

Plus niedawno odświeżył ofertę, niestety dostępne są tylko pakiety do 500 MB. Lejek dostępny w pakietach od 7 zł, po wykorzystaniu pakietu prędkość przesyłu zostaje zmniejszona (w regulaminie nie znalazłem do ilu, różne źródła podają, że jest to 32 kb/s).

Plus na kartę
Plus na kartę

Play na kartę

W ofertach na kartę Play Fresh i Lubie to! Dostępne są pakiety o sporej rozpiętości cenowej od 2,5 gr do 12 gr za 1 MB W taryfie Lubię to! Internet jest bezpłatny, z prędkością ograniczoną do 32 kb/s (wymagane jest utrzymanie ważności konta na połączenia wychodzące). W taryfie Play Fresh po wykorzystaniu danych z pakietu naliczane są opłaty w wysokości 12 gr/100 kb.

Play na kartę
Play na kartę

Bonusy po doładowaniach w taryfie Lubię to! kształtują się w następujący sposób:

Lubię To!
Lubię To!

Z Internetu mobilnego w Play na kartę można korzystać w zasięgu trzech sieci (Play, Plus, Orange). Niestety u mnie po przełączeniu na sieć Orange prędkość Internetu jest po prostu tragiczna. Od 23 czerwca w nowych taryfach Play na kartę dostępne są dwa pakiety z lejkiem:

Play na kartę
Play na kartę

Nowe pakiety są bardzo atrakcyjne, niestety dostępne są tylko w nowych taryfach Play (Play na Kartę i w Play na Kartę Lubię to!)

Orange

Ofertę Orange wyróżnia pakiet 2012 MB za 5 zł, można go aktywować wielokrotnie. Niestety pakiet dostępny będzie jedynie do 1 lipca 2012. W Orange dostępna jest usługa Przelew SMS dzięki której można obniżyć cenę pakietów nawet o 40%

Orange
Orange

* Pakietu nie można aktywować w taryfie Orange Free

FreeM

Operator FreeM wprowadził nowy pakiet internetowy, jednocześnie rezygnując z promocji "Darmowy Internet za reklamy". Pakiet 400 MB przyznawany jest po doładowaniu konta kwotą 12 zł. Koszt 1 MB to tylko 3 gr. Niestety tylko jeden pakiet może być aktywny, niewykorzystane dane z pakietu przepadają.

mBankMobile

W zależności od taryfy co miesiąc otrzymujemy bezpłatny pakiet 20 MB lub 50 MB. Dostępne są trzy pakiety internetowe:

mbankmobile
mbankmobile

Wszystkie pakiety rozliczane są do 1kB, po wykorzystaniu przyznanego pakietu naliczana jest opłata 1gr za 50kB. Jednocześnie można aktywować 3 pakiety na raz. Pakiety sumują się, a czas trwania jest taki jak dla najdłuższego pakietu.

Taryfy Data

Nowy Play Online na Kartę

Dostęp do Internetu w tej taryfie kosztuje 0,01 zł/300 kB, bonusy za doładowania:

Nowy Play na kartę
Nowy Play na kartę

W podstawowej ofercie prędkość ograniczana jest do 1 Mbit/s, za 10 zł miesięcznie można korzystać z transmisji danych z prędkością do 4 Mbit/s. Play jako jedyny oferuję w taryfach na kartę usługę nielimitowanej transmisji danych w godzinach 00:00-09:00. Koszt usługi to 10 zł za 30 dni. Opłata za transmisje danych naliczana jest za każde rozpoczęte 300 kB transmisji danych. Play Online działa wyłącznie na nadajnikach własnych Play (tylko 3G).

Blueconnect na kartę

Dostęp do Internetu w tej taryfie kosztuje 0,03 zł/100 kB, bonusy za doładowania: 2 GB za dowolne doładowanie kwotą 25 - 49 zł 4,5 GB za dowolne doładowanie kwotą 50 zł i więcej Bonusy przyznawane są do końca czerwca 2012r.

iPlus na kartę

Dostęp do Internetu w tej taryfie kosztuje 0,01 zł/100 KB*, bonusy za doładowania:

iPlus na kartę
iPlus na kartę

W pierwszej kolejności wykorzystywany jest bonus, a następnie środki na koncie zgodnie z taryfą iPlus na kartę. Transmisja danych w ramach Bonusa jak i po jego wykorzystaniu rozliczana jest z dokładnością do 100 KB, wysyłane i odbierane dane w ramach jednej sesji są rozliczane oddzielnie. Bonusy przyznawane po doładowaniu są mniejsze niż w Play Online na kartę. Z drugiej strony operator nie ogranicza prędkości pobierania danych. To chyba jedyna zaleta iPlusa.

Jednostka podana przez operatora w regulaminie iPlus na kartę - Ładujesz i surfujesz

Orange Free na kartę

Dostęp do internetu w tej taryfie kosztuje 0,01 zł/100 kB, bonusy za doładowania:

Orange Free na kartę
Orange Free na kartę

W przypadku Orange Free na kartę tak naprawdę nie ma już terminu ważności przyznanego bonusu. Po wysłaniu wiadomości sms o treści Start na bezpłatny numer 8002, ważność konta głównego i promocyjnego (w tym przyznanego bonusu na transfer danych) przedłuża się o rok. Dzięki temu Orange oferuje najniższy koszt utrzymania aktywnej karty. W odróżnieniu od Play operator nie ogranicza sztucznie prędkości, według zapewnień Orange możemy korzystać z Internetu z prędkością do 42 Mb/s w technologii HSPA+ DC. Z doświadczenia wiem, że ciężko jest wyciągnąć więcej niż 2 Mbit/s.

W serwisach aukcyjnych bez problemu kupimy kartę Orange z transferem 6,2 GB w cenie ok 25 zł, czyli za 1 GB zapłacimy mniej więcej 4 zł

Podsumowanie

Dla mnie wybór jest oczywisty, do końca czerwca polecam Orange i pakiet 2012 MB który można aktywować wielokrotnie. Aktywując 6 pakietów co 5 dni otrzymamy 12 GB za cenę ok 20 zł. Dla osób którym 12 GB to ciągle za mało, polecam Nowy Play Online na Kartę za 30 zł. Kwota ta wystarczy na bezpłatny transfer nocny (koszt 10 zł) i szybszy internet do 4 Mbit/s (koszt 10 zł),pozostanie jeszcze 1,45 GB do wykorzystania przez 30 dni. W zestawieniu nie zostały ujęte oferty z darmowym internetem po obejrzeniu reklam, oraz Bezpłatny Dostęp do Internetu świadczony przez Areo2.

Aktualizacja Zestawienie zostało uzupełnione o ofertę iPlus na kartę. Aktualizacja 4-06-2012 Zestawienie zostało uzupełnione o ofertę mBankMobile. Podziękowania dla kamail86 za szczegółowe podsumowanie aktualnej ofery mBanku. Aktualizacja 24-06-2012 Zestawienie zostało uzupełnione o nowe pakiety w Play na kartę

InternetPoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)