Blog (45)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Najlepszy z najtańszych - Tablet Goclever  A73

Strona główna@mordzioNajlepszy z najtańszych - Tablet Goclever A73
06.04.2012 12:11

Czego można się spodziewać po urządzeniu które kosztuje 370zł ? Do niedawna w tej cenie królowały urządzenia z oporowymi wyświetlaczami i archaicznym systemem Android 2.1

Można powiedzieć, że specyfikacja Goclever A73 jak na niskobudżetowy tablet jest dość przełomowa. W końcu dostajemy pojemnościowy wyświetlacz (szkoda tylko że z taka niską rozdzielczością). Specyfikacja na papierze wygląda przyzwoicie.

Co w środku

Tablet A73 wyposażony jest w procesor Allwiner A10 o częstotliwości 1GHZ, a dokładniej jest to model Cortex A8 wersja ARMv7. Sercem pierwszego iPada również był procesor z serii Cortex A8. Natomiast układ graficzny tego tabletu to Mali-400 MP, bardzo wydajna jednostka którą również znajdziemy w smartfonie Samsung Galaxy S II. Do dyspozycji mamy 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci flash*

Pojemnościowy wyświetlacz LCD TFT, rozpoznaje jednocześnie 5 punktów dotyku. iestety rozdzielczość to zaledwie 800X400 czyli taka jaką można spotkać w smartfonach z 3 calowym ekranem. Bezdyskusyjnie najsłabszym elementem tabletu jest jego akumlator . Litowo-Jonowy akumulator o pojemności 3000 mAh wystarczy na maksymalnie 3 godziny intensywnego użytkowania.

Tablet otrzymujemy z systemem Android 2.3.4 Gingerbread, bez dodatkowych nakładek niepotrzebnie obciążających system. Producent zapowiedział jednak aktualizacja do Androida 4.0, niestety nie wiadomo kiedy dokładnie to nastąpi. Niecierpliwi mogą skorzystać z nieoficjalnej wersje ICS.

Testy

Pierwszy test- uruchamianie się systemu. Od włączenie urządzenia do pojawienia się pulpitu mija ok 55 sekund. Jak na system Android taki czas uważam za bardzo dobry. Jak się sprawdza połączenie jednordzeniowego procesora z czasów iPada i gpu z GSII ? Testy przeprowadziłem za pomocą popularnych benchamrków.

Quadrant Standard Edition
Quadrant Standard Edition
AnTuTu Benchmark
AnTuTu Benchmark
GLBenchmark 2.1
GLBenchmark 2.1

Ogólne wyniki jakie osiągnął tablet oscylują w granicach wyników Samsunga Galaxy S. Inaczej wyglądają wyniki w grafice 3D. GPU Mali-400 MP to bardzo dobry i wydajny układ.

Aplikacje

Tablet ma dostęp do tysiąca aplikacji z Android Market, niby ma. Próba pobrania komunikatora GG kończy się niepowodzeniem, z komunikatu dowiadujemy się, że „aplikacja nie jest zgodna z Twoim urządzeniem” . Taki sam błąd pojawia się przy próbie pobrania Dolphin Browser HD. Na szczęście aplikacje można zainstalować po pobraniu pliku apk. Instalacja aplikacji takimi jak: Opera Mobile, eZPDF Reader czy Beautiful Wingets odbyła się bezproblemowo.

Gdzie się podziało moje 4GB?

Według informacji na pudełku tablet wyposażony jest w 4GB pamięci flash. System Android pokazuje 1,88GB (total space) z czego dostępne jest ok 800mb. Błąd na opakowaniu czy celowe działanie trudno powiedzieć, jutro pójdę do Biedronki po moje 2GB:)

Podsumowanie

Goclever A73 to najlepszy z najtańszych tabletów na dostępnych na rynku. Sprawia wrażenie solidnego, obudowa jest dobrze spasowana, nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Tablet świetnie sprawdzi się w prostych czynnościach (filmy, internet) jak również pozwoli zagrać w zaawansowane graficznie gry np. GTA III.

Niestety producent nie zdecydował się na pojemniejszy akumulator i przez to tablet można traktować bardziej jako stacjonarną konsolkę do gierek niż sprzęt który można zabrać w dłuższą podróż.

Tablet dzięki promocji w Biedronce zdobył sporą popularność na forach internetowych, część osób zgłasza problemy z wyświetlaczem a konkretnie pojawienie się martwych pikseli po kilku minutach użytkowania.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)