Blog (37)
Komentarze (458)
Recenzje (1)

Gadżety rodem z Biedronki cz.1 Przenośny głośnik USB

@pamixGadżety rodem z Biedronki cz.1 Przenośny głośnik USB22.08.2011 14:00

Biedronka to raczej znana wszystkim sieć supermarketów. Jego tajemnice zgłębił jeden z polskich polityków :-). Ale czy można w nim kupić tani i dobrej jakości sprzęt elektroniczny ? W pierwszej części postanowiłem opisać przenośny głośnik zakupiony kilka miesięcy temu – Clarus PS-9515.

Obudowa

Tylną stronę obudowy pokrywa wątpliwej jakości plastik. Mimo że nie użytkuję go zbyt intensywnie jest na nim pełno rys. Na szczęście nie są one zbyt widoczne. Bok urządzenia pokrywa błyszczący plastik. Przednia część urządzenia przykrywająca 3 głośniki jest metalowa. Kolorystyka urządzenia jest podobna jak w kilku znanych modelach telefonów Nokia (czerwono-czarna).

393238

Możliwości

Urządzenie daje spore możliwości. Możemy na nim odtwarzać dźwięk z różnych źródeł. Sprzęt posiada oprócz złącza mini-jack, które umożliwia odtwarzanie dźwięków z takich źródeł jak: telefony komórkowe czy komputery, złącze USB oraz slot kart SD. Aby możliwe było odtworzenie muzyki z dowolnej pamięci flash, konieczne jest jej zapisanie w formacie MP3. W urządzeniu wbudowany jest odbiornik radiowy. Antenę stanowi przewód ze złączem mini-jack dodany zresztą do zestawu.

393241

Parametry

Moc przenośnego głośnika to 5W. Zakres częstotliwości to 90 Hz do 20 kHz (ludzkie ucho słyszy częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz). Urządzenie posiada wbudowany akumulator BL-5C o pojemności 900 mAh. Wystarcza to na 10 godzin ciągłej pracy. Dlaczego wspomniałem o modelu akumulatora ? Otóż dlatego że jest to akumulator firmy Nokia. Do ładowania wykorzystuje się złącze microUSB (oprócz tego jest pełnowymiarowe złącze USB). Pełne ładowanie urządzenia trwa około 2 godzin. Kabel do ładowania akumulatora jest dołączony do zestawu.

393244

Podsumujmy

Przenośny głośnik USB to jak najbardziej dobra inwestycja. Kosztował mnie 50 zł. W zamian za to dostałem dobrej jakości głośnik stereofoniczny. Bardzo często podpinam go do swego netbooka, w którym głośniki są bardzo słabej jakości. Ponadto można zabrać go wszędzie i odtwarzać dźwięk z dowolnego źródła. Nie wymaga on bowiem zewnętrznego źródła zasilania. Możliwe jest również korzystanie z niego podczas ładowania akumulatora. Urządzenie jest małe (22 cm x 6 cm x 4 cm), dzięki czemu zmieści się nawet w damskiej torebce :). Zastanawia mnie tylko sens otworu na smycz. A może on służy do czegoś innego ?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)