Blog (67)
Komentarze (4.1k)
Recenzje (0)

Tak naprawdę niewiele rzeczy środowisko KDE4 SC wzięło z Windows. Chociaż najczęściej są to rzeczy oczywiste, jak przycisk rozwiń tackę w poprzednich wydaniach KDE SC(obecnie i tak go usunięto na rzecz menu tacki systemowej/obszaru powiadomień), to bardzo często ludzie publikujący informacje na planecie KDE się do tego przyznają :-( .

Chociaż rzeczą oczywistą, po stworzeniu możliwości przeszukiwania menu w KDE 3.4(i może wcześniejszych) w wersji od Novella(możliwość przeszukiwania menu systemowego była już w OpenSUSE 10.0), to Microsoft jako pierwszy chciał integrowania wyszukiwarki z każdą aplikacją w systemie.

Historia jest jednak znacznie bardziej zawiła, gdyż GNOME wcześniej miało możliwość przeszukiwania list elementów i widoku plików, a w OpenSUSE/GNOME istniała możliwość przeszukiwania panelu sterowania na wzór tego z Windows 7 znacznie wcześniej. Jednak nikt nie wpadł na pomył, by zintegrować to z każdym programem w systemie:

bESDhoTH

Trudno nie odnieść wrażenia, że to tak naprawdę Microsoft zainspirowany pomysłami z KDE/GNOME dał im nowe życie, zachęcając środowisko do ponownych przemyśleń i wprowadzeniu ulepszeń.

Tym mniej jednak w KDE4 SC być może będziemy mieć możliwość przeszukiwania pomocy+elementów menu, jednak bez GNOM-owego i Yast-owego przeszukiwania elementów listy.

http://www.afiestas.org/improving-kde-applications-help-menu-actions-lookup/

Rozwiązanie bardzo mi się podoba, gdyż usprawnia to pracę - lepiej wpisać nazwę lub coś skojarzonego z elementem/akcją niż przekopywać się przez menu.

Komentarze (13)
bESDhoUD