Blog (45)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Niezbędnik podróżnika

@mordzioNiezbędnik podróżnika30.04.2012 21:48

Dzisiejsze smartfony potrafią zastąpić komputer dostarczając nam zarówno narzędzi do pracy i jaki rozrywki. Pod względem długości pracy na baterii urządzenia z przed 5 lat, niestety wygrywają rywalizację z obecnymi. Procesory są coraz szybsze i wydajniejsze, ekrany coraz większe i lepszej jakości przez co czas pracy urządzenia na baterii jest coraz krótszy. Przy intensywnym korzystaniu z urządzenia np. w podróży nie obejdziemy się bez bliskiej lokalizacji gniazdka elektrycznego.

W smartfonach sprawa jest o tyle prosta, że można zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator i problem z głowy. W tabletach nie jest już tak łatwo - co nie znaczy że - nie jest możliwe wydłużenie czasu pracy urządzenia o kilka dodatkowych godzin.

PowerBank czyli awaryjne źródło zasilania

Bez względu na to jaki masz smartfon/telefon/tablet założę się, że przynajmniej raz padła Ci bateria w najmniej oczekiwanym momencie. Przez ostatnie 3 tygodnie testowałem najprostszy PowerBank dostępny na rynku.

Ładowarka Awaryjna
Ładowarka Awaryjna

Testowany model nie posiada wbudowanego akumulatora, co dla mnie akurat jest zaletą. Mocy urządzeniu wyposażonemu w standardowy port USB dostarczają dwa akumulatorki typu AA.

Ładowarka Awaryjna
Ładowarka Awaryjna

Przetestowałem ładowarkę na kilku urządzeniach - działała poprawnie na wszystkich. W poniższym teście przykład jednego z nich.

Ustawienia tabletu GoClever A73:

  • Akumulator naładowany na 100%
  • Jasność ustawiona na 40%
  • Wyłączone WiFi i synchronizacja danych
  • Wyłączone wygaszanie ekrany. Ekran cały czas włączony

Podczas ciągłego odtwarzania filmu zastosowane akumulatorki AA o pojemności 2300mAh przedłużyły pracę urządzenia o ok 70 minut. Przez cały ten czas wskaźnik naładowania akumulatora w tablecie wskazywał 100%. PowerBank sygnalizuję rozładowanie akumulatorków diodą LED.

Ładowarka awaryjna sprawdzi się w sytuacji w której korzystamy z urządzenia które jest w pełni naładowane. Spowalnia ona proces rozładowywania baterii. W przypadku już rozładowanej baterii niewiele da podłączenie awaryjnej ładowarki. Małe wymiary ładowarki i możliwość używania standardowych akumulatorków AA to największa zaleta urządzenia.

Ładowarka wydziela sporo ciepła, ewidentnie brakuje radiatora odprowadzającego nadmiar ciepła.Taka niedoróbka stawia to pod znakiem zapytania możliwość kilkugodzinnego korzystania z PowerBanka.

PoradnikiHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)