Blog (13)
Komentarze (112)
Recenzje (0)
@neron86xRedesign DobrychProgamów, czyli tech serwis zrobiony przez dziecko na zaliczenie

Redesign DobrychProgamów, czyli tech serwis zrobiony przez dziecko na zaliczenie

30.04.2021 17:07, aktualizacja: 30.04.2021 18:23

Co by tu napisać, żeby nic nie pisać? Niedawna zmiana wyglądu serwisu Dobre Programy na pewno nie należeć będzie nie tyle do przemyślanych, co całkowicie zbędnych. Strona w poprzednim wydaniu bardzo dobrze się broniła. Zarówno ergonomią, jak i funkcjonalnością. Wiadomo jednak było, że po przejęciu przez Wirtualną Polskę trzeba będzie coś zrobić, aby dostosować jej poziom do nowej grupy docelowej. Nie obrażając nikogo - głównie osób, które chcą coś na szybko wyklikać jadąc metrem czy tramwajem do pracy. Tylko tyle i aż tyle.

Na planowane zmiany wylano wiadro pomyj w komentarzach. Super ogólnie, że Redakcja przygotowała nielicznych już aktywnych użytkowników do zmian. Na odzew nie trzeba było długo liczyć, a zdarzali się nawet ci, którzy mówili, że ostatecznym etapem zmian będzie podmiana na wp.pl. Nie pomylono się wcale dużo - nowa strona to zrzynka z Polygamii. Ten sam silnik, ten sam template, podobne pudelkowo treści. Pisane przez kogo i dla kogo? Nie wiem.

Pierwsze dni funkcjonowania strony w nowym wydaniu to nic lepszego. Komentarze w podobnym stylu, wyłączone blogi, błędy, reklamy Wirtualnej Polski pomiędzy tekstem - a w zasadzie tekst pomiędzy reklamami (jak reklamy w Polsacie przerywane filmem) itd. Chciałem przed chwilą zapodać tu na początek zrzut z Polygamii, żeby pokazać różnice - nie da się. Wyświetliło jakiś komunikat o treści:

Grafika nie została zapisana ponieważ nie masz do tego uprawnień. Spróbuj zalogować się ponownie.

I tyle z tego widziałem...

Reasumując. Komu przeszkadzały stare Dobre Programy?! Nie każda zmiana jest lepsza od tej, co było wcześniej. Pamiętają o tym doskonale właściciele upadłego Grona.net

ps. ale przynajmniej posty blogowe pisze się bardzo wygodnie :)

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)