Blog (45)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)
@mordzioPoczuj wolność przez...

Poczuj wolność przez...

25.10.2012 23:52, aktualizacja: 29.10.2012 17:56

30 marca operator Play zaoferował rewolucyjny plan taryfowy oferujący nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci. Odpowiedź konkurencji było błyskawiczna, chociaż zaprezentowane cenniki były praktycznie kopią tego co zaoferował Play to trzeba przyznać, że coś się w końcu ruszyło. Po półrocznym oczekiwaniu na nolimit na kartę oczekiwania zostały w końcu nagrodzone!

Impuls wyszedł od Plusa

Tym razem to nie Play a sieć Zygmunta Solorza zaskoczyła konkurentów. Każdy szanujący się operator posiada w swojej ofercie tzw. bonus no-limit. W "najbliższym" czasie odpowiedź na ruch konkurencji ma przedstawić Orange, a to tego czasu pomarańczowy operator zabawia nas kolejną edycją Tajemniczych kodów. Oczywiście jeżeli ktoś za zabawę uważa bonusowe 15 SMS-ów do wszystkich sieci przyznawane co kilka dni. Warunki promocji wyglądają bardzo podobnie u wszystkich operatorów, to co rozróżnia poszczególne oferty to kruczki i ograniczenia. I tak dla przykładu, w przypadku Plusa w pierwszej kolejności wykorzystywane są środki z pakietów, a T-Mobile po skorzystaniu z promocji skróci nam ważność konta do 31 dni. Z oferty nie skorzystamy w starszych taryfach Play Fresh, tylko nowa taryfa "Play na kartę 0 zł" objęta jest promocja. Play jako jedyny umożliwia bezpłatne prowadzenie połączeń głosowych do sieci stacjonarnych.

Szczegółowe porównanie ofert
Szczegółowe porównanie ofert

Trzeba przyznać, że bonus w postaci darmowych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci jest miłym dodatkiem dla karciarzy. Jednak wygląda na to, że marketingowcy starają się za wszelką cenę namówić klientów do częstszych doładowań konta wyższymi kwotami. Roczna ważność konta zapewne nie sprzyja zbytnio budżetowi operatorów. Dlatego wszystkie opisane oferty wykluczają się z taryfami z roczną ważnością konta. Wprowadzenie ofert no limit to też taka mała próba przed zmianami jakie czekają nas od 1 stycznia 2013 r. Nowy Rok przywita nas spadkiem stawki MTR do poziomu 8 gr oraz likwidacją asymetrii do sieci Play.

Aktualizacja

Orange od 29 października wprowadza promocję no limit w ofertach na kartę. Oferta skierowana jest wyłącznie do osób posiadających taryfę Orange One. Co było do przewidzenia, promocja wyklucza się z roczną ważnością konta. Operator poszedł jednak o krok dalej i zamieścił w regulaminie promocji bardzo niekorzystny zapis:

13. Przystąpienie do Promocji jest równoznaczne z wyłączeniem promocji „Konto ważne rok”. Promocja „Konto ważne rok” będzie automatycznie wyłączona, a ważność Konta Głównego ustawiana będzie na okres 31 dni licząc od przystąpienia do Promocji. Włączenie Promocji Nielimitowanych Rozmów i SMS-ów skutkuje brakiem możliwości ponownego przystąpienia do promocji „Konto ważne rok”, nawet po upływie obowiązywania lub po wyłączeniu Promocji Nielimitowanych Rozmów i SMS-ów.

Szczegóły promocji przedstawia poniższa tabela:

434007
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)