Blog (45)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Szybki test Transcend JetFlash 32GB USB 3.0

Strona główna@mordzioSzybki test Transcend JetFlash 32GB USB 3.0
19.07.2012 20:28

Dzięki sobotniemu losowaniu na tegorocznym HotZlocie stałem się szczęśliwym posiadaczem pendriva marki Transcend. Przyznam, że wcześniej nie miałem styczności z tym producentem, z ciekawości przeprowadziłem podstawowe testy i właśnie nimi chcę się z wami podzielić.

JetFlash 760
JetFlash 760

Specyfikacja:

Model: JetFlash 760 32GB Interfejs USB 3.0 Wymiary: 69,6 x 20,9 x 8,9 mm Waga: 12 gram Według producenta, prędkość odczytu danych wynieść ma około 52 MB/s, a zapisu do nawet 30 MB/s

Oprogramowanie

Transcend oferuje autorskie oprogramowanie. Można je pobrać ze strony producenta pod adresem Transcend Support and Download

Transcend Elite Data Management

Bardzo prosta aplikacja służąca do tworzenia kopi zapasowych, szyfrowania katalogów i plików oraz synchronizowania zakładek IE, FF i Chrome. Brak możliwości jakiejkolwiek konfiguracji powoduje, że program można traktować jedynie jako ciekawostkę. Z drugiej jednak strony zaspokoi potrzeby mniej wymagających użytkowników.

Transcend Elite Data Management
Transcend Elite Data Management

RecoveRx

Jak sprawdza się oprogramowanie do odzyskiwania danych? Bardzo kiepsko, szybki test jaki przeprowadziłem chyba przerósł możliwości programu. Po sformatowaniu pendriva wgrałem, a następnie skasowałem 3 zdjęcia, po czym uruchomiłem test. Po 45 minutach działania program nie znalazł usuniętych zdjęć, skanowanie trwało stanowczo zbyt długo, test został przerwany.

RecoveRx
RecoveRx

Pierwsze wrażenia

Przyznam szczerzę, że stylistyka JetFlash 760 na początku nie przypadała mi do gustu. Jest to mój pierwszy pendrive z wysuwaną wtyczką USB wcześniej omijałem szerokim łukiem takie rozwiązania. Po drugie obudowa sprawia wrażenie bardzo delikatnej. Podczas przeglądania specyfikacji urządzenia okazało się, że obudowa stanowiąca jedną całość została zespolona przy użyciu ultradźwiękowej technologii spawania. Według zapewnień producenta taki zabieg ma zwiększyć trwałość i wytrzymałość obudowy.

Testy

Po podłączeniu pendrive do komputera, system wykrywa 29,4 GB miejsca do zapisania danych. Testy zostały przeprowadzone za pomocą aplikacji CrystalDiskMark i ATTO Disk Benchmark. Test był wykonany na danych o rozmiarze 100MB, każdy test był przeprowadzany pięciokrotnie.

CrystalDiskMark
CrystalDiskMark
ATTO Disk Benchmark.
ATTO Disk Benchmark.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to zaniżone parametry odczytu podane przez producenta. Wyniki mówią same za siebie, Transcend JetFlash to bardzo przyzwoity pendrive nawet w trybie USB 2.0

Podsumowanie

Pendrive charakteryzuje się bardzo dobrą prędkością odczytu i zapisu danych. Dożywotnia gwarancja to również spory plus. Szkoda tylko, że obudowa sprawia wrażenie zabawkowej, chociaż producent zapewnia wysoką trwałość obudowy nie zamierzam rzucać nim o ścianę :) Wysuwana wtyczka USB ma swoje zalety, zastawany mechanizm jednym ruchem pozwala schować/wysunąć wtyczkę USB, dzięki czemu nie musimy martwić się o zatyczkę. Zamiast autorskich aplikacji Transcenda lepiej użyć sprawdzonych aplikacji typu portable. Z drugiej strony, kto kupując pendriva zwraca uwagę na dołączone do niego oprogramowanie?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)