Blog (73)
Komentarze (4.6k)
Recenzje (0)

Podatek na budowę internetu.

@nintyfanPodatek na budowę internetu.01.01.2011 12:56

W powszechnej świadomości jest, że Internet Explorer służy tylko do pobrania systemu operacyjnego, a w najgorszym przypadku tylko innej przeglądarki.

Z tego tytułu wnoszę o nałożenie podatku na licencję systemów operacyjnych Windows, by przyśpieszyć w Polsce budowę darmowego i szerokopasmowego dostępu do internetu. Za licencję Windows płacimy wszyscy bez wyjątku. Dlatego jest czymś idealnym do nałożenia podatku - każdy będzie musieć zapłacić.

Dostając instalację Windows i tak będziemy pobierać przeglądarkę internetową lub system operacyjny. By to natomiast zrobić, to państwo musi nam zapewnić dostęp do internetu. Państwo ma więc prawo do pobierania podatku.

Myślę, że przekonałem was wszystkich do mojego zdania. Microsoft szkodzi rozwojowi społecznemu, dostarczając system do tej pory nieprzystosowany do internetu. Większość ludzi z tego powodu łączy się z internetem, by to zmienić. Ci, co nie mają dostępu do internetu, to być może i tak będą chcieć się połączyć z internetem, by ściągnąć system operacyjnym lub przeglądarkę internetową. Dlatego do każdego nowego komputera powinien być naliczany podatek na budowę sieci internetowych - błąd - do każdego komputera z Windows, bo skoro mamy już system, to możemy nie ściągać przeglądarki internetowej, jak i systemu. Nie możemy pozwolić, by Ci kupujący komputer bez Windows, jak i z dostępem do internetu mieli lepsze szanse w społeczeństwie zinformatyzowanym, bo mogą sobie pobrać system operacyjny, a reszta będzie skazana na korzystanie z Windows. Dostęp do internetu, to dziś czyn nieuczciwego wyścigu szczurów. Z tych powodów państwo musi udostępnić internet wszystkim, i pobierać opłaty na jego budowę. W dodatku opodatkowanie Windows naprawi internet, gdyż zmniejszy się skala wirusów i różnych przestępstw internetowych.

Egzamin oblany

Pisałem już nie raz w komentarzu, ale chyba nie do wszystkich dotarło. Wpis na blogu był odpowiedzią na nius: http://www.dobreprogramy.pl/Francuzi-chca-opodatkowacmobilne-systemy-operacyjne,Aktualnosc,22253.html Czym są opłaty kasetowe? Jest to podatek nakładany na prywatne firmy, by wspierać firmy sponsorowane przez rząd i rządowe programy zapomogi artystom. I właśnie do tego nawiązywałem. Fakt, że odwołałem się do rządowych planów zapewnienia dostępu do internetu w każdym gospodarstwie domowym, to już inna kwestia - tu leży mój błąd, przez który trudno jest zrozumieć mój wpis. Natomiast opodatkowanie Windows z jakiś dziwnych/wyimaginowanych powodów jest tym samym, co pomysł Francuskiego rządu.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)